Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Materiał o RE7 był sztywniutki, ale ja nie o tym, bo był tam wspomniany wczesny koncept, który krążył między deweloperami, więc myślałem, że to jakiś sekret nawet do dzisiaj, otóż nie, a nie wiedziałem o tym(albo zapomniałem). Ach ten Kojima, nawet w nie swoich grach i seriach potrafi zamieszać. Właśnie takich patoinfluencerów nam trzeba.

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jak zawsze wielkie dzieki za podsumowanie. Kawał roboty. Czekam na dzien, w ktorym recenzja numeru bedzie dluzsza niż sam numer. Wtedy zamknę zeszyt z notatkami, odłożę wysłużonego laptopa, wreszcie pozwolę żonie wypieprzyć te tony growego plastiku z półek i wejdę na najwyższa z gór...

 

I też mam platynę w majonezie :(

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, grzybiarz napisał:

Kmiot, może napisz jakieś podsumowanie numerów 1-100 i masz gotowy dział w Psx Extreme pod tytułem „z archiwum Kmiota”. 

Grzybi, przecież to oczywiste, że już bym pisał zawzięcie, ale nie mam pod ręką (ani w piewce) numerów 1-13. No, #1 mam z reprodukcji, ale to nie to samo przecież. 

Tylko to mnie powstrzymuje.

 

15 minut temu, K.Adamus napisał:

I też mam platynę w majonezie :(

Ale się tym nie chwalisz.

 

A wyszło obszernie, bo miałem wolny piątek, więc rozłożyłem sobie na dwa dni. Nie przyzwyczajać się. 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Kmiot napisał:

Kacper, mordo, interesuje mnie geneza "ryboludka". Kojarzy mi się z Lovecraftem.

Offtop, więc "ukrywam"

 

Spoiler

Geneza nie jest skomplikowana, ale na swój sposób ciekawa. W Krakowie który kocham i w którym mieszkam pojawiaja się od kilku lat tajemnicze rysunki dupo-ryb. Są wszędzie. Na murach, w knajpach, znakach. Dziesiątki. Fajne są, nie ukrywam...

 

A że 1) od razu skojarzyły mi się z Dark Corners of the earth, a Lovecrafta cenie 2) córka ma podobny wiecznie zdziwiony całym światem wyraz twarzy, to wiesz...

 

Samo się nasunęło xD

 

 

 

 

Spoiler

SmartSelect_20240218_070803_Facebook.jpg

 

Edytowane przez K.Adamus
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Dożyliśmy czasów, w których:

- oglądam* tv, w którym ludzie siedzią i oglądają programy w tv, przez co my sami ich nie musimy oglądać

- oglądam* streamingi jak inni grają w gry, przez co możemy przeżywać przejście i ukończenie gry, nawet nie mając żadnego skilla

- na forumku czytam reckę aktualnego  numeru wydania Szmatławca, czyli gazety w papierze (w rodowodzie), dzięki czemu co miesiąc jestem na bieżąco (chociaż tak naprawdę to nie jestem)

- (New Event!) na forumku w sieci pojawia się recenzja, którą ukazuje się potem w druku, a jej autor potem w sieci recenzuje ją (czyli  sam siebie), że mógł się lepiej postarać. Goddamnit. "Incepcja" Nolana to przy tym pikuś.

 

[Edit]: Przecież to nie musi się tak skończyć. Teraz Perez może jeszcze wyciąć fragment z recenzji "samego siebie", wrzucić do kolejnego GL, co zostanie jeszcze raz skomentowane na forumku.

 

* tak naprawdę to nie oglądam, ale mamy takie możliwości

 

;D

A na serio: niezła robota, Kmiocie.  Doceniam, zwłaszcza za to skupienie podczas lektury, bo sam podczas czytania często (między kolejnymi stacjami) ślizgam się po tekstach, nie wyłapując pewnych nonsensów. A ta wyliczanka z "głębią" to cymesik. Nagroda - cukierek z ajerkoniakiem się należy.

>(%)<

Edytowane przez macGyver
Rozszerzenie myśli :)
  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Hej! Nie, nie kupiłem nowego numeru (jednak olewam) tylko przejrzałem w Inmedio jakie będzie sprostowanie. Czy może takie jak kiedyś z Shivą. I okazało się, że prawie identycznie jak kiedyś z Shivą :D (chyba numer 124, czy 125)

Aczkolwiek życzę Ci Roger wszystkiego najlepszego. Prowadź sterniku ten śmietnik tak długo, jak tylko się da i udowodnij mi, że obstawiając, że Szmata padnie na 332 numerze nie miałem racji.
Pozdrawiam wszystkich. Co złego to nie ja.
Sex, videogames & rock'n'roll! (no drugs!)


 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Grif napisał:

Hej! Nie, nie kupiłem nowego numeru (jednak olewam) tylko przejrzałem w Inmedio jakie będzie sprostowanie. Czy może takie jak kiedyś z Shivą. I okazało się, że prawie identycznie jak kiedyś z Shivą :D (chyba numer 124, czy 125)

Aczkolwiek życzę Ci Roger wszystkiego najlepszego. Prowadź sterniku ten śmietnik tak długo, jak tylko się da i udowodnij mi, że obstawiając, że Szmata padnie na 332 numerze nie miałem racji.
Pozdrawiam wszystkich. Co złego to nie ja.
Sex, videogames & rock'n'roll! (no drugs!)


 


Smuteczek gdy odchodzi każdy czytelnik w tych ciężkich dla prasy czasach, ale nic na siłę. 
Sprostowanie było dogadywane z autorem, nawet wysłałem zapytanie gdzie je zamieścić. 
Czy magazyn padnie na 332? Obyśmy dożyli do tego numeru i wtedy się nad tym zastanawiali :) 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Grif napisał:

Hej! Nie, nie kupiłem nowego numeru (jednak olewam) tylko przejrzałem w Inmedio jakie będzie sprostowanie. Czy może takie jak kiedyś z Shivą. I okazało się, że prawie identycznie jak kiedyś z Shivą :D (chyba numer 124, czy 125)

Aczkolwiek życzę Ci Roger wszystkiego najlepszego. Prowadź sterniku ten śmietnik tak długo, jak tylko się da i udowodnij mi, że obstawiając, że Szmata padnie na 332 numerze nie miałem racji.
Pozdrawiam wszystkich. Co złego to nie ja.
Sex, videogames & rock'n'roll! (no drugs!)


 


Czy kolejne iteracje tego posta będą ciągle pojawiać się dalej aż do tematu #332?

Halyna patrz nie wytrzmie, dorosły chłop się na gazetkę obraził.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Kmiot tym razem mocno agresywna recenzja, ale za to jak dobrze rzetelnie wyłożona.

 

Co do walenia ocen 10/10 gier sony - przestałem na to zwracać uwagę gdy się dowiedzialem jakie tam uklady lecą miedzy wydawcą - redakcją gier. Ostatnio były rednacz z neoplus zrobił obszerny coming out w tym temacie na tubie.

 

Pamiętacie oszołomów z marvela i beznadziejną kolorystycznie okładkę spidera? No właśnie.

Ale nie mam tego za zle, skoro pieniądz z tego na pewno jest znaczący dla istnienia redakcji i naszej ulubionej gazetki.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, jar3czek napisał:


Czy kolejne iteracje tego posta będą ciągle pojawiać się dalej aż do tematu #332?

Halyna patrz nie wytrzmie, dorosły chłop się na gazetkę obraził.

Szmata to magazyn, a nie gazeta. Nie odróżniasz oczywistości widzę :)

 

Nie, ale mogę Ci pisać na maila bądź priv jak chcesz. Nawet 2 razy w tygodniu, aż do numeru 332. Albo do końca prasy drukowanej. Dam radę.

Nie obraziłem się na gazetkę. Szanuję magazyn i jego wkład w rynek konsolowy (tak, PSX to pismo "kultowe"), zauważyłem jednak, że to niekoniecznie już moja bajka. Roger robi co może i chwała mu za to, ale mam wrażenie, że Łapusz zbyt mocno miesza i każe srać nostalgią na lewo i prawo wraz kolejnymi wydaniami specjalnymi. I jak czytam znowu bzdury wypisywane przez HIVa w recenzji MGS2, że mu ocenkę zmienili, ze to słabe było i tego typu żale odnośnie spraw sprzed ponad 20 lat (Shiva style!) to się zastanawiam co ci redaktorzy mają we łbach? Jeden się żali, drugi przepisuje teksty z YT, trzeci w kółko pieprzy, że „gry Bethesdy zmieniają ludzi”. Nie dam już rady tego czytać. Szkoda, że moi ulubieni autorzy nowszej ekipy, czy Sobek i Piechota zarzucili pisanie.

 

Sobek klei trailery w Radicalu i nie ma czasu na teksty, a teraz Piechota też nie wyrabia z czasem i zapowiedział ograniczenie działalności. Ci dwaj klecili najlepsze, najinteligentniejsze teksty w magazynie. Nie ukrywam, że kupowałem głownie dla nich. Przecież nie dla listów i pieprzenia Syfa, że „gry to biznes” (kweh!).

Nie obrażam się na nikogo i nikogo tu nie obrażam. Może kiedyś znowu wrócę. raz wróciłem, wrócę i drugi. Kto wie :)
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...