Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucam wstępną opinię po kilku(nastu) godzinach grańska na XSX - głównie main quest + trochę pobocznych i dużo biegania po mapie żeby poczuć klimat pośmiać się z bugów

Plusy:
- Night City pulsuje jak popierdolone, wizualna i dźwiękowa kakofonia nakurwia z każdej strony i te ostrzeżenia o epilepsji to chyba nie jest taki zły pomysł xd cała architektura, geometryczność miasta - git
- soundtrack jest fantastyczny (ale gierkowe radio to lepiej odpalić sobie na spotify, a nie słuchać podczas jazdy xd)
- postacie, voice acting, tempo prowadzenia głównego wątku to :obama:
- nie grałem w tego papierowego cymbergaja, ale uniwersum wydaje się fascynujące i chętnie zagłębie się w nie poza cedepową gierką
- fajny worldbuilding, motyw hiperprzeseksualizowanego świata też wypada świetnie - bałem się że wyjdzie edgy nastolatkowo (hehe zoba mati dildo jako broń), a jest git
- czasami przechodząc pod oknami mieszkań słychać odgłosy tego słynnego r u c h a ń s k a :nosacz3:

Minusy:
- techniczne partactwo o niespotykanej skali. Jeśli ktoś zna sytuację, gdy szef chce zobaczyć postępy nad przeciągającym się projektem gdy chuja jest zrobione, to pewnie kojarzy motyw klejenia prezentacji pod szefa i ukrywanie tego co nie działa. Tym jest właśnie Cyberpunk 2077 - w miarę dojrzałym produktem gdy idziesz od fabularnego npca do kolejnego fabularnego npca i pierdoloną abominacją gdy tylko próbujesz odwrócić głowę w bok
- masa brzydkich tekstur, doczytywania w locie, popupów przedmiotów, rozwiązań jak z prototypowania, npców widmo, kolizji modelów, wylewów AI
- stealth raczej jest mało satysfakcjonujący i trochę "na doczepkę"
- melee jest git jak machasz piąstkami albo mieczem w powietrze - gorzej jak chcesz kogoś tym ubić xd kontrowanie póki co wydaje się game breakerem - w sumie dobrze, bo pierdolić się z blok-cios-blok-cios gdy w każdej chwili coś może się wycrashować...
- polska szkoła inwentarzu. Za każdym razem gdy dostaję nowy poziom dostaję ataków paniki na myśl o tym że muszę wchodzić do tego pierdolonego menu
- nie czuję jakoś bardzo "role-playingowania" póki co, zobaczymy co dalej
- jednym z zarzutów wobec Wieśka 3 było to, że gracz był kiepsko "onboardingowany" w wątki poboczne i szybko mogła ich mnogość go przytłoczyć. W wywiadach przedpremierowych zapewniano, że teraz cedep podszedł to sprawy inaczej. Jak? Skracając wątek główny, który w sumie nigdy nie był problemem w W3 i robiąc jeszcze większy chaos w side questach. W kilkuminutowych odstępach jedna fixerka (npc dający zlecenia) zadzwoniła do mnie 3 razy z 3 różnymi kontraktami (mogła powiedzieć w sumie wszystko podczas jednej rozmowy ale już chuj) - stwierdziłem hola hola gierko, pozwól mi nasrać do quest loga w przeze mnie ustalonym tempie. Sprawdzam w dzienniku więc w jakiej dupie jestem - i okazuje się że oprócz tych 3 już mi się zbiera kupa których nawet nie pamiętam, że dostałem oraz jeden który wiem że dostałem, wiem że zrobiłem ale z jakiegoś powodu został w dzienniku
- model jazdy xd 
- ok, już mi się nie chce

Ogólnie kiedy jest dobrze, to jest bardzo dobrze. A kiedy jest źle, to bardzo źle. W sumie "da się grać", jak ktoś ma tv z vrr i wyłączy te dodatkowe efekty, to ujdzie. Przy czym "ujdzie" też podcieranie dupy gazetkami reklamowymi, a jednak fajniej jest mieć 3 warstwową reginę w zapasie - pytanie więc jak macie ustalone standardy.

Wersja PC to jedyna droga - ewentualnie poczekanie na te pierwsze hotfiksy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Ja mam już wniosek o zwrot środków rozpatrzony pozytywnie (wersja XoX). Wolę uciec taktycznie na goga i lapka z rtx1080 niż się w(pipi)iać na to coś na ekranie za co zapłaciłem 270 zł.
Co im napisałeś? Może wklej po prostu i każdy wyśle to samo.

I gdzie konkretnie z tym trzeba się udać? Bo nigdy nie zwracałem gry na konsoli...
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Bartg napisał:

Zbieram sobie różne mądre porady zanim zacznę grać, jedna z nich to idiotyczne ustawienia pada na konsolach, poleca się przestawić na takie jak poniżej i z tego potem sobie wedle preferencji regulować.

 

  • Outer Dead Zone - 0.90

  • Inner Dead Zone - 0.05

  • Horizontal Sensitivity - 13

  • Vertical Sensitivity - 11

  • Zoom Sensitivity Reduction - 1

  • Response Curve - Recommended

  • Horizontal Turning Bonus - 0.80

  • Vertical Turning Bonus - 0.40

  • Turning Ramp-up time - 0

  • Turning Delay - 0

  • Horizontal Turning (ADS) - 0

  • Vertical Turning (ADS) - 0

  • Turning Ramp-up time (ADS) - 0

  • Turning Delay (ADS) - 0

Ustawienia ZŁOTO podbijam!

Odnośnik do komentarza
Teraz, PiPoLiNiO napisał:
6 minut temu, Gregorius napisał:
Ja mam już wniosek o zwrot środków rozpatrzony pozytywnie (wersja XoX). Wolę uciec taktycznie na goga i lapka z rtx1080 niż się w(pipi)iać na to coś na ekranie za co zapłaciłem 270 zł.

Co im napisałeś? Może wklej po prostu i każdy wyśle to samo.

Otworzyłem zwykłą procedurę refundacji za pomocą oficjalnej strony.Zapytany o powód wybrałem z drzewka,że gra nie działa a konkretnie są problemy z jej stabilnością (jest kilka opcji do wyboru). Na odpowiedź czekałem 7 minut a środki będą w ciągu kilku dni na koncie.

 

https://support.xbox.com/pl-PL/help/subscriptions-billing/buy-games-apps/refund-orders

 

Ja kibicuję Redom, czekałem wiele lat na tą grę i wierzę,że wspaniale spędzę z nią czas (na pc) ale na takie dymanie to ja się nie zapisywałem.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Redom można kibicować, a nawet trzeba. Ale to co odyebali to kino. I żadne tłumaczenia do mnie nie trafiają. Że naprawia? Ku.rwa łaski nie robią, ludzie bulą ponad 250zl za grę, oczekują w momencie zakupu skończonego produktu. Mogli to przesunąć (wydać tylko na PC), wiem że kolejna obsuwa itp. tylko czyja to jest wina?? Ludzi, czy nieudolności CD Projekt Red? Robią grę tyle lat i wypuszczają takiego kasztana.

Sama w sobie gra, jak juz będzie skończona to pewnie kozak, ale czemu innych sie yebie za byle co? A tu festiwal sraki. Jeśli tyle dla nich znaczy te 8 mln preorderow to ich się powinno yebac zwyczajnie 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Propsuje tym, którzy żądają zwrotu kasy. 

Kibicowanie nie powinno się równać wypinaniu dupy do ruchania, a sprzedaż takiego bubla jest niczym innym jak wyruchaniem fanów. 

 

Dobrze, że sam nie uległem hajpowi i czakam cierpliwie aż grę ukończą. 

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

raport z PS5 : jest 60 fps, więc można grać spokojnie :good: bugów jeszcze nie było ale gram w prolog dopiero :cool2: po tych wszystkich filmach gameplayowych spodziewałem się rzygowin ale gierka ma ten swój styl który poraża, nie krzywię się na grafikę, zajęty jestem chłonięciem tego futuroklimatu - nie mam powodów do narzekań, bo te fpsy bez spadków się tutaj przydadzą

 

to zmykam bo przyjemnie jest :bye2:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Na PS5 graficznie najbliżej chyba do... podrasowanego GTA V? Pobawiłem się ustawieniami obrazu w grze i TV i nie jest tak blado jak domyślnie- niestety screeny tego nie oddają. Póki co na szybko pół godzinki jako nomad sobie pośmigałem po pustyni i nie zauważyłem doczytujących się przed ryjem obiektów.

Tak, nie nastawiałem się graficznie na to- jakoś hype na graficzne wodotryski, 4K i inne takie nigdy mnie nie jarał- wtedy kupiłbym jakiegoś mocarnego PC, a nie konsolę.

Jak wejdzie kiedyś tam patch pod next geny to git, póki co niech łatają to co napotrzebniejsze.

Gdyby jeszcze poczekali pół roku, musieliby chyba zrobić jak z Shadow of Mordor- PC (wiadomo, zależy od ustawień), PS5, XNX- jeden poziom graficzny, a na PS4 i XOne okrojone wersje. Albo wogóle olać starą generację.

 

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, drozdu7 napisał:

Redom można kibicować, a nawet trzeba. Ale to co odyebali to kino. I żadne tłumaczenia do mnie nie trafiają. Że naprawia? Ku.rwa łaski nie robią, ludzie bulą ponad 250zl za grę, oczekują w momencie zakupu skończonego produktu. Mogli to przesunąć (wydać tylko na PC), wiem że kolejna obsuwa itp. tylko czyja to jest wina?? Ludzi, czy nieudolności CD Projekt Red? Robią grę tyle lat i wypuszczają takiego kasztana.

Sama w sobie gra, jak juz będzie skończona to pewnie kozak, ale czemu innych sie yebie za byle co? A tu festiwal sraki. Jeśli tyle dla nich znaczy te 8 mln preorderow to ich się powinno yebac zwyczajnie 

Nigdy tego nie pojmę, pacze na premierę, a potem łatanie gry przez rok. Kiedyś gierka musiała wyjść skończona, a teraz wydają wersje beta. I jeszcze dzikowanko i że będą naprawiać. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...