Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sie tam z Rozim zgadzam z tym czekaniem. Fajny Wolverine, ale na kiedy? Jak Spidera robią na 2023 to Wolv gdzieś na 2025 - w tym roku to już następna generacja powinna być w drodze a nie ta generacja dopiero rozpędzać :turned: Dzieciaka se możesz teraz zrobić i do szkoły będzie szedł jak w tego wolverina zagrasz.

 

Ja już jestem stary i w dupie mam takie coś, wychowały mnie lata 90 i początek 00, gdzie od zapowiedzi do premiery było maks kilka miesięcy, najczęściej dwa-trzy albo nawet jak czytałeś zapowiedz w Secret Service to gra już była na giełdzie. Capcom Residentami pokazał ostatnio że można duża grę AAA wypuszczać co roku jak za starych dobrych, wiec to nie kwestia że dziś jest trudniej gry robic, bo jak widać sie da.

Odnośnik do komentarza

Było całkiem okej tak szczerze, nie wierzę już w te gadki tych twitterowych speców od przecieków więc hajp nie podskoczył. Na minus to chyba to że sony znów wraca do zapowiadania gier milion lat przed ich premierą, pewnie po objęciu tronu przez chlora ryana dostali taki rozkaz. No i ta gra od square na którą trochę czekałem po pierwszych teaserach ale jak widzę same silne baby to mam trochę CIARECZKI ale takie złe. 

Największy plus to wolverine i ta chińska gra z tą chińską panią która ma okropny design ale świat, stwory i gameplay wyglądają spoko więc będę obserwował co z tego wyjdzie

 

PS ciekawe jak pachnie ta pani  :)

Odnośnik do komentarza

Pan Matuesz z ppe podsumował:

Cytat
Spoiler

Mateusz: "Dzisiaj nie jestem w stanie się rozpisać - Sony po prostu rozwaliło system i żałuję jedynie, że God of War Ragnarok wciąż nie ma chociaż przybliżonej daty premiery. Dajcie mi jak najszybciej GhostWire: Tokyo i Forspoken!

Ocena 6/6:

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Małe podsumowanie:

-Biorąc pod uwagę, że z Ragnaroka wcześniej nie pokazali nic poza planszą, to jednak zaskoczyli gameplayem. Spodziewałem się najwyżej CGI, albo przerywnika. No i widać, że z różnorodnością przeciwników będzie lepiej, ale miejscówki nie porywają. Jakieś to takie za wesołe i bez ikry. Lepszy projektant miejscówek by się przydał. Najlepiej, żeby był mroczny jak wiadomo kto.

-Zastanawia mnie też, czy ten Venom będzie w miarę łagodny, jak ten kulawy film od Sony, czy może troszkę puszczą lejce i zrobią coś mocniejszego i wyjdą poza PG16. Głos zrobił robotę.

-Forspoken wygląda i rusza się zajebiście. Kurwa, ten kot na początku? Jak prawdziwy.

-KOTOR? Nie lubię gwiezdnych bajek, a gry nie znam, ale od lat słyszę jak ludzie się podniecają, więc dla zainteresowanych pewnie duży news.

-Rockstar nie ma wstydu, niech spierdalają, zresztą ta kolekcja Uncharted, która jest średnią kolekcją też nieporozumienie, to powinno być załatwione patchem przy 5-6 letnich grach, i za friko oczywiście. To już nie te czasy w dobie wstecznej, wersji GOTY rozumiem, ale nie takie coś.

-Analna pobudka jak się okazało remaster(abstrahując od nazwy, bo bywa zwodnicza), a nie remake i dosyć bezpieczna opcja, ale wiadomo, że to jest głównie dla nowej publiki, żeby nakręcić przed kontynuacją. W tej cenie, i tak kupię, żeby zagłosować portfelem, i dać znać, że czekam na dwójkę. Wersji GOTY nigdy nie było na płycie, więc spoko opcja do kolekcji.

-Te multi niepotrzebne nie pokazie, DL mnie nie kręci, Tokyo nie przekonuje(szkoda zasobów, wolałbym The Evil Within 3), ta maskarada w ogóle nie pasuje do tego typu sieciowej gówno gierki.

-Bajkowa gierka o murzynce w łódce, to może być fajne, wstępnie wyglądało jak Sea of Thieves killer.

 

Daty chyba największy i jedyny problem, ale Sony trzeba pamiętać, że miało przejebanie dobry zeszły rok jeśli chodzi o gry, i do tego najlepsze gry na start generacji w historii, więc w sumie można się było spodziewać, że będzie okres przejściowy. Insomniac też przecież nie będą bez końca trzepać gier co pół roku.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Konfa super. Sporo zajebistych gier. Brak dat premier? Nie dziwi w obecnych czasach, ale to nie znaczy, że ów premiery będą odległe. 

Do tego pamiętajmy, że taki Insomniac spokojnie może robić dwie gry jednocześnie. 

No i polecam zapoznać się z terminami Remake i Remaster, bo niektórzy tutaj sądząc po wpisach nie wiedzą. Zatem np taki KOTOR robiony jest od nowa, grafika będzie pod PS5, a i zmiany w gameplayu jak i reszcie to już decyzja twórców. Dla mnie Remastery to pójście na łatwiznę.

Muszę jeszcze raz obejrzeć trailery, bo było tego bardzo sporo.

 

Ok, mam listę, więc niczego nie pominę.

Moje 3 grosze na temat prezentacji. Na końcu ocena mojego podjarania danym tytułem 

 

Knights of the Old Republic (remake) - Bardzo mocna bomba na początek. Gdyby to był remaster to nie byłbym zainteresowany, natomiast remake to już całkiem inna sprawa. Tutaj bez daty premiery, ale spodziewam się gry szybciej niż większość tutaj w temacie. Ex na PS5. 4/5

Project Eve - OMG! Bayonetta to jedna z najlepszych gier w historii dla mnie, a tutaj bardzo podobnie wszystko wygląda. Czekam i jest to mega zapowiedź. To co widzieliśmy na trailerze zapowiada się bardzo, bardzo dobrze. Daty premiery brak. Czasowy Ex na PS5. 5/5

Tiny Tina's Wonderland - Kolejna perła od 2K wyglądająca jak Borderlands, zapowiada się kozacko i zrobiła na mnie mocne wrażenie. Świetny dizajn. Premiera 25 marca 2022. PS5, PC, XSX 4/5

Forspoken - SquereEnix zrzuca bombę która wygląda pieknie i zapowiada się kozacko, zatem dalej będę obserwował ów tytuł. Premiera wiosna 2022. PS5, PC 4/5

Rainbow Six Extraction - Nie moje klimaty, zero zainteresowania. Styczeń 2022 premiera. Gra multi. 2/5

Alan Wake (remaster) - Grałem w premierę także gra mnie nie interesuje. Natomiast polecam posiadaczom PS5 którzy nie grali w Alana. Ex na PS5 :Coolface: Premiera 5 październik 2021 2/5

GTA5&GTA Online - Do zaorania przeze mnie. Marzec 2022 2/5

Ghostwire: Tokyo - Mega podjaranie, czekam od pierwszej zapowiedzi i wiem, że Mikami dostaczy. Wszystko mi się mega tutaj podobało. Będzie kozak. Premiera 2022. Ex PS5. 5/5

Marvel's Guardian of the Galaxy - Gówno do zaorania. Premiera 26 październik 2021. Gra na wszystkie konsole i PC. 0/5

Vampire: The Masquerade - Bloodhunt - Moc! Mega wyczekuje tego tytułu od dawna. Będzie hit. Wygląda super i ma świetny dizajn. Jaram się. Czasowy Ex na PS5, potem jeszcze na PC. Premiera 2022. 5/5

Deathloop - Gra wygląda super, tyle, że widzieliśmy już sporo. Na szczęście premiera 14 wrzesień, więc lada dzień. Bardzo mocny Ex dla PS5

Kid A Mnesia Exibition - To co zobaczyliśmy wzbudza moje zainteresowanie, ale z czym to się będzie jadło nie wiem, a premiera to listopad 2021 i jest to Ex na PS5. 2/5

Tchia - Gra wygląda pięknie i magicznie. Jestem pewien, że będzie to wspaniała przygoda. Czasowy Ex na PS5, potem jeszcze PC. Premiera nieznana 4/5

Uncharted: Legacy of Thieves - Bez podjarki jak dla mnie. Ex PS5, premiera to początek 2022. 3/5

Marvel's Wolverine - Krótki teaser to tyle co pokazano. Jest hype, kolejna bomba i wyczekiwanie na kolejne informacje. Brak daty premiery. Ex na PS5. 5/5

Gran Turismo 7 - W końcu data premiery i to blisko, bo początek 2022. Prawdziwy symulator nadjeżdża. Czekam. Ex na PS5 4/5

Marvel's Spiderman 2 - Kolejna mocarna bomba dla posiadaczy PS5. Fanem nie jestem pająka, więc odpuszczam sobie raczej ten tytuł. Premiera 2023. 3/5

God of War: Ragnarok - Bomba na którą chyba czekali wszyscy oprócz mnie. Nie lubię Kratosa i odpuszczam raczej tutuł. Jednak jest to mocarny Ex na PS5, ale bez daty premiery jeszcze. 3/5

 

Szczerze to nie spodziewałem się tak dobrej konfy. Jasne, zabrakło MGS/SH czy oczekiwanej przeze mnie Pragmaty, ale nie wszystko naraz. Sony umie w marketing i wie jak rozdawać karty, a na 100% nie wszystkie zostały odkryte. Liczyłem na około 10 gier i to z tych już zapowiedzianych wcześniej, a tutaj spadło kilka nowych MEGA BOMB jak np KOTOR Remake, Wolverine, Spiderman 2 czy Project Eve. 18 gier w ciągu 40min pokazu? Brawo. Dla mnie 5/5

 

 

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Biorąc pod uwagę, że Sony robi jedna prezentacje w roku, czyli mozemy sie spodziewać, że następna dopiero za rok w okolicach wrzesnia, a co do tego czasu? 

Do lutego 2022 posucha, pozniej wskakuje Aloy oraz GT nastepnie Forspoken i Ghostwire, pozniej kolejny pokaz Sony na ktorym albo potwierdza GoW na koniec roku albo przerzucą go na 2023. 

Osobiscie poza Aloy to nic ciekawego, GoW jakos mnie nie przyciąga tak jak kiedyś. 

Ten pokaz pokazuje co mieli na mysli wszyscy mowiacy o tym, ze Sony stawia na bezpieczne IP AAA. Plakieta Marvela to bardzo bezpieczne i dochodowe zagranie. Ja się tylko pytam, co inne studia tam robią?

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, devilbot napisał:

Najrozsądniej poczekać na te PS5 pro za 2-3 lata i tak właśnie zrobię. Zwłaszcza że najciekawsze gry czyli gt7, gow 2 i horizon można  będzie ograć na ps4 slim.

Dokładnie. Dorwie się slimkę PS5 za jakieś 3 - 4 lata i ogra się te DLC do GOWa w normalnych warunkach. Do tego czasu chyba odkurzę swoją PS4. 

Odnośnik do komentarza
22 minutes ago, devilbot said:

Najrozsądniej poczekać na te PS5 pro za 2-3 lata i tak właśnie zrobię. Zwłaszcza że najciekawsze gry czyli gt7, gow 2 i horizon można  będzie ograć na ps4 slim.

 

Tez tak zrobię bo nie widzę sensu posiadania konsoli bez gier. Mam ps4pro więc ogram spokojnie GT7 na kierownicy nie sprawiającej problemów z konsolą. Szkoda żeby PS5 której nie można spokojnie kupic stała i się kurzyła będąc bezwartościowym kawałkiem plastiku gdy jej starszy model, czyli PS4 potrafi dokładnie to samo, czyli uruchamia gry bez pierdolenia się we wstecznosc. Gier stricte pisanych tylko dla PS5 nie zobaczymy przez co najmniej 5 lat. Tworzenie gier wykorzystujących moc PS5 jest bardzo drogie i bardzo czasochłonne więc nie ma co się spodziewać nagłych premier

F.U.C.K :notbad:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Widzę po niektórych, że najlepiej jakby Sony wydało to wszystko w 2021 i 22 a i tak by były krzywe miny. Porównując to co było na PS4 i w jakim tempie, to teraz jest kosmos po prostu. No, ale gracze mają krótką pamięć. 

Dwa minusy tej konfy, to brak chociażby zajawki jakiegoś nowego IP od ND no i GTA5. To już nawet śmieszne nie jest.

Odnośnik do komentarza

PS5 kupiłem w marcu, żeby ograć trzy gry: Miles Morales, Spiderman Remastered i Sackboy Wielka Przygoda. Chciałem też sprawdzić dodawanego do konsoli Astrobota. Pierwsze dwie wymęczyłem dosyć mocno (97 i 100 % oraz DLC na 100%), w Sackboya też pograłem kilka ładnych godzin, a Astrobot fajnie pokazał mi możliwości pada. Jednak po ograniu tych pozycji konsola nie była uruchamiana około miesiąca. Później pojawił się Ratchet, którego też przeszedłem, dobrze się przy tym bawiąc. Wiedziałem, że od tego czasu konsola będzie zbierać kurz przez co najmniej kilka miesięcy, więc ją sprzedałem. Po wczorajszym pokazie wiem, że była to świetna decyzja. Owszem.. jest kilka gier, które na pewno będę chciał ograć, ale albo nie są dla mnie warte 300-350 zł (GT7, Horizon FW) albo wyjdą nie wcześniej niż w 2023 (Spiderman 2, KotOR Remake). Także wrócę do obozu niebieskich dopiero za jakiś czas. Kto wie czy nie dopiero na premierę wersji Slim lub Pro 

Edytowane przez funditto
Odnośnik do komentarza

Myślałem, że tylko MS boryka się z odległymi premierami, ale u konkurencji to samo i to w przypadku, gdy mają już gotowe światy oraz produkcja powinna iść szybciej. Pewnie obie firmy będą wykupywać czasową wyłączność od studiów 3rd party, by łatać dziury wydawnicze. Ogólnie next-geny wyszły o rok za szybko. Praktycznie brak nowych gier, problemy z dostępnością sprzętu. Jedynie osoby posiadające spory backlog będą zadowolone i ograją tytuły w 60 klatkach. 

Odnośnik do komentarza

Twitter jak zwykle narobił hajp, a potem wyszło co wyszło. 30 minut nudy i coś tam w końcu pokazali. Hasło pokazu, cross gen, nie szukajcie next gena. No ale można się było tego spodziewać. Przyznam, że gow mną nie zaorał, sam nie wiem dlaczego bo czekałem jak głupi na jakiś gameplay.

Dziwi mnie, że pokazują teasery dwóch gier od insomniac co wyjdą za 2-4 lata, a nie pokazali niczego od innych deweloperów.

Odnośnik do komentarza

z plusów prezentacji wymieniłbym:

+ fajne tempo, gierka za gierką bez zbędnego pierdolenia

+ zapowiedź remake'u Knight of the Old Republic, który jest jedną z moich gier życia, więc dla mnie zapowiedź rimejku to prawdziwa bomba, gra jest określana jako launch console exclusive na PS5, a w branży terminem launch window określa się zazwyczaj okres roku od premiery,

+ God of War, wiadomo że to sequel jednej z najlepiej przyjętych gier ostatnich lat, a kolejna część zapowiada się na bigger, better and more badass, chociaż szczerze przyznam że jeżeli ktoś pokazałby mi tę i poprzednią część to pewnie z trudem wyłapałbym różnice.

+ remaster Uncharted 4 i Lost Legacy i wersja na PC, bo to dwie odsłony serii w które jeszcze nie grałem

+ Forspoken wygląda bardzo dobrze

 

na minus:

- zapowiedzi CGI jak np. Wolverine,

- odległe daty premier Spiderman 2 i Wolverine (swoją drogą to niesamowite ile gier produkuje Insomniac, dopiero co zrobili Milesa Moralesa i Ratcheta a tu zapowiedź kolejnych dwóch gier)

- Gran Turismo graficznie wygląda średnio

- sporo zapychaczy multiplatformowych

 

generalnie całe show było naprawdę solidne i jak widać nawet ja widze znacznie więcej plusów niż minusów. Ale mam wrażenie że oczekiwania przed konferencją urosły do tak niebotycznych rozmiarów, do czego przyczynili się wszelacy insajderzy hajpując wydarzenie, że Sony po prostu nie miało szans sprostać tym wszystkim oczekiwań i stąd niektórzy czują się zawiedzeni. Ja się nie zawiodłem ;]

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...