Skocz do zawartości

Final Fantasy VII Remake


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak napisano wyżej, podciąganie jest znacznie trudniejsze. Już nawet mniejsza z tym pomieszaniem guzików, ale tam po prostu nie można nic spieprzyć i mieć przy okazji trochę szczęścia, a to że restart trwa pół godziny wcale nie pomaga. Robiłem w grach znacznie trudniejsze rzeczy, ale mało która była aż tak wk*rwiająca. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, kanabis napisał:

Przysiady sa banalne. Podciaganie jest duzo trudniejsze wlasnie przez te pomieszanie guziczkow. Przysiady sa wrecz przyjemne, podciagania ni chu.ja drugi raz by mi sie nie chcialo robic na max


Brzmi jak rozmowa dwóch koksów przed siłką -_-
W moim przypadku nie było żadnego problemu z tymi minigierkami, poszło za pierwszym razem.
Z innej beczki. Zauważyłem, że w chapter select można ponownie zbierać / kupować materie z pierwszego przejścia. Czy to dotyczy również Elemental ?

Odnośnik do komentarza

Chyba wszystkie limitowane materie (niebieskie, żółte) są "niepowtarzalne" i nie można ich dostać więcej jak w pierwszym przejściu, podczas przechodzenia chapter select jest coś innego w miejscu gdzie one były. Elementale są dwa w grze i tyle, nikt nie znalazł metody żeby mieć więcej. Jakieś tam Fire czy Cure to tak, jak było w danym miejscu to pewnie będzie znowu.

Edytowane przez ogqozo
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Gierka rewelacyjna, więc mówię - sieknę platynę. I mam wszystko z wyjątkiem: 1. wszystkich sukienek, 2. wszystkich muzycznych dysków, 3. "listu gratulacyjnego" do wzięcia przed wspinaczką w chapterze 14-stym. Dziś chciałem zrobić wszystko do końca i tyle czasu szlag trafił :/

 

1. Brakuje mi po jednym wdzianku dla każdej postaci.

Odpaliłem save'a z chapteru 3-ci po wykonaniu wszystkich sidequestów. Wybrałem brakującą sukienkę, skończyłem chapter.

Wybrałem poprzez chapter select chapter 8-smy i skończyłem. Potem od razu (nie poprzez chapter selełect) ukończyłem 9-ty.

Nie zaliczyło wyborów i dalej mam dla każdej postaci po 2/3 sukienki.

 

Jak to prawidłowo zrobić? Trzeba każdy ukończyć od początku, łącznie z chapterem 3-cim od początku?

 

2. Zebrałem utwór Cosmo Canyon w chapterze 9-tym, skończyłem i dalej mi go brakuje O_o

 

O co chodzi?

 

3. Ten "list" gratulacyjny - mam save przed wykonaniem wszystkich questów w chapterze 14-stym.

 

Czy jak go odpalę i skończę wszystkie questy w chapterze 14-stym (TYLKO W NIM), to pojawi się ten list?

 

Mam wykonane ŁĄCZNIE wszystkie questy, ale nie w tym przejściu i nie na tym sejwie, o którym mówię.

 

Pomożecie towarzysze? Gierka jest świetna, ale już mam ją tak przeoraną, że nie mam zbytnio ochoty przechodzić poszczególnych chapterów jeszcze raz. Jak znajdę wenę, to będę grał, by dobić do tej platyny, ale muszę mieć pewność, że zrobię powyższe jak trzeba.

 

Odnośnik do komentarza

Trzeba przejść chapter do samego końca żeby zapisało.
Akurat sukienki tez w 9 ch się kończy i też trzeba go przejść do końca.
Może pomieszałes savey.
Też mi sie nie chciało sukienek robić zrobilem 2/3 i ostatni rzut zrobię robiąc HARD kiedyś tam przed part 2 w ramach przypomnienia story.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, [InSaNe] napisał:

 

 

Brakuje mi po jednym wdzianku dla każdej postaci.

Odpaliłem save'a z chapteru 3-ci po wykonaniu wszystkich sidequestów. Wybrałem brakującą sukienkę, skończyłem chapter.

Wybrałem poprzez chapter select chapter 8-smy i skończyłem. Potem od razu (nie poprzez chapter selełect) ukończyłem 9-ty.

Nie zaliczyło wyborów i dalej mam dla każdej postaci po 2/3 sukienki.

 

Jak to prawidłowo zrobić? Trzeba każdy ukończyć od początku, łącznie z chapterem 3-cim od początku?

 

 

Jeżeli przez chapter select wybrałeś po kolei rodziały 3, 8 i 9 oraz machnąłeś je do samego końca to znaczy, że zrobiłeś to tak jak należy. Musiałeś skopać coś innego, może zrobiłeś za dużo / za mało / niewłaściwe questy i dlatego Ci nie zaliczyło jakiejś sukienki. Których konkretnie Ci brakuje?

 

 

Cytat

3. Ten "list" gratulacyjny - mam save przed wykonaniem wszystkich questów w chapterze 14-stym.

 

Czy jak go odpalę i skończę wszystkie questy w chapterze 14-stym (TYLKO W NIM), to pojawi się ten list?

 

Mam wykonane ŁĄCZNIE wszystkie questy, ale nie w tym przejściu i nie na tym sejwie, o którym mówię.

 

Nie. List pojawia się na samym końcu 14 rozdziału jeżeli zrobiłeś wszystkie questy w chapterach 3, 8, 9 i 14. Łącznie musisz ich mieć 24 (czyli jak wchodzisz na listę questów to pod każdym musisz mieć "ptaszka")  i to dokładnie na tym zapisie na którym grasz. 

Odnośnik do komentarza

Chapter 3ci odpaliłem poprzez load do momentu wyboru wdzianka Tify. Wybrałem, ukończyłem. Potem chapter select nr 8 i od razu za ciosem 9ty bez chapter select. 

 

Kur.wenz, nie ma opcji, bym przechodził wszystkie questy poprzez chapter select jeszcze raz. Dorobię w 14stym wszystkie do końca, jak nie pojawi się list, to pier.dolę :/

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

Dzięki @estelu za cynka :lapka:

 

Bardzo dobra recenzja - w przeciwieństwie do RE3 definitywnie eksploatuje materiał źródłowy.

 

Porcjując sobie te "7 dysków", ani przez moment nie odczułem znużenia. Koleś ma wiedzę oraz rzadką umiejętność klarownego jej przekazywania. Dobrze punktuje główne mankamenty, zwracając jednocześnie uwagę na najmocniejsze strony produkcji. Moje kolejne spotkanie z FFVII Re-make (:isee:) będzie o wiele bardziej interesujące.

 

W kolejnym epizodzie pod lupą znajdzie się The Last of Us, będzie ciekawie i na pewno... krócej :P

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Tim Rogers jest bardzo kompetentny, więc jeżeli chodzi o warstwę merytoryczną to naprawdę mogę polecić praktycznie każdą jego recenzję z przeszłości i przyszłości ;) Niestety gościu cierpi też na przerost formy nad treścią. No po prostu za dużo informacji chce upchnąć na raz, więc siłą rzeczy wszystkie jego recenzje to molochy ocierające się o grafomanie. Mimo to, obok ACG to mój ulubiony recenzent.

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś grał w oryginał, to nie powinien się czuć ani zaskoczony, ani zniesmaczony tą sceną. Ok, tam nie było tańczenia, ale przebieranie się w damskie fatałaszki jak najbardziej. Mam nadzieję, że w kolejnej części pójdą krok dalej i Could odwali jakiś striptiz w duecie z Sephirothem. 

Odnośnik do komentarza

Na razie 11 godzin za mną. Mam wrażenie jakbym dostał dwie gry w jednym - jedna to wzorcowe wręcz odtworzenie lub rozszerzenie scen z oryginału, genialne walki z bossami, wspaniałe aranżacje muzyczne i piękne lokacje, druga to kupsztal,  w którym w nieskończoność biegasz po nudnych i na siłę wydłużonych lokacjach ( w dodatku wyglądających momentami jak gra z ps3) wypełniając jakieś dziwne nic nie znaczące zadania. Mimo wszystko grę oceniam pozytywnie bo jednak tych dobrych momentów jest zdecydowanie więcej. Dla przykładu początek drogi do Wall Market - ten klimat, muzyka, niesamowita gra świateł - no są te momenty za jakie pokochałem tą serię..

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...