Skocz do zawartości

Indywidualne podsumowanie roku w grach.


Kmiot

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
48 minut temu, Pupcio napisał:

31.Zelda Breath of The Wild+Dlc- Przygotowanie pod sequel, grane jak bóg w 60fps, chuy tam że przeszedłem to z pół roku temu i znowu wpakowałem 100h+ Gra życia

32.Zelda Tears of The Kingdom- Ostatni raz w mojej karierze gracza zawiodłem się tak na gta 5. Co za zmarnowany potencjał na sequel

Wg mnie grając tak blisko siebie w te gierki zepsułeś sobie odbiór ToTK. Nie dość, że mocny recykling wjechał, to na bank na każdym kroku porównania szły. Ja to już po tych kilu latach niewiele pamiętałem (uważam to w tym przypadku za atut)
Wiem, że co graczyk to inne podejście, ale osobiście jakbym zagrał w BoTW tak „blisko” przed ToTK, to bym sobie bardzo zohydził drugà cześć i nie wiem czy w ogóle bym ją skoczył. 

Odnośnik do komentarza

Dla mnie udany rok, obfitujący w "treściwe" gierki z dużą ilością contentu (czytaj: głównie open worldy;)). Wszystko ogrywane na PS5.

1. Far Cry New Dawn - dokończenie końcówki gierki z jednej z najbardziej popularnych serii od Ubisoftu. Mam zaliczone wszystkie główne części począwszy od 3ki w wersji Classic, na najnowszej 6ce kończąc. Typowa odmóżdżająca strzelanka FPP:shotgun:

2. A Plague Tale Requiem :platinum:

Udana kontynuacja Innocence, wyróżniająca się średniowiecznym klimatem, świetnie napisanymi postaciami, no i hordami szczurów. Polecam bardzo obie części :fsg:

3. Assassin's Creed Odyssey :platinum:

Dla mnie najlepsza część z trylogii nowożytnych assassinów, osadzona w klimacie Starożytnej Grecji. Grając moją ulubioną Kassandrą :fsg: wbiłem tu 100 % trofeów, łącznie z dwoma DLC, co zajęło mi 140 godzin :D

4. Immortals Fenyx Rising :platinum:

Zaskakująco przyjemna gierka od Ubisoftu, myślę, że trochę niedoceniana. Bajkowa i przyjemna dla oka grafika. To co grę wyróżnia, to humorystyczne podejście do mitologii greckiej. 

5. Horizon Forbidden West Burning Shores

Platynkę w podstawce wbiłem w ubiegłym roku, grając od dnia premiery. Debiut dodatku wypadł bardzo okazale, jak zwykle pierwsze skrzypce gra tutaj postapokaliptyczny klimat świata opanowanego przez maszyny i wymagające walki z nimi. No i obłędna grafika :obama:

6. Assassin's Creed Valhalla :platinum: + DLC: Dawn of Ragnarok

Ostatnia odsłona z trylogii nowożytnych assasinów, tym razem gramy postacią wikinga ;). Muszę przyznać, że ta część już może nieco wymęczyć, więc za jedyny duży dodatek zabrałem się po dłuższej przerwie, co polecam ;)

7. A Way Out :platinum:

Gra typowo kooperacyjna, nie da się jej ukończyć solo. W skrócie: zwiewamy z więzienia. Platyna w tej grze to formalność, co ciekawe, nie trzeba jej nawet kończyć :leo:Zresztą końcówka jest już trochę "dziwna", ale można przymknąć na to oko. Tym niemniej polecam:lapka:

8. Sid Meier's Civilization VI

Gra właściwie nie jest ukończona jeszcze, bo zaliczyłem na razie 2 różne zakończenia (zwycięstwo punktowe i naukowe), a możliwości jest znacznie więcej. Może kiedyś jeszcze wrócę, na razie nie mam weny na strategie.

9. The Elder Scrolls V Skyrim Special Edition:platinum: + wszystkie DLC

W dedykowanym temacie zaznaczyłem, że to moje "zaległe" GOTY. Wolność w prowadzeniu rozgrywki jest niesamowita, klimat fantasy bardzo wciągający. To też gra, w której spędziłem najwięcej czasu w 2023 roku, nie żałuję ani minuty :banderas:Polecam bardzo.

 

To w sumie wszystkie gry, które ukończyłem w mijającym roku. Obecnie zagrywam się jeszcze w Dying Light, ale kończyć ją już na pewno będę w nowym roku ;) 

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Mejm napisał:

Mlody ty w tym roku urlop od pracy, czy jak wygladalo zarzadzanie czasem przy takiej ilosci gierek? Dla balona pytam.

Praca w domu, brak małych gówien i stałej partnerki. Dzięki tym 3 prostym trikom zagrajmer ma czas praktycznie na wszystko i jeszcze więcej! Ja nawet mogę sobie pozwolić na inne aktywności i wyjścia do ludzi przy tej ilości gier :obama:

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, Mejm napisał:

Mlody ty w tym roku urlop od pracy, czy jak wygladalo zarzadzanie czasem przy takiej ilosci gierek? Dla balona pytam.

U mnie też całkiem, całkiem (w nowym roku napiszę podsumowanie), ale jakbym spędził ok 200h z zielonym elfem (ja jedyne 84h :)) to bym jednak o te ok 10 gier mniej zrobił. Mam te 400-500h na gramie w rok i nic więcej tu nie wymyślę. 

Odnośnik do komentarza

U mnie rok 2023 upłynął pod graniem w SnowRunnera, ESO, pvp w Sniper Elite 5 oraz eksplorowaniu Skyrima na PS5. Godzinowo najwięcej przypadło ESO i SR, coś ok 520h dla gry Zenimaxa i ok 400h jazdy błotkiem. Sniper i Skyrim ciut mniej bo po ok 200h.

Ogólnie grałem w mało gier, końcówka należy do StreetFighter6, Skyrima i zaskakująco miodnego LegoFortnite. W backlogu nadal zalega sporo tytułów ale narazie nie znajdę na nie czasu (poza BG3) i może coś rozpakuję w drugiej połowie roku.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Suteq jeńców nie bierze:obama: Mi brakuje tylko jednego, w szczegółowych statystykach ile czasu ci to zajęło. Ja od lat zliczam sobie czas przed konsolą (pozdro Mejm nagramy coś wierzę! :) )

 

Co mnie bardzo cieszy to mimo ogrania ponad 100 gierek, wielu sztosów na pierwszym miejscu jest drugi Alan Wake. Dobry wybór, piękna gra :banderas: 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, suteq napisał:

- Ogarnięcie PS3 oraz PS Vity aby w końcu ograć te kilka exów które za mną chodzą (m.in. Resistance 3, Heavenly Sword, Uncharted: Golden Abyss).

Jak masz dobrego PCta to warto sprawdzić te gry na emulatorze i ograć w lepszej jakości/płynności. No chyba że jesteś tradycjonalistą i zalega Ci świeża plazma HD Ready.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...