Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

23 minutes ago, Elitesse said:

Dziwi fakt konieczności wkładania płyty z gierką za każdym razem uruchamiania tytułu z PS4. Do tego nie wszystkie gry mogą działać stabilnie, a w przypadku części z nich pewne rzeczy mają nie działać. Pewnie będą to jeszcze dopracowywać i mam nadzieję, że najgłośniejsze tytuły będą chodzić bez problemów. Ogólnie mam wrażenie, że jest to robione na szybko i na siłę, aby odpowiedzieć na zagrania M$.


Czemu fakt z płytą Cię dziwi? Chyba logiczne, że mając gry z ps4 potrzebujemy płytki żeby grę odpalić. Bo jak inaczej chciałbyś grać? Zawsze możesz kupic grę w PSStore i pobrać na ps5. 
Mysle, ze specjalnie dali info odnośnie problemów, bo pewnie wciąż będą nad tym pracować, ale myśle ze nie powinno być większych problemów. 

Odnośnik do komentarza
46 minut temu, KubaJ023 napisał:


Czemu fakt z płytą Cię dziwi? Chyba logiczne, że mając gry z ps4 potrzebujemy płytki żeby grę odpalić. Bo jak inaczej chciałbyś grać? Zawsze możesz kupic grę w PSStore i pobrać na ps5. 
Mysle, ze specjalnie dali info odnośnie problemów, bo pewnie wciąż będą nad tym pracować, ale myśle ze nie powinno być większych problemów. 

 

Ale żebym musiał za każdym razem wyciągać i wkładać płytę jak chcę zagrać w grę z PS4?

"Sony potwierdza również, że płyty z PS4 zadziałają na PS5 i podczas rozgrywki za każdym razem będziemy musieli włożyć fizyczny nośnik do konsoli nowej generacji – nawet jeśli zostanie pobrana aktualizacja. " https://www.ppe.pl/news/150642/ps5-wsteczna-kompatybilnosc-ps4-gry-pady.html

 

Niepoważnie to brzmi. Chyba, że zostało błędnie przetłumaczone ale na innym serwisie giekowym też tak napisali.

 

 

47 minut temu, MYSZa7 napisał:

@Elitesse jakiego Samsunga wziąłeś?

 

QE65Q70RAT

 

Celowałem w wersję 55' ale udało się kupić większą wersję z OUTLETu w dobrym stanie. TV prawdopodobnie z jakiegoś sklepu z wystawy, bo miał zarysowanie na plecach i brakowało śrub montażowych. Dokupiłem do niego gwarancję na 5 lat i wyszło cenowo porównywalnie do egzemplarza nie z OUTLETu. Gdybym brał nowy to pewnie też skusiłbym się na gwarancję, bo szkoda by było jakby się zepsuło za szybko.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Elitesse napisał:

Ale żebym musiał za każdym razem wyciągać i wkładać płytę jak chcę zagrać w grę z PS4?

Niepoważnie to brzmi. Chyba, że zostało błędnie przetłumaczone ale na innym serwisie giekowym też tak napisali.

Jak masz grę w konsoli to nie musisz jej wyciągać i ponownie wsadzać aby w nią zagrać.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Elitesse napisał:

 

Ale żebym musiał za każdym razem wyciągać i wkładać płytę jak chcę zagrać w grę z PS4?

"Sony potwierdza również, że płyty z PS4 zadziałają na PS5 i podczas rozgrywki za każdym razem będziemy musieli włożyć fizyczny nośnik do konsoli nowej generacji – nawet jeśli zostanie pobrana aktualizacja. " https://www.ppe.pl/news/150642/ps5-wsteczna-kompatybilnosc-ps4-gry-pady.html

 

Niepoważnie to brzmi. Chyba, że zostało błędnie przetłumaczone ale na innym serwisie giekowym też tak napisali.

 

 

 

QE65Q70RAT

 

Celowałem w wersję 55' ale udało się kupić większą wersję z OUTLETu w dobrym stanie. TV prawdopodobnie z jakiegoś sklepu z wystawy, bo miał zarysowanie na plecach i brakowało śrub montażowych. Dokupiłem do niego gwarancję na 5 lat i wyszło cenowo porównywalnie do egzemplarza nie z OUTLETu. Gdybym brał nowy to pewnie też skusiłbym się na gwarancję, bo szkoda by było jakby się zepsuło za szybko.

 

Co w tym niepoważnego? 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Square napisał:

Jak masz grę w konsoli to nie musisz jej wyciągać i ponownie wsadzać aby w nią zagrać.

 

Jeżeli tak to nie ma tematu ;)

News z PPE i krążący w necie sugeruje, że za każdym razem musiałbym wyjąć i włożyć płytę aby zagrać w dany tytuł. Może jest to kwestia tłumaczenia newsa na nasz język, bo nie wiem jak to rozumieć w takiej konstrukcji zdania.

Odnośnik do komentarza
48 minutes ago, ListuniO said:

Pytanie mam o to hdmi 2.1 vs 2.0

 

Jeśli gra będzie w 120 fps ale jakości FHD to wystarczy HDMI 2.0 czy już 2.1?

 

Bo z tego co wyczytałem to wejście plus właściwy kabel pozwolą odpalac gry w 4k i 120 fps oraz 8k i 30 fps.

 

A co z 2k i 120 fps? 

to zależy od tv ale bez problemu 120fps na hdmi 2.0 poleci przy 1080p/1440p

Polecam tą stronke , tam są dane większości TV dostępnych na rynku

https://www.displayspecifications.com/en

Edytowane przez shy4
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, Faka napisał:

W tej generacji to wątpię, że będą jakieś gierki w 4k/120. Prędzej w kartonowej grafice, gdzie wam oczy będą uszami wychodzić.

Tez tak myśle. Ale już FHD plus te około 120 FPS dla np. tlou2 w multi może być spoko opcja. 

 

Inna sprawa że na obecną chwilę będe szcześliwy jak dobiją do stabilnych 60 klatek w 4K

Edytowane przez ListuniO
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, ListuniO napisał:

przy 60 klatkach

Do VR potrzeba więcej niż 60 klatek żeby komfortowo się grało bez sięgania po miskę czy wiadro i puszczania pawia. Pierwsze PSVR mają 90Hz i tyle też klatek wyciągają gierki na ten sprzęcik.

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Bzduras napisał:

Do VR potrzeba więcej niż 60 klatek żeby komfortowo się grało bez sięgania po miskę czy wiadro i puszczania pawia. Pierwsze PSVR mają 90Hz i tyle też klatek wyciągają gierki na ten sprzęcik.

Gdzieś kiedys czytałem o tych 60. Ale 90 to jeszcze lepiej. Mnie nie muli, wiele osób tak. 

 

Niemniej jednak jakby do 90 wskoczyło plus FHD :banderas:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...