Skocz do zawartości

Nintendo Switch Online - problemy itd.


blakuś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie Wifi/sieci. Udostępniam sieć poprzez router w telefonie jak mam ustawione na 2,4GHz to wszystko śmiga bez problemu, jeżeli zmienię na 5GHz to switch nie widzi tej sieci. Da się jakoś zmienić ustawienia w konsoli żeby działało na 5GHz czy przez telefon to nie jest możliwe.

Odnośnik do komentarza

Jest możliwe, sieć 5ghz działa. Możliwe, ze twój telefon nadaje na kanale którego nie widzi konsola. Szczególnie jak masz telefon z innego rynku może to być możliwe. Zobacz w ustawieniach hotspotu czy są jakieś ustawienia zaawansowane i czy możesz tam zmienić kanał dla sieci 5ghz.

Odnośnik do komentarza

Telefon to Samsung galaxy note 20 ultra, kupiony w PL, niestety nie ma opcji zmiany kanału sieci, chyba że są jakieś programy zewnętrzne do zmiany takich ustawień. Przy częstotliwości 2,4GHz jest możliwość zmiany kanału, ale przy 5GHz niestety nie.

Edytowane przez bugi23
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Siema, zwolniło mi się jedno miejsce w rodzinie Nintendo Switch Online + Expansion Pack. Wychodzi 36,25 za osobę. Przedłużam w poniedziałek. Ktoś chętny?

 

Ok, mam jednak trzy miejsca wolne. Ktoś chętny to zapraszam.

 

Aktualizacja: mam jeszcze dwa wolne miejsca :)

 

Edit: zostało mi ostatnie miejsce. Zapraszam.

Edytowane przez Postal
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Też Wam nie działa prawy analog, gdy przełączycie sterowanie na dwa analogi w GoldenEye 007? Są jakoś 4 opcje sterowania klasyczne do wyboru w opcjach i cztery z normalnym celowaniem drugim analogiem, ale te cztery nie działają. Szkoda, bo chciałem pograć chwilę w grę życia.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Ogólnie to pierdol ten leniwy port Goldeneye. Wersja switcha wygląda spoko ale niegrywalna przez sterowanie.

Na xboxie przez wysoką rozdziałkę migają tekstury i są jakieś stutteringi mimo 30fps.

 

Ale jak już musisz w to grać na switchu i chcesz mieć grywalne sterowanie to jest sposób chociaż nie idealny:

 

Cytat

"Don't know if someone already posted the same thing but i found a way to play with modern control and 2 sticks:):

- Select 2.2 Galore and Look Up/Down upright
- Connect 2 single horizontal joycons, the right one as number 1 and the left one as number 2.
- Remap and save the R joy con this way:
Change stick orientation
ZR - SL
R - X
X - Y
A - X
B - A
Y - B
SR - R
SL - ZR
- Remap and save the L joy con this way:
Change stick orientation
ZL - SL
L - Down
Up - Right
Left - Up
Right - down
Down - Left
SL - L
SR - ZL
- Enjoy modern controls:)....(to open the menu press + and SR, to open NSO + and SL)

 

Ewentulanie:

Cytat

For anyone who wants twin-stick controls but doesn't know how to enable them: I gotchu.

In the in-game pause menu, change your Control Style to 1.2 Solitaire. Also may wanna change Look Up/Down to Upright (it's reversed by default.)

In addition to this, go to the Switch home screen, and in System Settings > Controllers and Sensors > Change Button Mapping, swap your left and right sticks.

While you're at it, if you're used to left trigger to aim and right trigger to fire in your FPS games, you should rebind ZR to ZL, and ZL to L or R.

Then you just might wanna save your changes as a preset, so that you can easily swap between your default and custom controls between sessions.

Happy playing!

 

 

Wersja na Xboxa też jest chujowa ale chociaż ma dobre sterowanie więc to ją polecam mimo stutteringów i 30 fpsów jak już musisz w to zagrać.

gg2.thumb.jpg.404a13fe4d06f08d4a86bc80abf25992.jpgaag.thumb.jpg.aad4cedf753fd7d8108ea058dbb0d855.jpg

 

 

A tak w ogóle to najlepiej się w to gra na PC w skasowany port z XBLA, który wyciekł kompletny do sieci.

Uruchomiłem go na steam decku bez problemu.

 

Zrobiłem screeny dla porównania:

 

Tak wygląda wersja na Series X:

1507966525_bondseriesx.thumb.png.bb7c2a8d0909fa633720ab6fe929fe7b.png

 

 

A to screen z Decka:

952842939_bonddeck.thumb.png.5f398506fc880ba3161b691bd29b301f.png

 

W sieci jest pełna wersja grywalna od początku do końca, jest to remaster zrobiony od podstaw na podstawie kodu źródłowego gry, nawet ma taki bajer, że jednym przyciskiem przełączasz między nową a starą grafiką. Gra nie wyszła nigdy bo chyba stracili licencje ale jest skończona. Na steam decku uruchamiam za pomoca emulatora xboxa 360 Xenia, zablokowane 30fps bo 60 nie trzyma deck ale i tak chodzi dobrze bo nie ma stutteringów. Xenie dodałem do steama i przez niego uruchamiam zmieniłem nazwę na goldeneye xbla i dodałem do launch options ścieżkę do default.xex gry więc od razu włącza mi jak normalną grę. Sterowanie działa jak powinno bez ustawiania.

 

Tu jest historia tego Remastera:

 

https://screenrant.com/goldeneye-xbla-remaster-cancelled-nintendo/

 

 

Tu jeszcze materiał podsumowujący ten "port"

 

 

 

  • Plusik 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
36 minut temu, devilbot napisał:

W sieci jest pełna wersja grywalna od początku do końca, jest to remaster zrobiony od podstaw na podstawie kodu źródłowego gry, nawet ma taki bajer, że jednym przyciskiem przełączasz między nową a starą grafiką. Gra nie wyszła nigdy bo chyba stracili licencje ale jest skończona. Na steam decku uruchamiam za pomoca emulatora xboxa 360 Xenia, zablokowane 30fps bo 60 nie trzyma deck ale i tak chodzi dobrze bo nie ma stutteringów. Xenie dodałem do steama i przez niego uruchamiam zmieniłem nazwę na goldeneye xbla i dodałem do launch options ścieżkę do default.xex gry więc od razu włącza mi jak normalną grę. Sterowanie działa jak powinno bez ustawiania.

 

Tu jest historia tego Remastera:

 

Kompletnie o tym nie słyszałem, dzięki za info i już pobieram.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Daffy napisał:

@devilbotdo xenia dalej potrzeby windows czy już działa bez tego? Bo zatrzymałem się na tym, że nie działa na steam/Linux a od dawna mam smaka na lost odyssey

 

Windows niepotrzebny. Nie mam nawet w domu komputera z windowsem. Dodałem xenia.exe do steama w trybie pulpitu. No i najlepiej w Launch options dodać ścieżkę do gry(default.xex) żeby od razu właczało grę. Trzeba raz uruchomić xenie żeby stworzyła pliki .ini i w pliku:

xenia.config.toml

zmienić ścieżkę z "gpu=any" na "gpu=vulkan"

 

Grę mam tę wersję - https://archive.org/details/goldeneye-007-xbla

 

Na windowsie xenia podobno lepiej działa i gry mają więcej klatek ale jako, że większość gier z 360 ma zablokowane 30 to te kilka fps pewnie i tak nie zrobiłoby różnicy.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Właśnie tak odpaliłem tego GoldenEye 007 skoro go wrzucili do NSO, pograłem chwilę wydawało mi się, że wszystko zrobiłem w danej misji, wchodzę do punktu zakończenia (nie jest w żaden sposób oznaczony oczywiście, że akurat teraz jest zakończenie i wszystko musi być tip top zrobione) i widzę napis Mission Failed :laugh: Od razu widać, że to jest gra od twórców Perfect Dark. Także ja dziękuję, według mnie i Perfect Dark i 007 to są gry niegrywalne, których fenomenu zupełnie nie rozumiem. Znane są chyba tylko dlatego, że na konsolach po prostu nic innego nie było.

Edytowane przez KJL
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...