Skocz do zawartości

Final Fantasy VII Remake


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

To stawianie przez forowiczowych ekspertów... Crasha ((pipi)a Crasha, czy my mówimy o tym samym produkcie) jako jakiś ideał jak miałby być robiony FF7 to też hicior tematu.

 

 

Ogólnie coś czuję, że ten temat będzie tutaj kręcił bekę latami, jak ten o MGS V, gdzie ludzie do dziś nie mogą się nadziwić, że ktoś śmiał zrobić inną grę niż oni by zalecali.

 

 

 

 

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
55 minut temu, Berion napisał:

 

Gram na Stereo (niestety już nikt nie wspiera mono) i słyszę zwykłe generyczne orkiestrowanie z wplecionymi starymi nutami. Nędza z bryndzą. Niejeden remiks z jutuba jest lepszy...

 

Shenmue 3 nie może być 1:1 bo nigdy nie został ukończony i wydany... Wróć Waść do szkoły na omawianie skali bo nie potrafisz się nią posługiwać.

 

Wróć waść do szkoły, co by się dowiedzieć, co to przenośnia, alegoria itd.;) Raczej nikt nie posługuje się skalą w mowie potocznej w innym celu niż ten, który miałem na myśli

 

55 minut temu, Berion napisał:

Rewelacyjne remake'i wyszły nawet niedawno, trylogie Spyro i Crasha. Zawsze będę wściekły kiedy deweloper zamiast przenieść starocia na nowe technologie, robi przemeblowanie w pokoju, a kuchnię maluje na (pipi)zkowato. I tak zresztą jest z nowym RE2, z którego wycięto nawet muzykę aby sprzedać osobno jako DLC (zresztą ten (pipi)ec już się zaczyna z FF7 jeszcze przed premierą). Gdzie jest więc to poszanowanie oryginału jak to CAŁKOWICIE inna gra? Teraz się nie dziwię dlaczego mówiono, że remake siódemki nie jest możliwy bo rozciągnął by się na 20 lat... No jeśli z trzech korytarzy na krzyż robi się labirynt z jakimiś zręcznościowym gównem to faktycznie.

 

Co za pier..a już zwłaszcza rozbawił mnie fragment o "zręcznościowm gównie". Nie no za(pipi)iście jakby zostawili system sprzed 20 lat z klepaniem x'a bo do tego te całe wielkie i rozbudowane systemy RPG się sprowadzały. Przechodzę sobie ponownie na Switchu takie FF X i choć grę uwielbiam, to ten system walki na te czasy jest śmieszny, nie stanowiący żadnego wyzwania, a w zasadzie jednym słowem to nudny. To ja się pytam jakby było lepiej to zrobić??

Całkowicie inna gra? Zaczyna się identycznie, będą niemal takie same motywy fabularne, muzyka prawie ta sama, kolejność zdarzeń z grubsza podobno, Ci sami bohaterowie - to jaka inna gra? Bo nie ma pikselozy, tekstu w dymkach i 5 minutowych loadingów przed walkami?

 

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Najlepiej jakby po prostu wypuścili oryginalne FF7, nic nie zmieniając, wtedy to by nie było wyciąganie kasy. Tylko jak robisz nową grę, to jest wyciąganie kasy.

 

Wyobraźcie sobie, że oryginalne FF7 jest na każdej konsoli, pececie, komórkach, Switchu, tanio, cała gra naraz bez podziału na części, oryginalny soundtrack. Nikt im nie broni w to grać i się cieszyć życiem, no ale jak wtedy płakać że świat upadł moralnie bo dranie CHCĄ KASY, nie tak jak kiedyś.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

@ogqozo Crash i Spyro to przykłady jak remake winien być zrobiony, więc nie widzę powodów dla których miałbym tych gier nie przytaczać jako przykłady... FF7 ma w logo słowo remake, a to nie jest remake. Zostałem oszukany.

 

I tak MGS5 to kupa gnoju. Przykro mi, ale taka jest prawda. Mnie w zasadzie podobały się tylko MG, MGS i MGS3. Reszta to lipa, ale 5 wybitnie.

 

@izon Tak, całkowicie, ale jeśli dla Ciebie taka sama oznacza pikselozę i dialogi w dymkach to szkoda mojego czasu na wyjaśnienia.

5 min. loadingów przed walkami nie było, tylko ~9 sekundowych...

 

@WisnieR Gram głównie na słuchawkach, od czasu generacji PS3/X360 zaczęto marnie symulować dźwięk przestrzenny, również w stereo, które jeszcze za czasów PS2/XC/GC było ok. Dlatego wolę mono bo słyszę w każdym uchu to samo, a nie co chwilę nierównomiernie zmiany natężenia zależnie od ustawienia kamery i odległości od źródła dźwięku w świecie gry.

Dźwięk w rzeczywistości zupełnie inaczej się rozchodzi i to co robią teraz zwyczajnie mnie wku*wia (więc albo trzeba konwertować to do mono albo mieć system głośników w pokoju 5.1/7.1 itp.). Może jak ktoś ma uszkodzone jedno ucho to mu to nie przeszkadza, zgaduję. ;) Kiedyś się zdziwiłem, że w headsetach głośnik jest na jedno ucho, ale widzę że to ta sama grupa docelowa klientów...

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Na każdego narzekającego na cokolwiek związanego z remakiem możemy mieć pewność, że przypadnie przynajmniej jeden wymuszony sarkazm ogórka.

 

Swoją drogą, trochę syndrom Zooltara: musi usilnie nie zgadzać się z, w jego mniemaniu, prostackim postrzeganiem branży przez szeroko pojętych "zwykłych" ludzi (co prawda mocno niedoprecyzowanych, ot jacyś "forumowicze", "wszyscy", "internauci"), jednocześnie stawiając siebie w roli eksperta. 

 

A muzyka jest wspaniale "zremiksowana", idealne proporcje świeżości i zachowania melodii oryginału. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Można nie lubić remaku, może się nie podobać to i tamto, wiadomo każdy ma inny gust i inne oczekiwania, ale pisanie że muzyka orkiestralna jest be? Przecież orkiestra to kwintesencja muzyki. Nie ma nic lepszego niż muzyka instrumentalna zagrana przez pełna orkiestrę. Najlepsze ścieżki filmowe, to te głównie zagrane przez orkiestrę. Gdyby muzyka z syntezatorów była opus magnum naszej cywilizacja, to była by używana do ścieżki dźwiękowej w najdroższych produkcjach filmowych, a jednak tak nie jest. Nie bez powodu. Nie trzeba być audiofilem czy mieć wysublimowany gust muzyczny by docenić znane utwory zagrane orkiestralnie. Dla mnie to będzie najmocniejszy punkt tego remaku, bo od zawsze oglądam na YT znane OST zagrane przez orkiestrę i zawsze jest to wykonanie dużo lepsze niż te z syntezatorów.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

dobra przesluchalem kilka porownan obu ost i jestem zdziwiony jak bardzo te aranze sa do siebie podobne. tzn mozna je bylo przerobic na 100 sposobow uwspolczesniajac je ale mimo to sa bardzo blisko oryginalu. zupelnie jakby ktos dolozyl staran zeby nie ingerowac w ta muzyke zbyt mocno. efekt ? utwory stracily dusze, to nie to samo, kiedys to bylo kielbaski sie jadlo i pifko sie pilo...

nie wiem za bardzo jak to mozna skomentowac bez sarkazmu. to troche tak jakby ludzie krzywiacy sie na wspolczesnosc i zjawska takie jak marketing na szeroka skale musieli stac w kontrze tworzac jakis.... anty hypetrain ?

 

a zeby bylo nieco zabawniej, to nie slyszac oryginalnego battle theme przez lata oszukalem sie myslac ze nowy aranz to wlasnie ten i dopiero zweryfikowalem to przy porownaniu.  ale ja nie jestem jakos krytycznie wyczulony na kazda nute, slucham muzyki casualowo wiec to moze dlatego....  

 

 

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

Takie przemyślanie odnośnie koronawirusa:
Square-Enix wyda FF7 Remake chyba w najgorszym możliwym okresie, wszystko zaczyna się sypać i to nie tylko u nas, ale globalnie.
Gdyby gra wyszła tydzień temu, nie byłoby jeszcze tak źle. Nie zdziwię się, jak przesuną premierę w ostatniej chwili. Nawet jak jakiś cudem wyjdzie, to będzie dostępna pewnie tylko cyfrowo. Już od dzisiaj Poczta Polska nie sprowadza paczek z zagranicy. A co będzie za miesiąc? Tego nie wie nikt...
Zapomnijcie o swoich kolekcjonerkach i całej reszcie, wszystko będzie zamknięte w pizdu i nikt wam ich nie dostarczy. Koniec czarnowidztwa.

Odnośnik do komentarza

No ja tam już nie liczę na pudełko, tak samo nie ma szans na pudełko RE3 Remake - tak tu trzeba cyfrowo kupić te dwie gierki. A Nioh 2 może być teraz ostatnią premierową grą z pudełkiem do zakończenia pandemii lub do otwarcia granic w miarę swoich możliwości.

 

No chyba, że @Dave Czezky coś może wiedzieć na ten temat? Będą pudełkowe premiery czy nie będą w pandemii?

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

Team płyta 4eva, cyfra jest spoko do gierek w promo za max 4dychy.
Ja i tak mam zamiar przejść i sprzedać, kiedyś się kupi jak będzie całość elegancko oprawiona.
Póki co ograć i do żyda jak każda inna gierka.
Nie wącham folijek nie stawiam ołtarzy z gierek xD.
Ale czekam mocno.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...