Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, walek napisał:

Mocne podzespoły są ważne jesli chodzi o konsole, ale nie najważniejsze. Gram od PSOne  i nauczyłem sie, ze najwazniejsze w grach jes ich miodność. Nawet jesli pS5 będzie miało te 2 teraflopy mniej, to absolutnie sie nie martwie o jakośc gier. Nawet jesli chodzi o oprawe AV. Czasy sie troche zmienil i to jak wyglądaja gry niekoniecznie zależy od "poweru" sprzetu wyrażonej w tych teraflopach. Głowynymi "faktorami" jest wydajny silnik, utalentowany zespól developerski, czas i budżet na grę. Ps4 to udowodniło dobitnie. Nie ma na Xbox gry wyglądaj lepiej, niż Horizon: Zero Dawn, GoW, Uncharted 4 czy Death Stranding. Moc to nie wszystko, liczy się umijętność jej wykorzystania. Pozdro... Peace, no war! 

Niestety nie zgodzę się bo na Koksie taka Plaga czy Rdr 2 pokazały jaki biedny i nieostry obraz ma przy nich taki Uncharted 4. Dobrze, że wyszło Pro i uratował odrobinę ową grę ponieważ na amatorze tytuły w 720 mają o wiele lepszy obraz.

Koks i Pro to tak naprawdę dla mnie nowa generacja po PS3 i X 360. 

 

Edytowane przez Fahkumram
  • Haha 3
  • WTF 3
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza
39 minut temu, Fahkumram napisał:

Niestety nie zgodzę się bo na Koksie taka Plaga czy Rdr 2 pokazały jaki biedny i nieostry obraz ma przy nich taki Uncharted 4. Dobrze, że wyszło Pro i uratował odrobinę ową grę ponieważ na amatorze tytuły w 720 mają o wiele lepszy obraz.

Koks i Pro to tak naprawdę dla mnie nowa generacja po PS3 i X 360. 

 

Jeżeli  oglądasz gry przez lupe 100x zooom, jak ekipa Digital Foundry, to się z tobą zgodzę. Testowałem gry typu Uncharted 4, GoW, Death Stranding czy RD2 zarówno na zwykłym ps4 czy Pro (bo takowe mam). Na 32 calowym Benq'u 4, gry faktycznie wyglądają na Prosiaku 4k lepiej, ale tu gra poświęca klatki animacji (tylko 30fps) na rzecz bardziej widocznych szczegółow. Chociaż te szczególy nie robią wrazenie, w momencie kiedy porusza się postacią (patrz GoW, Shadow of Collosus czy Tomb Raider), bo te 30fps mocno degraduje oprawe graficzną. Nie będe wnikał bardziej w szczególy pomiędzy vanilla oraz wersje PRo ps4, róznica jest, ale nie tak kolosalna czy znacząca, aby mówic o nowej generacji. Przesadzasz.

Edytowane przez walek
Odnośnik do komentarza

Gdyby nie moc to pierwsze PlayStation nie odniosłoby tak ogromnego sukcesu. Takie gadki, że moc się nie liczy to nie są ani szczere ani zgodne z realiami konsolowej rzeczywistości. Tu zawsze chodziło o MOC.

Nie zmienia to jednak faktu, że mijająca generacja była chyba najbardziej jałową w historii. Skoki na kasę, zero kreatywności, zastój zarówno technologiczny jak i twórczy...słabo, bardzo słabo.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, da$io napisał:

Gdyby nie moc to pierwsze PlayStation nie odniosłoby tak ogromnego sukcesu. Takie gadki, że moc się nie liczy to nie są ani szczere ani zgodne z realiami konsolowej rzeczywistości. Tu zawsze chodziło o MOC.

Nie zmienia to jednak faktu, że mijająca generacja była chyba najbardziej jałową w historii. Skoki na kasę, zero kreatywności, zastój zarówno technologiczny jak i twórczy...słabo, bardzo słabo.

 

Ja bym jednak powiedział, że pierwsze PlayStation odnioslo sukces głównie przez niską cenę, znakomity marketing, świetny kontakt z deweloperami i kolosalną ilość dobrych gier. Wiadomo, jak człowiek zobaczył tego Crasha to nie mógł uwierzyć w to, co widzi, ale cena na poziomie 299 dolarów była wtedy kluczowa (nie mowiac juz o tym, ze spadla ona do 199 dolarow już w 1996 roku), a reszta zadziałała jak efekt kuli śnieżnej.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

Ciekawe co oni w ogóle dzisiaj zaprezentują? Zaraz się okaże, że tylko datę premiery określoną jako holiday 2020, do tego wszystkie funkcje konsoli i tyle. Na szczegóły trzeba będzie nadal czekać. 

Będę zdziwiony jak dostaniemy takie detale jak cena, bebechy maszyny i dokładną datę premiery. Na to jeszcze za wcześnie.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, walek napisał:

Jeżeli  oglądasz gry przez lupe 100x zooom, jak ekipa Digital Foundry, to się z tobą zgodzę. Testowałem gry typu Uncharted 4, GoW, Death Stranding czy RD2 zarówno na zwykłym ps4 czy Pro (bo takowe mam). Na 32 calowym Benq'u 4, gry faktycznie wyglądają na Prosiaku 4k lepiej, ale tu gra poświęca klatki animacji (tylko 30fps) na rzecz bardziej widocznych szczegółow. Chociaż te szczególy nie robią wrazenie, w momencie kiedy porusza się postacią (patrz GoW, Shadow of Collosus czy Tomb Raider), bo te 30fps mocno degraduje oprawe graficzną. Nie będe wnikał bardziej w szczególy pomiędzy vanilla oraz wersje PRo ps4, róznica jest, ale nie tak kolosalna czy znacząca, aby mówic o nowej generacji. Przesadzasz.

Spoiler

 

Oglądam z 2,5m i widzę niemal każde niedoskonałości obrazu dlatego zrezygnowałem o czym mówiłem wcześniej z granie na tv 4k ponieważ moje zabawki od marseille na obecną chwile nie współgrają z odbiornikiem 4k (na razie 1440p, ale mój jeden z najlepszych tv 4k takowej nie obsługuje) a na pikseloze puszczaną na zwykłym hdmi nie mam zamiaru patrzeć. Także widzę zdecydowanie więcej niż digital faulty (na dobrą sprawę xboty jakby ktoś nie wiedział). 

Wracając do gier, porównaj sobie jakość obrazu powiedzmy Uncharted 4 amator vs taka Virtua Tennis 3 obie 1080p a jakościowa przepaść na korzyść tenisa. To nie musi być gra 1080p wystarczy 720p w takiej Virtua Fighter 5 FS.

Inaczej porównajmy to na mocniejszej konsoli Pro Uncharted 4 a taki Final Fantasy 15 Koks (tryb rozdziałki) no przecież to jest różnica niebo a ziemia.

Co do płynności masz racje dlatego gram z ulepszaczem płynności w tv.

 

Dałem w spoiler aby nie drażniło co niektórych 100 procent prawdy. Ponieważ czego oczy nie widzą itd. Wiadomo.

 

Co do mocy jeszcze PS5 to Sony przeczekało jak MS się wystrzela z broni i zaserwuje nam 13,3TF.

Problemy z chłodzeniem nie mają bez powodu ;)

 

 

 

 

 

Edytowane przez Fahkumram
  • Minusik 6
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, da$io napisał:

Gdyby nie moc to pierwsze PlayStation nie odniosłoby tak ogromnego sukcesu. Takie gadki, że moc się nie liczy to nie są ani szczere ani zgodne z realiami konsolowej rzeczywistości. Tu zawsze chodziło o MOC.

Nie zmienia to jednak faktu, że mijająca generacja była chyba najbardziej jałową w historii. Skoki na kasę, zero kreatywności, zastój zarówno technologiczny jak i twórczy...słabo, bardzo słabo.

 

Nie wiem, o czym mówisz? SMD > SNES, N64 > PSX, Xbox > GC > PS2, Wii > PS3.

Odnośnik do komentarza

No ale akurat tutaj zdrowy ma trochę racji. Osobiście na tej generacji praktycznie najlepiej bawiłem się na sprzęcie o najsłabszej mocy. Gierki takie jak Mario Odyssey czy Zelda BotW wspominam najmilej. Ponadto Zelda miła mega fizykę i zupełnie nowe podejście do gatunku sandboxow, czyli innowacje, które tak niektórzy wypatrują. 

Zresztą N64, pierwszy Xbox także były mocniejsza, a wiadomo kto rządził. 
Moc jest ważna, z tym nie będę polemizował, ale jakieś różnice 2 tf mogą być na loozie zredukowane lub podbite dzięki danemu devowi. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

 

 

Oprócz mocy liczy się również czas premiery (X360 wyszedł przed PS3 z dużym wyprzedzeniem), cena (PS3 było jak na tamte czasy za drogie). Dawniej nawet nośnik odegrał główną rolę (N64 przegrało przez kartridże), a PS2 czytanie DVD bardzo pomogło. Historia pokazała też, że innowacja również wygrywała (DS, Wii), a teraz świetne radzący se Switch.

 

W moim przypadku zawsze to były gry, mocny system seller (w moim guście) skłaniał mnie do zakupu danej konsoli.

Edytowane przez zdrowywariat
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, da$io napisał:

Gdyby nie moc to pierwsze PlayStation nie odniosłoby tak ogromnego sukcesu. Takie gadki, że moc się nie liczy to nie są ani szczere ani zgodne z realiami konsolowej rzeczywistości. Tu zawsze chodziło o MOC.

Nie zmienia to jednak faktu, że mijająca generacja była chyba najbardziej jałową w historii. Skoki na kasę, zero kreatywności, zastój zarówno technologiczny jak i twórczy...słabo, bardzo słabo.

To powiedz to gamecubowi który bebechami niszczy ps2, a kto pozamiatał każdy wie.

Odnośnik do komentarza

No każdy ma jakieś preferencje. Ja ograłem PSX, PS2 później była przesiadka na X360 całkiem udana i powrót do PS4 z racji, że więcej jrpg wychodzi. Z PS4 jestem bardzo zadowolony zwłaszcza z exów SpiderMan, Days Gone, Horizon, GOW. Jak nie będzie jakiejś przepaści technologicznej to zostanę przy PS5.
Myślę, że każdy ma swoją ulubioną platformę i jest do niej przywiązany bardziej :)

Odnośnik do komentarza

Jak widać czytanie ze zrozumieniem niestety nie wszystkich dotyczy.  
To że moc nie zawsze się przekładała na popularność w rankingach sprzedaży nie zmienia, że power był priorytetem. 
Nintendo po porażkach Mocy musiało wstrzelić się czymś innym. 
Wracając do PS5 obawiam się , ze dziś poza pokazem slajdów i czystej „architecture” nie zobaczymy nic więcej. 
Konkurencja jest dobra.Gdyby nie MS to japonczyki drapali by się po jajkach do czerwca. 

Edytowane przez da$io
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, da$io napisał:

Gdyby nie MS to japonczyki drapali by się po jajkach do czerwca. 

 

Noooo na bank. W końcu chcieli wydać PS5 bez żadnej strategii... To, że coś pokażą, to zasługa MS jak nic. Ale jednak dzięki MS nie będą się w Sony drapać się po jajkach do czerwca.

Zobaczymy co będzie. Na razie to wróżenie z fusów. Konkurencja zawsze jest dobra, ale pisanie, że gdyby nie MS, to Sony nic by nie pokazało jest mocno przesadzone.

Edytowane przez BasteKSG
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...