Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Mustang napisał:

Co sądzicie o przykrywaniu góry konsoli kiedy jest nieużywana? Na logikę przez te dziury do wnętrza musi wpadać kurz. Może przy codziennym włączaniu konsola byłaby w stanie wszystko wydmuchać, ale podejrzewam, że już po kilku dniach może tego trochę wpaść. Sam planuję wstępnie wyciąć kwadrat z tego materiału, w który owinięta była konsola i przykrywać nim ją po graniu.


i pada koniecznie oklej folią, mój stary tak robił z pilotami w latach 90 

  • Lubię! 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Mustang napisał:

Co sądzicie o przykrywaniu góry konsoli kiedy jest nieużywana? Na logikę przez te dziury do wnętrza musi wpadać kurz. Może przy codziennym włączaniu konsola byłaby w stanie wszystko wydmuchać, ale podejrzewam, że już po kilku dniach może tego trochę wpaść. Sam planuję wstępnie wyciąć kwadrat z tego materiału, w który owinięta była konsola i przykrywać nim ją po graniu.

ale po co o to pytasz? przecież nie piszesz o zakrywaniu konsoli podczas grania :dafuq:

Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, kislawa said:


i pada koniecznie oklej folią, mój stary tak robił z pilotami w latach 90 

Doskonały pomysł :nosacz:

 

Chodzi mi tutaj o dość rzadki design. Dotychczasowe konsole miały klatki wentylacji po bokach lub z tyłu, podobnie gamingowe pecety, co w naturalny sposób wpływa na osadzanie się kurzu. Tutaj mamy dość innowacyjne rozwiązanie, nie wiem czy było już stosowane, wiec ciekaw jestem czy ktoś słyszał może jakieś opinie na temat aspektu kurzu przy takim projekcie konsoli. Można mieć z tego bekę, ale  będziemy dopiero testerami tego rozwiązania, a na logikę kurz może dostawać się przy nim łatwiej, co oczywiście nie jest zbyt pożądane.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Mustang napisał:

Doskonały pomysł :nosacz:

 

Chodzi mi tutaj o dość rzadki design. Dotychczasowe konsole miały klatki wentylacji po bokach lub z tyłu, podobnie gamingowe pecety, co w naturalny sposób wpływa na osadzanie się kurzu. Tutaj mamy dość innowacyjne rozwiązanie, nie wiem czy było już stosowane, wiec ciekaw jestem czy ktoś słyszał może jakieś opinie na temat aspektu kurzu przy takim projekcie konsoli. Można mieć z tego bekę, ale  będziemy dopiero testerami tego rozwiązania, a na logikę kurz może dostawać się przy nim łatwiej, co oczywiście nie jest zbyt pożądane.

Mam, zamiar czymś zakrywać te kratkę bo podczas treningu czasem usywam magnezji a konsola stoi przy mojch stojakach do siadów. :)

BTW nawet nie podłączyłem tego nowego pada bo mam jeszcze pada od one wersja z h5, niestety mój elite nadal się rozłącza jak na xox, pewnie kolejna usterka. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Mustang napisał:

Doskonały pomysł :nosacz:

 

Chodzi mi tutaj o dość rzadki design. Dotychczasowe konsole miały klatki wentylacji po bokach lub z tyłu, podobnie gamingowe pecety, co w naturalny sposób wpływa na osadzanie się kurzu. Tutaj mamy dość innowacyjne rozwiązanie, nie wiem czy było już stosowane, wiec ciekaw jestem czy ktoś słyszał może jakieś opinie na temat aspektu kurzu przy takim projekcie konsoli. Można mieć z tego bekę, ale  będziemy dopiero testerami tego rozwiązania, a na logikę kurz może dostawać się przy nim łatwiej, co oczywiście nie jest zbyt pożądane.

 

 

W wielu konsolach tak to wygląda jak się postawi konsolę pionowo. Na PS3 też był wylot górą i nie było żadnego problemu. Nie mówię, żebyś tego nie robił, niech każdy robi co chce, ale przypomina mi to trochę tego gifa.

giphy.gif

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Ja mam inny problem kota w domu który już za konsole wszedł raz. Teraz jak go zostawię w domu i pójdę do pracy może mi wejść za monolit i go popchnąć. XD liczę że kabel HDMI sieciowy i zasilania utrzyma konsole jak kot będzie chciał zrobić sabotaż. Na poziomo położonych konsolach często spał jak byłem w pracy. Tu przynajmniej ten kłopot odpadnie. 

 

A co do neta no to ja już 700 GB zapelnilem do rana. W sumie 300 wczoraj grając a reszta przez noc. Niestety ta generacja będzie stała dociaganiem danych a już na pewno Xbox i game pass. 

Odnośnik do komentarza

Cześć, od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem XSX. Szczęśliwym, ale jest jeden zgrzyt. Nie działa mi Quick resume. Sprawdzałem przełączanie między Horizon 4, No mans sky, gears 5.

Za każdym razem gra startuje od początku. W prawym górnym rogu nie wyświetla się komunikat "quick resume".

Konsola była uruchamiana od nowa, nie pomogło. 

Macie jakieś rady, ktoś miał podobny problem? 

 

Edytowane przez SirSancho
Odnośnik do komentarza

Przykrywanie konsoli nie jest wcale głupim pomysłem, ja tak robiłem z każdą. Pamiętajcie tylko by to robić po całkowitym wyłączeniu konsoli. Na standby wiatrak dalej może się kręcić gdy konsola coś ściąga z sieci. 

 

Jeszcze co do moich problemów ze zwiechami i znikaniem danych - przytrzymanie włącznika na konsoli na 10s wszystko naprawiło. Dane powróciły i wszystko śmiga jak rakieta. 

Odnośnik do komentarza

Dodam, że nawet po całkowitym wyłączeniu Klocka przez kilka minut wiatrak jeszcze się kręci. Dlatego pamiętajcie by nje wyłączać listwy zasilającej jak macie tam podłączoną konsolę.

 

PS. Jakie daty produkcji mają Wasze Klocki? Z tyłu na obudowie jest info.

 

U mnie 3 AUG 2020.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Michał102 napisał:

Przykrywanie konsoli nie jest wcale głupim pomysłem, ja tak robiłem z każdą.

 

Jest tak samo niegłupim pomysłem jak wkładanie konsoli z powrotem do pudełka po każdej sesji, ale po co? Jak się zacznie grzać i głośniej chodzić to albo wyślesz na gwarancję, jeśli jeszcze będzie, albo zdejmiesz obudowę i wyczyścisz. Tak jak mówiłem, w zasadzie każda konsola postawiona pionowo będzie miała wylot górę. Xbox One miał tak też przy ułożeniu poziomym.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze żeby mi internet hulał jak ta konsola to byłbym kontent, leci maks 4 GB na godzinę. Rano już odpaliłem Valhalle, jest lepiej niż się spodziewałem. Trochę ten wiking toczy się jak kulka pchana przez żuczka (pipi)jadka zamiast dumnie kroczyć ale ok, przeżyję.

Do woeczora moż Forza będzie i sprawdzimy.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, SirSancho napisał:

Cześć, od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem XSX. Szczęśliwym, ale jest jeden zgrzyt. Nie działa mi Quick resume. Sprawdzałem przełączanie między Horizon 4, No mans sky, gears 5.

Za każdym razem gra startuje od początku. W prawym górnym rogu nie wyświetla się komunikat "quick resume".

Konsola była uruchamiana od nowa, nie pomogło. 

Macie jakieś rady, ktoś miał podobny problem? 

 

Forza horizon 4 nie ma quick resume obecnie. Ms pracuje nad poprawka. Więc jak uruchamiasz tą grę to wyłączasz inne i w drugą stronę tak samo

Odnośnik do komentarza

OK, trafiłem na pierwszą lipę - o ile zawieszenie konsoli (a w zasadzie jej całkowite wyłączenie) w przypadku Grounded brałem pod uwagę (bo gierka w early access, info o crashach systemu na stronie tytułowej itp), tak już Halo Master Chief Collection (a konkretnie pierwsza część) wyłącza mi konsolę od samego początku - ledwo Master Chief się obudził i lipa - muszę wstać i wcisnąć przycisk, bo na pada nie reaguje.
Czytałem, że ta kolekcja robiła to samo z XBOX ONE X, więc trochę lipa, że taki babol wciąż w gierce jest.

Drugą lipą jest dźwięk na słuchawkach - Astro a50 Gen 3, prawie 600zł, a tu trzaski (wireless) i zupełny brak dźwięku przestrzennego (tak, mam Dolby Atmos).
Powiem, że niezła lipa, bo specjalnie pobrałem PUBG, jako mój osobisty tester dźwięku no i nie wiem, jak można w ogóle grać w ten sposób - czuję się jak dziecko we mgle.
Czy Microsoft posiada jakiś sposób na emulację 7.1 jak Sony? Bo w grach multi stereo nie wystarczy.

Z pozytywów to stareńka Forza Horizon 2 wygląda i brzmi świetnie - aż chce się jeździć i levelować - czysta frajda :banderas:

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Wredny napisał:

tak już Halo Master Chief Collection (a konkretnie pierwsza część) wyłącza mi konsolę od samego początku - ledwo Master Chief się obudził i lipa - muszę wstać i wcisnąć przycisk, bo na pada nie reaguje.
Czytałem, że ta kolekcja robiła to samo z XBOX ONE X, więc trochę lipa, że taki babol wciąż w gierce jest.

17 listopada będzie patch do MCC pod sexa :lapka: 

 

 

Edytowane przez sprite
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, LiŚciu napisał:

Tak, słaba w cholere. Nie mam na razie iinnych możliwości. 

 

 

Sam mialem 15mb radiówki, jednakże w sierpniu tego roku robili mi ulicę i położyli światłowód, no i teraz mam do 300mb z Orange. Tak czy inaczej znam ten ból słabego łącza, trzeba jakoś żyć. Pocieszę ciebie, że z zasady w każdym miejscu ma być szybki internet, więc i do ciebie dojdą. Mozesz luknąć na "Program Operacyjny Polska Cyfrowa", tam masz mapkę i terminy więc zobacz kiedy będą u ciebie. Dodatkowo mozesz wysłać zapytanie na orangeswiatlowod@orange.com sam tak zrobiłem, gdy jeszcze nie wiedziałem kiedy zaczną pracę na mojej ulicy, a mowa o małej miejscowości a nie wielkim mieście. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Wooyek napisał:

Dobra, sprawdziłem jeszcze raz wszystkie możliwe opcje, w końcu miliony razy się te obes.rane pady w różnych konsolach parowało i zawsze działało, tutaj ciągle nic, więc postanowiłem przeczytać co tam support radzi :D 

 

Support zaradził przytrzymać przez 10 sekund przycisk włączania konsoli i ch.uj, działa :wallbash:

 

Też miałem to dzisiaj rano, nagle żadne pady i słuchawki nie były sparowane. Twardy reset pomógł.

Odnośnik do komentarza

@Wrednypodlacz te słuchawki po Jacku do pada i wtedy przetestuj dolby atmos. U mnie działa świetnie na tańszych słuchawkach (hyper cloud 2) może wina nadajnika w twoich wireless. Sam miałem problem ze słuchawkami bt podłączonymi do tv trzeszczały w prawej słuchawce i okazało się że to nadajnik trzeszczał. Słuchawki wymieniłem ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...