Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem recenzji i oceny TLOU2 Remastered. 

 

Wystarczy krótkie sprostowanie, napiszę to wyraźnie, żeby to dotarło do zakutego łba redaktora, że sobie szkodzicie takimi materiałami:

NIE ROZUMIEM.

Star Wars Outlaws też będzie rencezowany przez rzeźnika i wywali w kosmos ocenę?

 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Pix napisał:

jednej strony zna temat doskonale

 

Tak jakby większość graczy nie znała doskonale, a uwierz mi, wiedzą więcej niż taki rzeźnik. I jak tu się nie irytować na takie recenzje, które notabene zostały zmarnowane 2 strony papieru. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Faka napisał:

 

Tak jakby większość graczy nie znała doskonale, a uwierz mi, wiedzą więcej niż taki rzeźnik. I jak tu się nie irytować na takie recenzje, które notabene zostały zmarnowane 2 strony papieru. 

 

To już inna sprawa. Zresztą PE czytają w tym momencie raczej tylko świadomi gracze, więc zdecydowana większość czytelników ma już wyrobiony gust i recenzje w szmatławcu to dla nich jedynie dodatek. Zwłaszcza kiedy mówimy o papierze, gdzie wszystko wychodzi z dużym opóźnieniem i zazwyczaj jeśli ktoś miał kupić jakiś tytuł, to już dawno go kupił.

Co do Butchera jeszcze, to gość siedzi w branży 25+ lat, jest byłym rednaczem pisma, prywatnie dobrym kolegą obecnego, więc podejrzewam, że Roger nie chce sobie psuć z nim relacji, bo kilka osób będzie niezadowolonych z oceny jakiegoś remastera. Do tego jeszcze dochodzi możliwość, że może po prostu nikt inny nie chciałby zrecenzować danej gry.

Jest jak jest i coś czuję, że nic się w tej sprawie niestety nie zmieni. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Także uważam, że dawanie Butcherowi do recenzji kolejnej wersji The Last of Us lub czegokolwiek ze świata Star Wars zupełnie rozmywa końcową notę. Przez wrodzony hype i bezkrytyczne spojrzenie na te serie jego oceny są niepokojąco zawyżane i niestety mało wiarygodne 

Edytowane przez kiender
Odnośnik do komentarza

Podejście do oceniania remasterów takie jak ma Butcher można obronić, bo czy to remaster czy oryginał to nadal świetna gra, która nic nie straciła w porównaniu do pierwowzoru, a nawet zyskała. Więc jakby oceniać grę no to tak czy siak dalej zasługuje na najwyższe noty. Samej recenzji jeszcze nie czytałem, ale skoro tutaj mamy ocenę z minusem, to w jakim stopniu jest to krok w tył w porównaniu z wersją PS4?

 

Moim zdaniem jednak lepiej chyba iść w innym kierunku, żeby w przypadku remasterów ocenę końcową ustalać na podstawie dokonanych zmian względem oryginału, a przy okazji gdzieś z boku wrzucić ocenę gry jako całości. Myślę, że to bardziej uczciwe.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, kotlet_schabowy napisał:

W ogóle to sporo baboli w tym numerze, ponad "średnią Extrimową". W tekście o Lego poucinany każdy wiersz w ostatnim akapicie, w newsach brak liczebnika w info o sprzedaży jednej z gierek, powtórka 3 groszówek w recce Tekkena, no i akcja w listach. A przeczytałem może z połowę pisma.

 

Z brakiem jednostki to dosyć częsty przypadek. Miliony dolarów, złotych czy sztuk? Who cares?

 

Z tego można zrobić jakiś kwiz: znajdź najwięcej baboli. Nagroda sponsorowana przez korektora.

 

(niewyraźna podpowiedź z publiki)

 

Że co? Aha, nie ma korektora, więc nie ma nagrody. XD

 

To już jest tak żenujące, że aż wzbudzające politowanie i śmiech przez łzy. Można tradycyjnie zwalać na pośpiech (termin druku) i brak rąk (i oczu) do pracy, ale już chyba trochę wstyd się powtarzać. Rokowań na lepszy obraz sytuacji nie widzę. 

 

Obecnie czytam wydany przez Idea Ahead "Byłem geekiem w PRL-u" autorstwa Tomka Kreczmara. Mam wrażenie, że historia podobna, czyli bez korekty i spojrzenia innego oka. Co autor sam wyłapał to jego, a reszta sruuuu - poszła w druk. 

 

A propos recki Bucza: wygląda na to, że w końcu coś go oderwało na dłużej od ostatniej Zeldy. ;P Natomiast nazywanie kogoś, kto przelicza czas gry na pieniądze "chorym po***em" to chyba lekka przesada. Czy nie, bo teraz recka bez wulgaryzmu już jest mało warta?

 

TLoU mam obydwie części (nawet dedykowaną ps4 z "grawerką"), ale do tej pory jakoś nie ograłem. Leżą sobie, serio. 

A co z tą dyszką minus? No cóż. Z tym jest tak jak z opiniami ludzi po emisji filmu o Jacksonie (Leaving Neverland) tj. obydwie strony będą miały swoje zasadne argumenty na poparcie własnej racji. Jeśli nie remasterowi dał dychę, to czy remasterowi z dodatkowym contentem można dać mniej? Uzasadnił to na końcu, rozróżniając przypadki różnych graczy. Dopłata 45 zyli na cyfrową wersję PS5 przy posiadaniu wersji na PS4 (o ile dobrze zrozumiałem) to dużo czy mało? Kwestia uznaniowa.

 

Rzeźnik ma szajbę na punkcie tej serii i jest najlepszym, nieopłacanym piarowcem Naughty Dog. ;D Mógł wystawić tylko jeden numerek, to 10- nie jest w jego przypadku żadną niespodzianką. Dałbyś 8 za zbyt mały powiew świeżości? A może jednak trzeba uwzględnić to, że dla kogoś to może być pierwszy kontakt z tą grą? 

 

To wszystko przemawia za wywaleniem numerów w ocenie, ale przecież sami tego nie chcecie, czyż nie? ;-)

 

PS Tak sobie wyobraziłem sytuację, która łączy obydwa wątki, czyli pomyłek i tej (nie)szczęsnej recki. Mianowicie taką, że grafik ("Roman Bis") się machnął i zamiast 10 na zielono wstawił 1 na czerwono. Ale byłby dym na forum ;D

 

 

Edytowane przez macGyver
PS
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, grzybiarz napisał:

No w sumie dycha dla lasta od butchera to jak swego czasu Kali dawał dziewiątki bijatykom 2D i zaczynał tekst od uaaaaaaa czy jakoś tak 

 

Z tym "whooooaaaa" (co do ilości "o" oraz "a" - było dużo ;)) bodajże chodziło o o któregoś Tekkena. Jak gdzieś tam potem pisał Kali: wąty miał potem o to Fenix, bo jego zdaniem nie podchodziło to pod słowo (może onomatopeja?), a jedynie nabijanie liter do wierszówki. A dych od Kalego pewno widzielibyśmy parę, ale Ściera studził jego zapędy, o ile mnie pamięć nie myli.

Edytowane przez macGyver
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...