Skocz do zawartości

Właśnie zacząłem...


Rekomendowane odpowiedzi

@Figaro: Yup, ostatnia Onimusha jaka się ukazała (smuteczek.gif). Z poziomem trudności to aż sam się zdziwiłem, bo zapamiętałem ją jako dosyć prostą gierkę (hint: źle zapamiętałem) i klikając w new game zastanawiałem się czemu od początku nie można wybrać poziomu trudności hard... pewnie dlatego, że normal jest tutaj hardem. Przeciwnicy gryzą niesamowicie mocno, sami potrafią przyjąć na ryj mnóstwo uderzeń, bossowie to już w ogóle test skilla (Dark Souls może buty pastować tej Onimushy), a żeby było zabawniej to gra mocno rozgrzewa również zwoje mózgowe podczas mini-gierki z "rozbrajaniem" skrzynek na przedmioty :obama: Anyway, bawię się niesamowicie dobrze, po skończeniu postaram się skrobnąć kilka słów więcej. 

 

@SlimShady: CGI w Dawn of Dreams również gniecie suty (chociaż może nie aż tak jak sławne intro Onimushy 3), natomiast już sama grafika podczas grania... niekoniecznie. Pewnie dlatego, że w przypadku tej odsłony deweloper poszedł w stronę pełnego trójwymiaru. Na 49 calowym TV piksele wypalają mi oczy :)

 

 

Edytowane przez Josh
Odnośnik do komentarza
58 minut temu, Josh napisał:

Alone in the Dark - obok Dino Crisis najlepszy klonik Residenta na Szaraka. Szkoda, że kolejne części to jedno wielkie g*wno :frog:

 

Ehhhh, Alone in the Dark jest starsze niż seria Resident Evil :dog: Zanim wyszła pierwsza część RE to alone miało chyba już 4 części. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dawn Of Dreams było trudne. Pamiętam, że ostatnich bossów nie podołałem. Zdecydowanie trudniejsza od poprzednich odsłon. Alone On The Dark 4 to trochę taki twór jak nowy Tomb Raider, niby to zaczął ale jednak widać pewne zapożyczenia.

Odnośnik do komentarza

 

2 godziny temu, XM. napisał:

O Jezu, dawn of dreams było wyjebane oprócz tych układanek obesranych @Joshjak tam Soki, if you know what I mean ;)

Natomiast dla mnie najgorsza część to trójka z Żaneta - męczyłem strasznie.

No i DoD jedna z nielicznych gierek na dwóch dvd.

Wow, jak dobrze pamiętasz.  Soki dalej pop*erdolony, nic się nie zmieniło :) A układanki w DoD są świetne! Bardzo miła odskocznia od ciachania mieczykiem, dzisiaj ze 20 minut siedziałem przy jednej, bo uparłem się, że żadnej nie odpuszczę :shieeet: dla niecierpliwych jest opcja otwierania ich "na chama" - siłowo z buta, ale za to nagrody nie są wtedy aż tak dobre. 

 

32 minuty temu, Dr.Czekolada napisał:

Dawn Of Dreams było trudne. Pamiętam, że ostatnich bossów nie podołałem. Zdecydowanie trudniejsza od poprzednich odsłon. Alone On The Dark 4 to trochę taki twór jak nowy Tomb Raider, niby to zaczął ale jednak widać pewne zapożyczenia.

 

Powoli zbliżam się do końca, pamiętam że ostatni chapter to istny boss rush (chyba z 7 bossów pod rząd), więc już powoli smaruję dupsko. Plus taki, że ta gra to tak naprawdę RPG (można expić, wbijać kolejne poziomy upgrade'ować bronie i pancerz, jest nawet lekki crafting), więc jak się gdzieś zatniesz, to zawsze możesz trochę podpakować postać i dopiero wtedy mierzyć się z bossami. Całe szczęście jednak nie jest to konieczne i jak już się ogarnie pattern bossów (mają strasznie schematyczne ataki), to idzie w miarę gładko. Fajny motyw, że można też wracać do wcześniej odkrytych lokacji i za pomocą umiejętności postaci dostać się we wcześniej niedostępne miejsca (a'la Castlevania), dzięki temu da się pięknie obłowić w wartościowe itemki i mocniejsze bronie. 

 

2 minuty temu, drozdu7 napisał:

Jak się gra w gry z ps2 na nowych telewizorach? 

 

Niestety trzeba przełknąć gorzką pigułkę, bo jednak te gry kompletnie nie są przystosowane do współczesnych odbiorników (dziwne, żeby były). Chociaż to chyba też zależy do gry. Niedawno przechodziłem Headhuntera (tego od Segi) oraz obie części Resident Evil Outbreak i o dziwo nie wyglądały tak źle na 49-calowym TV. Natomiast Onimusha wygląda okropnie, starszą wielkie piksele, "ząbki" na krawędziach obiektów i widać dziwne rozmycie podczas poruszania się. 

 

Cytat

Ehhhh, Alone in the Dark jest starsze niż seria Resident Evil :dog: Zanim wyszła pierwsza część RE to alone miało chyba już 4 części.

 

Wiem, trochę źle to napisałem. Nie da się jednak ukryć, że o ile pierwszy Resident mocno kopiował patenty od klasycznych Alone'ów, tak w przypadku The New Nightmare sytuacja nieco się odwróciła i twórcy tej części zapożyczyli kilka patentów od Capcomu. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
30 minut temu, drozdu7 napisał:

Jak się gra w gry z ps2 na nowych telewizorach? 

Zależy od tytułu. Może być całkiem ok (SSX3, Tony Hawk 4, TimeSplitters Future Perfect), tragicznie (Burnout 3) i dobrze (Tekken 5). Chyba czym więcej małych detali porusza się szybko na ekranie i jest więcej efektów na ekranie tym gorzej to wygląda. Jak masz taką możliwość to jednak lepiej ograć na emulatorze w wyższej rozdzielczości, dostrzeżesz masę szczegółów których nie widać w 480p/576i.

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Josh napisał:

Yup, ostatnia Onimusha jaka się ukazała (smuteczek.gif). Z poziomem trudności to aż sam się zdziwiłem, bo zapamiętałem ją jako dosyć prostą gierkę (hint: źle zapamiętałem) i klikając w new game zastanawiałem się czemu od początku nie można wybrać poziomu trudności hard... pewnie dlatego, że normal jest tutaj hardem. Przeciwnicy gryzą niesamowicie mocno, sami potrafią przyjąć na ryj mnóstwo uderzeń, bossowie to już w ogóle test skilla (Dark Souls może buty pastować tej Onimushy), a żeby było zabawniej to gra mocno rozgrzewa również zwoje mózgowe podczas mini-gierki z "rozbrajaniem" skrzynek na przedmioty :obama: Anyway, bawię się niesamowicie dobrze, po skończeniu postaram się skrobnąć kilka słów więcej. 

 

@SlimShady: CGI w Dawn of Dreams również gniecie suty (chociaż może nie aż tak jak sławne intro Onimushy 3), natomiast już sama grafika podczas grania... niekoniecznie. Pewnie dlatego, że w przypadku tej odsłony deweloper poszedł w stronę pełnego trójwymiaru. Na 49 calowym TV piksele wypalają mi oczy :)

 

 

 

Hardcore to tam jest dopiero w dark realm, bez napakowanych postaci i regenerujących itemów się nie obejdzie. Pod koniec jak wyskoczył taki Gargant  z intro trójki, to potrafił zabić jednym uderzeniem, a save'u nie ma.  Ale jaka satysfakcja za zrobienie tego wszystkimi postaciami i bonusowo masz nieograniczony tryb oni. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Zwyrodnialec napisał:

 

Hardcore to tam jest dopiero w dark realm, bez napakowanych postaci i regenerujących itemów się nie obejdzie. Pod koniec jak wyskoczył taki Gargant  z intro trójki, to potrafił zabić jednym uderzeniem, a save'u nie ma.  Ale jaka satysfakcja za zrobienie tego wszystkimi postaciami i bonusowo masz nieograniczony tryb oni. 

 

Wiem, bo swego czasu zrobiłem w grze 100%, przechodząc każdy realm i zdobywając każdą broń w grze (dziękuję ci poradniczku Psx Extreme [*] ). A, że przy okazji na te realmy zmarnowałem ze 100 sztuk wskrzeszającego dzwoneczka, to już nieistotne :oh_you: IMO i tak większym hardkorem było chyba ukończenie Onimushy 2 lub 3 na stopniu trudności Critical, w którym przeciwnicy otrzymywali obrażenia tylko poprzez isseny. Oj masterowało się te gierki ostro i aż łezka w oku się kręci, kiedy człowiek zda sobie sprawę, że Capcom prawdopodobnie zakopało tę serię na wieki wieków ;( 

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, drozdu7 napisał:

Jak się gra w gry z ps2 na nowych telewizorach? 

 

Na paroletnim 40 calowym LCD Full HD wyglądają po prostu paskudnie, więc na nowszych i większych może być tylko gorzej i nie ma co owijać w bawełnę czy pocieszać się, że "jest znośnie", bo owszem, grać się da, ale wystarczy mieć porównanie do efektu na CRT, żeby poczuć, jak wiele się traci. Nawet kabel component i mityczny progressive scan wiele nie daje. Technikaliów nie przeskoczysz, rozdzielczość jest niska, aliasing mocny (na kineskopowcach niwelowała go trochę technologia wyświetlania), kontrast i kolory też często wygrywają na tiwiku "z dupom". Lubię co jakiś czas sobie coś odpalić na PS2 i jako ten słynny PURYSTA robię to tylko na CRT i nie wyobrażam sobie inaczej. No może na jakimś małym LCDku HD Ready po komponencie wyglądałoby to znośnie, względnie można się bawić w jakieś HDMI konwertery. No ale myślę, że łatwiej kupić sobie za 20 zł na olx telewizorek 14 cali i wrzucić gdzieś w kąt pokoju (nie, to nie zajmuje AŻ tyle miejsca), niż odwalać jakieś kombinacje alpejskie.

 

A jeszcze co do Onimushy, to jakiś czas temu zacząłem jedynkę i ogólnie mi się podobało, ale jak trafiłem na mającą losowe rozwiązanie "zagadkę" ograniczoną czasowo, gdzie przy nieudanej próbie musiałem za każdym razem od nowa ładować save i pokonywać kilka pomieszczeń, to przygoda się skończyła.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Pozostając w temacie staroci...
 

562e3e15-c769-4a68-8fbb-b5a52fb78591.thumb.png.0aebc0dc2ce27c5d4a3b0cb82c855a29.png

O jacież pyerdolę, jakie to jest dobre :fsg:
Najlepsze jest to, że dla mnie to tak naprawdę pierwsza styczność z tym klasykiem, bo kiedyś kompa nie miałem i jedynie coś u kumpla pograłem, a także trochę na... lekcjach informatyki w Technikum :sweat:
Nie pamiętam, czy to było na PlayStation, ale kojarzę, że strasznie jarały mnie zapowiedzi, recenzje i screeny w Secret Service - dziś wreszcie mogę samodzielnie sprawdzić i nadal jest zajebiście - dobre gry bronią się same.

Odnośnik do komentarza
On 8/21/2021 at 6:51 PM, Wredny said:

Pozostając w temacie staroci...
 

562e3e15-c769-4a68-8fbb-b5a52fb78591.thumb.png.0aebc0dc2ce27c5d4a3b0cb82c855a29.png

O jacież pyerdolę, jakie to jest dobre :fsg:
Najlepsze jest to, że dla mnie to tak naprawdę pierwsza styczność z tym klasykiem, bo kiedyś kompa nie miałem i jedynie coś u kumpla pograłem, a także trochę na... lekcjach informatyki w Technikum :sweat:
Nie pamiętam, czy to było na PlayStation, ale kojarzę, że strasznie jarały mnie zapowiedzi, recenzje i screeny w Secret Service - dziś wreszcie mogę samodzielnie sprawdzić i nadal jest zajebiście - dobre gry bronią się same.

 

Jedynka tylko N64, Saturn, PC. Też grałem w pierwszy epizod w gimnazjum na iMac G3, ale najwięcej czasu spędziłem w wersji na N64. Obczaiłem na szybko wersję pod XSX, ale nie gra mi się komfortowo. Sprawdzę w wolnej chwili na PC :)

Odnośnik do komentarza

Spider-Man: Miles Morales [PS4Pro]

Ależ to bujanie się po mieście daje frajdę. Do tego klimat bożonarodzeniowy, trochę śniegu tu i tam, sympatyczny głównym bohatera i nawet te poboczne aktywności nie są tak irytujące jak miało to miejsce w podstawce. Zrobiłem ze cztery fabularne misje i bujam się od znajdźki do znajdźki po doskonaląc swoje bojowe umiejętności w oklepywaniu przestępców złapanych na gorącym uczynku. Platyna murowana. :obama:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kuuuurla ten Skyrim, pomimo leciwego juz wieku co to za gra! 

Oczywiscie wiele rzeczy wydaje sie zajebiscie naciagane( dialogi itd) porownujac to do AAA z dzisiejszych czasow ale klitat, MUZYKA- osiagam przy niej erpegowe Zen, lokacje, system walki( poniekad).

Legenda ktora trzeba szanowac. Ukoncze z usmiechem chociaz dzisiaj musze porzucic na czas wakacji -___-

Edytowane przez okens
Odnośnik do komentarza
1 minute ago, Pupcio said:

Jedyną siła tej gry to eksploracja (zresztą jak każda gra tych partaczy) chociaż muszę przyznać że ja po 100h i nie skończonym wątku głównym grę odłożyłem na półkę bo ile można zwiedzać identycznie wyglądające lochy i jaskinie 

Ja XSX miałem trzecie podejście do tej gry i przez 120 godzin nie mogłem się oderwać gdzie potrafiłem przez godzinę tylko kuć żelazo, ale w pewnym momencie po prostu złapało mnie znudzenie i dotarło, że przez kolejne 100 będę robił to samo. Czar prysł. 15 questów rozgrzebanych, z każdą lokacja przybywało tylko kolejne. Chyba za stary jestem już na takie gry. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...