Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy z nas ma już tyle lat, że zarabia, wie co lubi, wie na ile może sobie pozwolić i ile konsol potrzebuje. 

Ja kiedyś za czasów LO byłem zwolennikiem posiadania jednej konsoli i mi to w zupełności starczyło. No i byłem jeszcze uzależniony od rodziców, a oni też nie byli chętni kupować kolejnej konsoli dla mnie.

Gdy zacząłem mieszkać sam to zacząłem kupować dwie - i to się zaczęło wtedy kiedy mając X360 dokupiłem PS3 dla Demon's Souls. To był czas gdzie zacząłem grać w multi gry tylko na konsoli X360 jak Bayonetta, Bioshock 2 itd. Następnie kolejna generacja to kupione zostało po PS3 (gdzie grałem w Dark Souls 2 i nagrałem tam tylko 1100h)  XboxOne, który wjechał dopiero w październiku 2014 by odpocząć od Soulsów (wtedy pojawiło mi się to uczucie, bo DkS2 nie był tak przystępny do grania FC i ogólnie nie był sprawiedliwy) i kupiłem XboxOne na 6 miesięcy by pograć w inne gry, ale wiedziałem, że w kwietniu 2015 wjedzie do mnie PS4+Bloodborne. Wtedy nie było już szans bym odpalał Xboxa i go sprzedałem. 

Teraz mam tylko PS5 i nie mam ciśnienia na XSX, ale zdaję sobie sprawę, że gdy wyjdzie Starfield i uzyska pochlebne opinie, a potem Evowed i nowe Fable - będę chciał kupić również drugą konsole czyli XSX. 

Wszystko zależy od naszych preferencji, od tego w co chcemy grać. Konsole to nie jest drogi sprzęt na szczęście i każdy z nas jeśli chce to kupi tą drugą, a nawet i trzecią konsolę. 

 

EDIT: Rozi już minusuje bez powodu, a potem znowu będzie płacz. Co za gość. 

Edytowane przez Jordanensis
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, giger_andrus napisał:

Trafiam do obozu Square, ponieważ lubię masterować gierki, które podeszły mi bardziej niż inne. Zdaję sobie sprawę, że w tym samym czasie co platynowałem powiedzmy Returnala, mógłbym skończyć ze 3 dobre gry tylko bardziej pobieżnie.

Też nie lubię przechodzić gier pobieżnie - lubię zazwyczaj przejść wszystkie misje poboczne i zajrzeć do każdej lokacji. Ostatnio jednak z wiekiem przeszła mi ochota na masterowanie gier.
 

Jako przykład mogę dać remake Demon’s Souls - przeszedłem grę raz liżąc ściany i już nie miałem ochoty odpalać drugi raz dla New Game Plus i szukania dodatkowych sekretów związanych ze zmianą tendencji. Czułem po prostu, że z gry wycisnąłem wiele i był to czas by ją odłożyć na półkę. Nie mógłbym zainwestować kolejnych 40h na ten tytuł, bo wolałem przejść do Super Mario Oddyssey, które czekało w kolejce. Ale to też zależy od gry, bo w Mario mam wielką ochotę znaleźć wszystkie księżyce i taki też mam plan. W Zeldzie na Switchu natomiast ukończyłem 100 shrines i też czułem, że wycisnąłem z gry wszystko pomimo, że 20 shrines zostało. 

Odnośnik do komentarza

Ogólnie gierkowanie to dziwny temat. Miałem PS5 od premiery i sprzedałem tydzień temu, bo nie było w co grać do lutego. Zwłaszcza, że teraz FIFA i Horizon, więc setki godzin przy XSX.

Tyle, że minął tydzień i brakuje mi tego wstrętnego pudła i nie wiem czy w bieżącym tygodniu znowu nie kupię... W sony irytuje ta roczna bezpośrednia gwarancja, tak naprawdę jeszcze chwila i byłoby już po niej.

Moim zdaniem fajnie mieć wszystkie 3 konsole. Każda ma jakieś fajne exy. Xbox ma gamepass, więc dla mnie to główna konsola. PS5 tylko do exów był. Zresztą podobnie ma [mention=63685]creatinfreak[/mention] . Nintendo to dla mnie już w ogóle tylko Mario i Donkey Kong.

Miałem też okresy w życiu, że sprzedawałem wszystkie konsole i przez rok nie chciałem ich na oczy widać. Totalny brak chęci do grania. Dzięki Bogu minęło.

Odnośnik do komentarza

Brak mocnych exów? Przecież na PS5 jest teraz dużo exów na najwyższym poziomie, a na XSX żadnego w takiej skali. 

 

Tylko moim zdaniem sobie pomyślał, że nie do końca dla niego te exy i nie chce płacić, więc Gamepass przyciągnął i pomógł w podjęciu decyzji, bo 4zł itd

Ale później mogło być tak, że jednak GP nie przekonuje (co mnie by nie zdziwiło) i nastąpiła chęć powrotu :) 

 

Edytowane przez Jordanensis
Odnośnik do komentarza




Brak mocnych exów? Przecież na PS5 jest teraz dużo exów na najwyższym poziomie, a na XSX żadnego w takiej skali. 
 
Tylko moim zdaniem sobie pomyślał, że nie do końca dla niego te exy i nie chce płacić, więc Gamepass przyciągnął i pomógł w podjęciu decyzji, bo 4zł itd
Ale później mogło być tak, że jednak GP nie przekonuje (co mnie by nie zdziwiło) i nastąpiła chęć powrotu  
 


Nie nie. Absolutnie nie. Akurat gamepass mam do listopada, a plusa jeszcze z 1.5 roku Exy są, ale ograne na ps5. A kolejny ex w lutym dopiero, tzn Horizon 2.

W tym cały problem tej konsoli jak ktoś ma xbox jeszcze.

Problem też w tym, że człowiek chce grać we wszystkie exy i wtedy zawsze jakaś konsola będzie główną, a jakaś do exów, i ta druga będzie się kurzyć 3/4 roku.
Odnośnik do komentarza

@PiPoLiNiO co prawda w tym roku 5 z 18 gier skończyłem na ps5 z czego 4 to exy i 1 multiplatforma bo Ty się chciałeś ze mną zamienić wersję x na ps. Ale nie widzę przeciwwskazań aby kupić coś na ps5, z resztą czekam na BF właśnie w wersji ps5 czy ostatnio też kupiłem dwa indyczki bo akurat tam było dobre promo. W zeszłej generacji miałem taki okres, że starałem się na zmianę ogrywać gry na każdej z konsol. 

Odnośnik do komentarza

Osobiście mam także "balonowe" podejście do kwestii gier i konsol, ponieważ uważam, że to najlepsza opcja. Również nie tykam multi, tylko sam singiel. Kupuję konsolę gdy są jakieś interesujące mnie gry, jak je przejdę to sprzedaje i kupuje kolejny sprzęt na który uzbierały się kolejne interesujące mnie tytuły. W tej generacji moją główną konsolą będzie Series X, ponieważ game pass robi dobrą robotę. Konsola jest przemyślana, prosty, minimalistyczny design, cicha, posiada normalnego pada, którego nie muszę co chwila ładować. Obecnie posiadam Series X i PS5. PS5 wyciągnąłem dopiero dziś z pudła w którym przeleżała ok. 2 tygodni. Musiałem ukończyć wcześniej w passie Yakuze Like a Dragon, aby z czystym siemieniem przysiąść do nowego sprzętu. Na PS5 mam do zaliczenia Astro (odpaliłem z ciekawości, nie miałem w planach tej pozycji, ale już ją ukończę), Ratcheta Rifta i Tsushime. Potem pewnie sprzedam konsole i poczekam, aż ponownie pojawi się coś co mnie zainteresuje. W listopadzie-grudniu pewnie ogram Forze Horizon 5. Będę czekał na zapowiedź BOTW 2 i wtedy dopiero ponownie zakupie Switcha. Na początku roku pewnie będę męczył Elden Ring, a potem się zobaczy. 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Wredny napisał:

A z tym sprzedawaniem konsol i ponownym ich kupowaniem, kiedy pojawi się coś interesującego to nie bardzo kumam - nie lepiej już po prostu sobie sprzęt zostawić, żeby był, jak już coś wyjdzie?
No i jakoś to kłóci mi się z obrazem gracza-pasjonata z tego forumka - to pomiędzy tymi "interesującymi" grami w nic nie gracie? Nie ma jakiejś lajtowej odskoczni, jakiegoś fajnego indyczka, jakiegoś wciągającego multi, jakiejś chęci sprawdzenia tytułu, którym jesteście średnio zainteresowani, ale wcześniej nie było na niego czasu?
Kuźwa, w ogóle sobie nie wyobrażam, że może być jakiś czas pomiędzy grami, bo tego wychodzi tyle, że człowiek nie jest w stanie ogrywać na bieżąco, więc albo ktoś gra TYLKO w te mityczne "exy", albo np tylko w jeden gatunek gier, że później ma jakiś okres posuchy.

U mnie osobiście trzymanie kilku sprzętow pod TV nie wchodzi w grę, bo nie mam na to zwyczajnie miejsca. Tym bardziej, że next geny w obecnej formie to niezłe krówska (zwłaszcza PS5). Poza tym nie lubię jak coś leży nie używane pod TV i się kurzy. Po czasie zaczyna mnie to drażnić. Jak ma leżeć to wolę spieniężyć. Z plusów takiego podejścia to według mnie obcowanie z nowymi rewizjami. Staram się kupować używane sprzęty na gwarancji, aby nie przepłacać zbytnio, oraz minimalizowac ryzyko wystąpienia ewentualnej usterki, które wzrasta, gdy cała generację siedzimy przy jednym sprzęcie. Przy kilku konsolach pozostaje też często dylemat w co aktualnie zagrać. Zwiększa się ryzyko, że zacznę kilka pozycji i nie ukończę żadnej. Ten sam problem pojawia się mając gamę passa, dlatego na dysku trzymam zazwyczaj 2-3 pozycje, aby zbytnio nie kusiło. Gier osobiście nie kolekcjonuję, ponieważ i tak do nich nie wracam. Mało który gameplay wytrzymuje próbę czasu. Osobiście do tej pory omijałem indory, ponieważ nie miałem na nie czasu lub szkoda było mi kasy. Wolałem przeznaczyć fundusze na AAA. Obecnie myślę, że game pass i next geny sprzyjają drobiowi. SSD i Quick Resume sprawiają, że chętniej zacząłem spoglądać w ich stronę. Łatwiej wygospodarować te kilka minut, być przejść jakiś level. W starej generacji nie chciało się odpalać, bo trwało to za dlugo. AAA stały się zbyt bezpieczne, zbyt powtarzalne i "kopiuj, wklej", natomiast mniejsze studia potrafią stworzyć coś nowego i zaskoczyć gracza, który poszukuje nowych doświadczeń. Multi omijam, ponieważ kompletnie nie mam na nie czasu. Skakanie po 3 konsolach, AAA, indory. Obecnie i tak ciężko to wszystko ogarnąć. Z drugiej strony mam ziomka, który był normalnym graczem, a obecnie prawie przez całą generację z PS4 ogrywał multi w GTA 5. Obawiam się wsiąknięcia w jedną grę na tak długi czas. Wolę, gdy coś ma początek i koniec. Następnie przeskoczyć w inny świat, by doświadczyć czegoś nowego, lub po prostu poznać inną historię. 

Edytowane przez bebbop
  • Plusik 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Nadal nie rozumiem, ale ok, pewnie jakaś forma OCD jest w to zamieszana :reggie:

Z tym większym ryzykiem podczas siedzenia na jednym sprzęcie to taka dość naciągana teoria, bo jak już mam i zajebiście działa, to nie chciałbym ryzykować z kolejnym, który był użytkowany przez ch#jwiekogo (nawet na gwarancji, która zresztą nie trwa wiecznie i kiedyś będziesz zmuszony kupić sprzęt bez niej, jeśli upierasz się przy używkach).

 

No i z tym "mało który gameplay wytrzymuje próbę czasu" też się nie zgodzę - zdecydowana większość nadal jest grywalna, co sprawdzam na sobie, ogrywając starocie z X360, a nawet wcześniej (Psychonauts, Crimson Skies).

 

Nie chcę się więcej przypyerdalać, bo to indywidualna sprawa każdego, ale mi to wygląda jak ta słynna RA-CJO-NA-LI-ZA-CJA :sir:

No chyba, że jednak OCD :dafuq:

Odnośnik do komentarza

Mi zwyczajnie byłoby szkoda czasu na wystawianie, dogadywanie się z kupującymi, wysyłanie, a potem szukanie, kupowanie, setupowanie kolejnej sztuki przynajmniej ten raz czy 2 w roku, bo na każda platformę wychodzi przynajmniej tyle interesujących exów. Zresztą nawet finansowo pewnie się to nie spina, bo jeśli każdy taki obrót chcesz załatwić w miarę szybko to stracisz na nim te parę stówek.

 

Jak kogoś kłuje w oczy, że stoi i się kurzy to można spakować do pudła i wyciągnąć później.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, PiPoLiNiO napisał:

Hmmm... [mention=42158]rozi[/mention] , rozkmiń mi proszę swojego minusa bo mój mózg nie ogarnia co Tobą kieruje czasami emoji3526.png
 

 

Może chodziło to że kolejny raz robisz szoł z kupowaniem konsoli żeby znaleźć ta "noł cefka saund". Niemniej jednak jak masz zajawke na poszukiwanie świętego grala wśród ps5 to baw się dobrze. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jakbym miał się bawić co pół roku to pewnie też by mi się nie chciało, ale jak konsole kupuje co rok, półtora to czemu nie. Jak ma mi stać pod TV, zbierać kurz i uciekać ma gwara to wolę pogonić i sprzedać w dobrych pieniądzach. Jak masz gwarę to szybciej się pozbędziesz, niż bez, chyba że odpowiednio obniżysz cenę. Nie wiem, może mam jakieś przedsiębiocze ADHD, ale jestem nauczony od gówniaka, by coś kupować, odsprzedawać, zamieniać, znowu kupować i nie przeszkadza mi taka zabawa. Miałem w zestawie z PS5 np Tsushime to wolałem sprzedać w dobrych pieniądzach nówkę w folii. Jak ukończę Ratcheta to kupię ponownie, gdy ceny zejdą jeszcze w dół :d 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...