Skocz do zawartości

PSX Extreme 308


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Brolin napisał:

Taki już smaczek PE, trzeba trochę poznać autorów, ich preferencje, gusta - i podług nich stawiane noty przefiltrowywać. Tak więc jeśli Komodo daje jakiejś grze 8, to prostym jest, że należy dodać jej oczko więcej. Mam nadzieję, że pomogłem ;)

 

W przypadku Konsolite dodajemy natomiast 4 oczka w górę. Chyba że mówimy o niszowej bijatyce - wtedy odejmujemy 2 oczka. Czytanie PE wymaga znajomości wielu matematycznych wzorów :pawel:

  • Haha 3
  • This 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, łom napisał:

Spoko, z recki wynikał mi mniej więcej taki obraz, gra sama w sobie 8/10 (i to max bo "Symphonia trzyma się całkiem dobrze" nie wskazuje na więcej) a jakość remastera 4/10 i wychodzi średnia 6/10 a jak ktoś kiedykolwiek ograł to 5-/10 (bo nawet nie dali kontynuacji).

mniej więcej tak ;)

 

Godzinę temu, łom napisał:

A co do CP2077 i innych zabugowanych gier to lepiej dać niższą ocenę i ostrzec czytelnika że warto poczekać na łatki niż wyższą i zaufać devom że może do wydania PE w kioskach naprawią.

 

Dla mnie ocenianie "bo do premiery poprawią" jest bez sensu. Wiele razy się zdarzało że razem z kodem dostawałem "informację prasową" zawierającą listę znanych błędów, co zawsze traktuje jako swoiste ostrzeżenie że nawet jeśli gra będzie mieć łatkę pierwszego dnia , to i tak nie wierzę że te błędy wyeliminują. 


 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Shen napisał:

Remake z wyciętą zawartością i gracze oburzeni, ze nie dostał 10/10? Nie ma już ratunku dla tej branzy.

Około 15-20 godzin, żeby skończyć główny wątek, co najmniej 2x tyle żeby wszystko wymaksować, praktycznie każdy aspekt wypolerowany na błysk, niesamowity szacunek dla pierwowzoru, a jednocześnie mnóstwo zmian i nowości sprawiających, że to nie jest tylko zwykła kalka oryginału sprzed prawie 20 lat, a całkowicie nowa produkcja, co chwilę oczka puszczane w stronę fanów serii. Tak, że ten... żeby chociaż połowa nowych gier posiadała taką zawartość jaką miał bazowy RE4R to by było pięknie. 

 

Ocena 8/10 dosyć zabawna, a w świetle dychy dla remake'a TLoU wręcz żenująca. Napisałbym teraz, że więcej już nie kupię Psx Extreme, ale w sumie nie robię już tego od dawna.

 

Aha, nie zapomnijcie zawczasu przygotować dyszki dla TLoU2 remake, który pewnie już się pichci :balon:

Edytowane przez Josh
  • Haha 1
  • This 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Pewnie nie będę oryginalny, ale czy Marcellus naprawdę musi pisać? Gość wrzuca swoje lewackie teorie, i dodaje jedno zdanie nawiązujące do gier żeby mu nikt nie zarzucił, że pisze nie na temat? przynajmniej tak to wygląda. I już nawet nie chodzi o to jakie ma te poglądy, ale będąc bombardowanym polityką ze wszystkich stron, człowiek w czasopiśmie o gierkach chce poczytać o ... gierkach? Lub o temtach do nich nawiązujących, a felietony pana M to od jakiegoś czasu 100% (no 99%) polityka.

To strata moich 10groszy, lepiej dajcie jakąś grafikę na te pół strony.

PS. Fajnie, że ludzie dalej tak potrafią przeżywać oceny w PE, pisac o niekupowaniu gazety itd;), ta 10 to takie nowe 8-

  • Plusik 7
  • Haha 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, snejk04 napisał:

Pewnie nie będę oryginalny, ale czy Marcellus naprawdę musi pisać? Gość wrzuca swoje lewackie teorie, i dodaje jedno zdanie nawiązujące do gier żeby mu nikt nie zarzucił, że pisze nie na temat? przynajmniej tak to wygląda. I już nawet nie chodzi o to jakie ma te poglądy, ale będąc bombardowanym polityką ze wszystkich stron, człowiek w czasopiśmie o gierkach chce poczytać o ... gierkach? Lub o temtach do nich nawiązujących, a felietony pana M to od jakiegoś czasu 100% (no 99%) polityka.

To strata moich 10groszy, lepiej dajcie jakąś grafikę na te pół strony.

PS. Fajnie, że ludzie dalej tak potrafią przeżywać oceny w PE, pisac o niekupowaniu gazety itd;), ta 10 to takie nowe 8-

Tak często narzekacie na tego marcellusa, na jego lewactwo, a ja się zastanawiam, czy to ten sam człowiek, który dawno temu w neo plus -- to był chyba jakiś kącik sportowy/felietion, a nie recenzja -- nazwał zawodników drużyny Brazyli w piłce nożnej "czarnuchami". Pamiętam to po latach, bo wtedy mnie, dzieciaka, mocno obruszyło, że można tak brzydko i wulgarnie nazwać kogoś w szacownym miesięczniku. 

 

Może teraz odpokutowuje dawne winy? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
9 minutes ago, Mike said:

Mordo, ale ja właśnie o tym piszę, że oceny tak się zdewaluowały, że albo zrobić denominację albo wy**ć w pisdu.

 

No ja nie bardzo rozumiem checy z ocenami. Są to są, nie ma to nie ma. I tak służą tylko w wojenkach, bo do czego innego? 10 dla TLOU jest dla mnie tak wzruszeniem ramion jak 8 dla RE4. Ważne jest to z czego ocena wynika. 

  • This 2
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, bobo84 napisał:

nazwał zawodników drużyny Brazyli w piłce nożnej "czarnuchami". Pamiętam to po latach, bo wtedy mnie, dzieciaka, mocno obruszyło, że można tak brzydko i wulgarnie nazwać kogoś w szacownym miesięczniku

Jak to? Przecież w latach 90., to było dość powszechne. W extrimie tez sie przewijało + do tego mieszkańcy Japonii nazywani byli „żółtkami”. Dużo też czytałem o „pedziach” w komiksach na przykład. Było, minęło, ale  ja tam tęsknie za tamtymi czasami :)

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Homelander napisał:

 

No ja nie bardzo rozumiem checy z ocenami. Są to są, nie ma to nie ma. I tak służą tylko w wojenkach, bo do czego innego? 10 dla TLOU jest dla mnie tak wzruszeniem ramion jak 8 dla RE4. Ważne jest to z czego ocena wynika. 

Dla analfabetów, dla których przeczytanie kilku zdań złożonych jest ponad siły. Metacritic wciąż ma się dobrze.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, grzybiarz napisał:

Jak to? Przecież w latach 90., to było dość powszechne. W extrimie tez sie przewijało + do tego mieszkańcy Japonii nazywani byli „żółtkami”. Dużo też czytałem o „pędzlach” w komiksach na przykład. Było, minęło, ale  ja tam tęsknie za tamtymi czasami :)

W ekstreme tak, ale neo było zawsze bardzie pro i ugrzecznione :-) Wtedy mi to pasowało. Kupowałem obydwa magazyny, ale właśnie neo bardziej trafiało w moje gusta. Te młodzieżowe jazdy "ikstrimowe" jakoś mnie nie kręciły, mimo że byłem sporo młodszy od redaktorów pod koniec lat 90. Z drugiej strony era buczera to było dla mnie przegięcie w drugą stronę i Rogerowi trzeba oddać, pochwalić, że znalazł odpowiedni balans  w tym wszystkim. Nawet kupiłem dwa ostatnie numery extreme'a po dłuższej przerwie plus -- wcześniej był 300.

 

A wracając do epitetów, to wydaje mi się, że mimo wszystko, odnośnie Azjatów, takie pejoratywne określenia łatwiej uchodziły płazem, bo i oni aż tak bardzo uczuleni na swoim punkcie (czy też poprawności politycznej) nie byli. Nie było takiego grania kartą "white guilt"  itp. 

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, snejk04 napisał:

Pewnie nie będę oryginalny, ale czy Marcellus naprawdę musi pisać? Gość wrzuca swoje lewackie teorie, i dodaje jedno zdanie nawiązujące do gier żeby mu nikt nie zarzucił, że pisze nie na temat? przynajmniej tak to wygląda. I już nawet nie chodzi o to jakie ma te poglądy, ale będąc bombardowanym polityką ze wszystkich stron, człowiek w czasopiśmie o gierkach chce poczytać o ... gierkach? Lub o temtach do nich nawiązujących, a felietony pana M to od jakiegoś czasu 100% (no 99%) polityka.

To strata moich 10groszy, lepiej dajcie jakąś grafikę na te pół strony.

PS. Fajnie, że ludzie dalej tak potrafią przeżywać oceny w PE, pisac o niekupowaniu gazety itd;), ta 10 to takie nowe 8-

Gdy Marcellus pisał w Neo Plus, to były to kozackie teksty, bardzo ciekawe i zawsze na nie czekałem. Nie wiem co się z nim stało, że obecnie pisze w PE takie dyrdymały. No ale może pomyliłem go z kimś innym o podobnej ksywce, nie jestem na 100% pewny, a nie bardzo mi się chce to sprawdzać.

Odnośnik do komentarza

Zrezygnowałem z prenumeraty, żeby móc skoczyć do jedynego w moim mieście kiosku i mieć PSXa szybciej niż bym dostał jako prenumerator, a przy okazji wesprzeć panią, która od 20 lat prowadzi ten kiosk i przeżyć to uczucie, gdy szedłem do centrum specjalnie po PSXa, a potem wracając wertowałem kartki pachnącego jeszcze magazynu, a na miejscu pani mi mówi, że PSXów już nie sprzedają, bo dostawca już ich nie rozwozi z powodu małego zainteresowania... Pozostaje chyba wycieczka do najbliższego empiku i przemyślenie sprawy prenumeraty :sapek:

Edytowane przez Grzes58
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...