Skocz do zawartości

Horizon II Forbidden West


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tu jest filmik z gamepleju co dziś widziałem na PPE, w ruchu to wygląda tak:

 

 

W ruchu wygląda ładnie, ale z tymi screenami to nie ma nic wspólnego. Słaby AA (szczególnie w trybie 60kls) rzeczywiście trochę psuje efekt (jak ktoś ogląda na komórce to może tak tego nie widać, ale na TV już bardzo). Już pomijając ten pop up, który pewnie spaczują.

Edytowane przez tjery
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Przecież YTB kompresuje strasznie + samo nagranie źródłowe przez share ma słaby bit rate.

 

Tu masz nieskompresowany materiał w 4K i hdr

https://www.gamersyde.com/video_horizon_forbidden_west_hdr_stroll_on_ps5_resolution_mode_4k_-46325_en.html

 

Ta gra + Oled będzie wyznacznikiem jakości na najbliższy czas.

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza

Gram w trybie rozdzielczosci PS5, grafika to opad szczeki, pierwsza gra na ta generacje ktora poprostu mnie zadziwia. Niestety jest cos (nie pamietam czy przy pierwszej czesci nie bylo tego efektu, ale mnie sie rzucal w oczy) ze przy statycznej kamerze rozjasnia sie obraz, wyglada jakby HDR wariowal. Bardzo podoba mi sie wykorzystanie DualSense, chyba jeszcze zadna gra (oprocz AstroBota) nie wykorzystatywala tak intensywnie wibracji.  Dubbing bardzo przyjemny. Ogolnie w trybie 30kl jak na poczatku dziala bardzo plynne, filmowe wrazenie. Jestem na prawde pod wrazeniem, tak jak Uncharted 4 powodowal opad kopary na PS4, tak tutaj jest to samo. 

Edytowane przez gnom
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, gnom napisał:

Niestety jest cos (nie pamietam czy przy pierwszej czesci nie bylo tego efektu, ale mnie sie rzucal w oczy) ze przy statycznej kamerze rozjasnia sie obraz, wyglada jakby HDR wariowal.

Jeśli chodzi Ci o to że ciemne pomieszczenia są rozjaśniane a jasne przyciemniane to to się nazywa auto exposure/eye adaptation.

Odnośnik do komentarza
8 minutes ago, Donatello1991 said:

Dlatego najlepiej od razu zacząć z 30 fps. Śmiga super. Poziom detali chyba tylko ND pobije w następnej grze. Miazga totalna. HDR mistrzostwo świata. 

Moze ty zaczniesz od 30fps, ale ja już nigdy w życiu nie odpale tego archaicznego trybu. Ono zabija grafikę- dla mnie. Odpaliłem sobie demo The Matrix Awakens i byłem w lekkim szoku jak to paskudnie wygląd w 30fps. W przybliżeniu, w statycznych ujęciach robi to wrażenie. Natomiast gdy zaczniesz jeździć samochodem, czy biegać, to czar oszałamiającej grafiki pryska. Kompletnie nie rozumiem fenomenu filmowego fenomenu 30fps. A zaznaczam ze nie gram na PC, tylko konsola. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...