Skocz do zawartości

Final Fantasy VII Remake


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Ogolnie nie mialem wygorowanych oczekiwań i do przedostatniego rozdziału powiedziałbym, ze to dobra gra... ale ostatni chapter to dla mnie jakaś padaka, poplatanie z pomieszaniem z dennymi walkami. Skonczylem... mega mi sie ta gra dluzyla, przeszedłem raz, wiecej razu tego nie tkne. Sredniaczek ale i tak lepszy niz 15nastka. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Przeszedłem tydzień temu..miałem zrobić jakiś dłuższy wpis ale jednak mi się nie chce. Bo i po co? Wyszło niezłe action-rpg w świecie FF7, ale z oryginałem to za wiele nie ma wspólnego. Szkoda, że zupełnie zmienili klimat gry, z bardziej mrocznego na taki Kingdomheartsowy. Mogła być gra wybitna jest niestety maksymalnie 8/10, co wiciąż jest bdb oceną ale trochę żal zmarnowanego potencjału. Czekam na drugą część ale bez ciśnienia, mam trochę jak z Shenmue 3, fajnie, że wyszło ale równie dobrze rynek obył by się bez tych gier.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
39 minut temu, izon napisał:

Przeszedłem tydzień temu..miałem zrobić jakiś dłuższy wpis ale jednak mi się nie chce. Bo i po co? Wyszło niezłe action-rpg w świecie FF7, ale z oryginałem to za wiele nie ma wspólnego. Szkoda, że zupełnie zmienili klimat gry, z bardziej mrocznego na taki Kingdomheartsowy. Mogła być gra wybitna jest niestety maksymalnie 8/10, co wiciąż jest bdb oceną ale trochę żal zmarnowanego potencjału. Czekam na drugą część ale bez ciśnienia, mam trochę jak z Shenmue 3, fajnie, że wyszło ale równie dobrze rynek obył by się bez tych gier.

 

Mi się wydaje, że upchanie wszystkiego w midgarze było złym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Własnie zrobiłem sobie platynkę w oryginale z psxa. Z tego co czytałem w necie i tutaj na forum to nie zachęciło mnie to jakoś szczególnie do zakupu remake-u.

Postanowiłem że obejrzę sobie kawałek gameplayu i cutscenek na yt i ja (pipi)e jest bardzo cienko. Pełno fillerów, denne modyfikacje fabularne, spora cześć gameplayu to zwykłe fillery i chamskie przeciąganie.

qr.wa xD oczekiwałem tak mało, tylko poprawiona grafa bez ruszania fabuły, z(pipi)ali sprawę po całości. Już nie wspomnę tej wyj.eby z midgarem na całą płytę, rozumiem jakby to było dopchane smaczkami pod korek a nie misje w stylu przynieś podaj pozamiataj.

Z szacunku do siebie poczekam na part 2 i ogram to może kiedyś jak będzie za 5 dyszek dla świętego spokoju. 

 

Edytowane przez Sig
Odnośnik do komentarza
W dniu 27.08.2020 o 21:46, Sig napisał:

Własnie zrobiłem sobie platynkę w oryginale z psxa. Z tego co czytałem w necie i tutaj na forum to nie zachęciło mnie to jakoś szczególnie do zakupu remake-u.

Postanowiłem że obejrzę sobie kawałek gameplayu i cutscenek na yt i ja (pipi)e jest bardzo cienko. Pełno fillerów, denne modyfikacje fabularne, spora cześć gameplayu to zwykłe fillery i chamskie przeciąganie.

qr.wa xD oczekiwałem tak mało, tylko poprawiona grafa bez ruszania fabuły, z(pipi)ali sprawę po całości. Już nie wspomnę tej wyj.eby z midgarem na całą płytę, rozumiem jakby to było dopchane smaczkami pod korek a nie misje w stylu przynieś podaj pozamiataj.

Z szacunku do siebie poczekam na part 2 i ogram to może kiedyś jak będzie za 5 dyszek dla świętego spokoju. 

 

Gra jest spoko jako acion-rpg w świecie FF7. Natomiast absolutnie nie broni się jako remak'e, po za system walki z(pipi).. większość rzeczy, nawet muzykę, którą chwaliłem na początku.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.08.2020 o 11:33, izon napisał:

Przeszedłem tydzień temu..miałem zrobić jakiś dłuższy wpis ale jednak mi się nie chce. Bo i po co? Wyszło niezłe action-rpg w świecie FF7, ale z oryginałem to za wiele nie ma wspólnego. Szkoda, że zupełnie zmienili klimat gry, z bardziej mrocznego na taki Kingdomheartsowy. Mogła być gra wybitna jest niestety maksymalnie 8/10, co wiciąż jest bdb oceną ale trochę żal zmarnowanego potencjału. Czekam na drugą część ale bez ciśnienia, mam trochę jak z Shenmue 3, fajnie, że wyszło ale równie dobrze rynek obył by się bez tych gier.

No właśnie nie miałem okazji ograć FF VII ale remake strasznie wydaje mi się strasznie infantylny . Dziwne konwersacje między postaciami aż momentami czuję lekkie zażenowanie , mimo to gra się przyjemnie i pewnie za jakiś czas skończe ale nawet seria KH wydaje mi się bardziej dojrzała niż to co tutaj mam na obecny moment. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

 

Tak powinien wyglądać rimejk siódemki, ósemki i oczywiści dziewiątki.

Jednak jak wiemy, do tego nigdy nie dojdzie, bo szambo się rozlało - świetna sprzedaż, a smród się rozprzestrzenił - rimejk 7i w 3d wbił się już w świadomość graczy jako coś cudownego, i teraz te gówniane modern rimejki w 3d obsypane efektownym brokatem podzielone na kila części bez ładu i składu, będą standardem dla Kwadratowo-Eniksowych.

Szkoda karwa,.................. aż strach pomyśleć, co kiedyś zrobią z Chrono Crossem.

Edytowane przez kazuyoshi
Odnośnik do komentarza

Szanowni koledzy.

Zacząłem właśnie rozdział 12, ta gra od początku mnie męczy, gram w sumie głównie po to aby doświadczyć gry której  oryginał tak wszyscy ubóstwiają. Poza muzyką i ładnymi acz często żenujacymi w treści cutscenkami nic mi się w tej grze nie podoba, fabuła i jej założenia są nieskładne, innym razem naiwne, walki są momentami przyjemne a momentami męczące i chaotyczne, muszę się zmuszać żeby w to grać. Jest sens to dalej ciągnąć? Czy gra ma szansę zaskoczyć czymś pozytywnym, czymś co może zmienić moje myślenie o tej produkcji i da mi przyjemność? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.