Skocz do zawartości

Właśnie zacząłem...


Rekomendowane odpowiedzi

System Shock 2023

 

Zastanawiałem się czy brać na premierę, ale z natłoku gier odpuściłem, ostatni Steam Sale pomógł w decyzji o zakupieniu i miałem odpalić na chwilę. 

 

W tej chwili porzuciłem inne tytuły i mam już ograne około 10 godzin, magiczny powrót do lat 90tych, zero znaczników, powolne zwiedzanie bazy i zbieranie zasobów. Klimacik pierwsza klasa, grafika stylizowana, wzorowana na klasyce, ale jednak czuć, że to remake, piękne efekty audiowizualne robią robotę. 

 

Gra zebrała od recenzentów jakieś 7/10 głównie, nie wiem czemu. 

 

Klasa, polecam każdemu, nawet jak się zgubisz gdzieś, to jest wyjście, takie Deus Ex, Bioshock, Prey 2017, tylko trudniejsze, trzeba czytać, rozkminiać, levele są otwarte, cała baza super zrobiona. Wszystkie te wyżej wymienione wzorowały się na tej grze. 

 

Z minusów nie można zmienić poziomu trudności w trakcie gry, no i trochę ciężko się gra (mimo, że gram na normal :), tutaj to jest jak hard w innych grach), ale zawsze można poeksplorować, jak się gdzieś zblokujesz. Kolejny minus to brak wersji konsolowej, może kiedyś się skuszą, gram na PC, problemów żadnych. 

 

Liczę, że odwiezą też kiedyś dwójkę, jak tak to biorę z miejsca. Grałem we wszystkie simy tego typu prócz Systemów 1 i 2, więc ten remake spadł jak z nieba :). 

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

Gra zebrała od recenzentów jakieś 7/10 głównie, nie wiem czemu. 

Ja doskonale wiem czemu. ;-) Gra jest super, ale mocno niedopracowana. Jak skończyłem napisałem tu nawet krótką reckę, nie pamietam czy dałem jakąś ocenę.

 

Podobno jest na PC jakiś patch, który wydawca wstrzymuje do czasu premiery na konsolach. Nie wiem o co chodzi, ale patch bardzo by się przydał.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, dominalien napisał:

Ja doskonale wiem czemu. ;-) Gra jest super, ale mocno niedopracowana. Jak skończyłem napisałem tu nawet krótką reckę, nie pamietam czy dałem jakąś ocenę.

 

Podobno jest na PC jakiś patch, który wydawca wstrzymuje do czasu premiery na konsolach. Nie wiem o co chodzi, ale patch bardzo by się przydał.

Gierka już po paru patchach, więc całkiem możliwe. 

 

Pewnie chodzi Ci o wersje 1.2, early 2024. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
W dniu 29.12.2023 o 10:42, Rtooj napisał:

Tomb Raider (2013)

 

Skończyłem na premierę, i przyznam że grając obecnie ciężko mi było sobie przypomnieć czy to wyszło na ps3 czy ps4. Patrząc jak ta wersja HD jest piękna, to sądziłem że oryginalna gra wyszła na ps4.

No to Ci napiszę, że po skończeniu TR na XSX i natychmiastowej przesiadce na Rise of the Tomb Raider przeskok graficzny jest niemal piorunujący.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, dominalien napisał:

Szkoda tylko, że gry słabsze.

 

Ja natomiast zacząłem RoboCop: Rogue City na Steam Deczku. Nie działa super, ale może być. FSR jest zwalony i źle wygląda, ale XeSS działa spoko. Bardzo miło się gra jak na razie.

Xess jest bardzo dobry w Robocopie, podobnie jak ten scaling z Unreala, ale on wymaga trochę więcej zasobów. To cud, że UE5 w ogóle na decku się odpala :). 30 fps chociaż jest? 

Odnośnik do komentarza

Rok zaczynam od odświeżenia Wiedźmina 3 w wersji GOTY (tym razem Deck/PC). W okresie świąteczno - noworocznym wpadło już 40+ godzin i stale rośnie. Jak pomyślę ile jeszcze dobra przede mną to morale od razu idzie do góry.

 

Niedościgniony wzór i najlepiej wydane pieniądze w przeliczeniu na zabawo - godziny w historii gamingu.

Odnośnik do komentarza

Nowy rok nowy residencik :gigabeta: Biorę się za 0. Jako że już gram na laktosie to zainstalowałem sobie 3 super mody. Na skrzynki w grze żeby się nie wkurzać, na ładniej wyglądające oświetlenie i na ryjec rebeki który teraz wygląda jak w gamecubowej wersji bo na ten z remastera nie idzie patrzeć. Zapowiada się FAJNIE

 

20240101123621_1.jpg

  • Plusik 1
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Właśnie zacząłem Spiderman 2. Początek bardzo efektowny i dynamiczny :) ale wszystkiego tyle na start srają. Tu taki skill, tu taki, tu to trzeba ulepszyć (nie można czegoś innego), potem to, teraz zrób to, użyj tej mocy itp. Jak ja tego nie lubię, brrrr.

No nic pewno z czasem się przekonam (SM i Morales mi się podobały) i zrobić się „spokojniej”/kameralniej, ale pierwsze odczucia świeżo po świetnych korytarzykowym GoW Valhalla i Mario Wonder mocno średnie :/  

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Pupcio napisał:

Nowy rok nowy residencik :gigabeta: Biorę się za 0. Jako że już gram na laktosie to zainstalowałem sobie 3 super mody. Na skrzynki w grze żeby się nie wkurzać, na ładniej wyglądające oświetlenie i na ryjec rebeki który teraz wygląda jak w gamecubowej wersji bo na ten z remastera nie idzie patrzeć. Zapowiada się FAJNIE

 

20240101123621_1.jpg

No modzik na item boxa to jest game changer dla tej gry. Eliminacja najczęściej wymienianego minusika tej gry. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...