Skocz do zawartości

Zakupy growe!


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to sie troche martwie, pewnie niepotrzebnie, bo Ping pracuje w lukratywnej firmie robiacej gierki dla dzieci, zna japonski co daje mu boosta do wyplaty i te importy za milion dolarow jakos mnie nie raza. Ale Wredny byl listonoszem a niedawno wrzucal foto na nocce z jakiegos magazynu. Wiem, ze zaraz wiekszosc tu obecnych odbierze tego posta jako "a co ty mu sie do pienionszkow ftroncasz", ale trudno, nie taka intencja. Pytam wiec - Wredny, czy ty nie wpadles w jakas spirale zakupoholowa? Bo naku.rwiasz tymi fotami mocno, a te Limited Runy to swoje tez kosztuja.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
33 minutes ago, ping said:

W temacie retro nadal uzupełniamy braki.

 

5g8JNN4.jpg

 

Wpadły kolejne plejki w boxach, SCPH-5500 niestety ma zmęczone pudło, trzeba będzie poszukać ładniejszego egzemplarz.

 

W Białymstoku w małym sklepiku z grami, który trzyma się dzielnie. Takich pustych pudełek po PSX'ach wszelakich i PS2 i innych konsolach stoii cała ściana nadając klimat tamtemu miejscu. Zawsze za to podziwiam to miejsce. Facet naprawia konsole, wymienia sprzedaje gry jak tylko może stacjonarnie wysyłkowo na allegro eBay i olx i sklep jakoś się trzyma. Więc warto poszukać po lokalnych sklepach z grami czy przypadkiem nie mają niepotrzebnych kartonów. To nadal są kopalnie skarbów dla kolekcjonera.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Mejm napisał:

Ja to sie troche martwie, pewnie niepotrzebnie, bo Ping pracuje w lukratywnej firmie robiacej gierki dla dzieci, zna japonski co daje mu boosta do wyplaty i te importy za milion dolarow jakos mnie nie raza. Ale Wredny byl listonoszem a niedawno wrzucal foto na nocce z jakiegos magazynu. Wiem, ze zaraz wiekszosc tu obecnych odbierze tego posta jako "a co ty mu sie do pienionszkow ftroncasz", ale trudno, nie taka intencja. Pytam wiec - Wredny, czy ty nie wpadles w jakas spirale zakupoholowa? Bo naku.rwiasz tymi fotami mocno, a te Limited Runy to swoje tez kosztuja.

 

Dziękuję za troskę e-kolego, ale tu naprawdę nie ma jakiegoś drugiego dna - po prostu ostatnio wpadło trochę extra kasy do przeyebania, więc pozwoliłem sobie na lekkie szaleństwa zakupowe.

Mniej więcej zaspokoiłem moje zapotrzebowanie i od tej pory będzie już znacznie spokojniej, by nie powiedzieć - nudno.

 

1 godzinę temu, mozi napisał:

Te LRG czy poki na 3dsa to rozumiem jeszcze bo na tym się nie straci raczej ale dysk do konsoli za 1,8k to już imo bezsens ale jak było pisane nie moja kasa nie moja sprawa. 

 

Poki to na pewno nie ja, a dysk jest równie bez sensu, jak TV do konsoli za 5k, a jednak są ludzie, którzy kupują :dunno:
Jedno i drugie służy polepszeniu komfortu grania i tylko o to w tym chodzi.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Wredny napisał:

 

Poki to na pewno nie ja, a dysk jest eównie bez sensu, jak konsola za 2,5k, a jednak są ludzie, którzy kupują :dunno:

To nie tak. Po prostu nie gram w 10 gier na raz bo mam pewnie dużo mniej czasu na granie od Ciebie i dla mnie to pojemność bazowej ps5 jest ok ale mogę to zrozumieć ze chcesz mieć to już od razu bez czekania. :lapka:

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Mejm napisał:

Ja to sie troche martwie, pewnie niepotrzebnie, bo Ping pracuje w lukratywnej firmie robiacej gierki dla dzieci, zna japonski co daje mu boosta do wyplaty i te importy za milion dolarow jakos mnie nie raza. Ale Wredny byl listonoszem a niedawno wrzucal foto na nocce z jakiegos magazynu. Wiem, ze zaraz wiekszosc tu obecnych odbierze tego posta jako "a co ty mu sie do pienionszkow ftroncasz", ale trudno, nie taka intencja. Pytam wiec - Wredny, czy ty nie wpadles w jakas spirale zakupoholowa? Bo naku.rwiasz tymi fotami mocno, a te Limited Runy to swoje tez kosztuja.


Z tego co się orientuję to jp wydania są najczęściej tańsze (bywa, że sporo) niż eu i us odpowiedniki. 

Odnośnik do komentarza

Często są tańsze, jednak nie jest to reguła - przykładowo Comix Zone na SMD u nas kupisz za nawet dwie stówki, wersja JP to kilka tysięcy. Oczywiscie wiele gier NTSC-J można wyrwać za stówkę, kiedy odpowiednik PAL to teraz już nawet tysiak.

 

No ale hiciory plus gry NTSC-J only to niestety nie jest el dorado. Nawet jak kupujesz na miejscu i szukasz po totalnych dziurach (zjeździłem kilka lat temu polowe Kyushu autem, zaglądając do sklepów recyklingowych na wioskach), to „tanio już było”. El dorado było 15 lat temu gdzie gry na NeoGeo AES szło brać po 200-400zł i to w Tokyo na Akihabarze (wiec z cenowym markupem).

 

Teraz sprawy komplikują się bardziej bo nie polecisz sobie ot tak na zakupy - musisz wyrobić wizę, a żeby ją dostać, potrzebujesz niepodważalnego powodu biznesowego :). Ceny biletów lotniczych już tez są makabryczne - Azja od marca skoczyła cenowo x3. Chcesz lecieć do Korei/JP? Spoko, 6k bilet i śmigasz. Shipping - tez drożeje. Złotówka - w pizdzie. Złe czasy dla zbieraczy śmieci.

Odnośnik do komentarza

Wreszcie paskuda matchuje kolorystycznie do Xboxa i reszty gratów RTV.

l6FTHC7.jpg

 

Spoiler

R8WPP8K.jpg

HJG85UP.jpg

F3sDTKq.jpg


Wpierw poszły 3 bomby na to, żeby dało się grać normalnie na konsoli (wymiana wentylatora na inny model) teraz ponad 2 bomby na to, żeby nie musieć chować jej za TV :kaz:

Edytowane przez jar3czek
  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, ping napisał:

Teraz sprawy komplikują się bardziej bo nie polecisz sobie ot tak na zakupy - musisz wyrobić wizę, a żeby ją dostać, potrzebujesz niepodważalnego powodu biznesowego :). Ceny biletów lotniczych już tez są makabryczne - Azja od marca skoczyła cenowo x3. Chcesz lecieć do Korei/JP? Spoko, 6k bilet i śmigasz. Shipping - tez drożeje. Złotówka - w pizdzie. Złe czasy dla zbieraczy śmieci.


 

Mielismy leciec i w obie strony poniżej 3k. Dzisiaj 4600 :sapek:

Ale relacje Ryslaw miał spoko z waszego wypadu :banderas:

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Luqat napisał:

https://youtube.com/c/Ryslaw

 

Wczoraj była bardzo fajna pogadanka o ludologii. Polecam.

Co do tej relacji, to nie wiem czy jest na kanale. Jak ktoś ma linka, to też poproszę do obczajenia.

 

E: takie coś znalazłem

 

https://youtu.be/hQVqk5wmxAI

 

Bądźcie łagodni, mój pierwszy i ostatni występ podcastowy.

 

Rychu relacjonował wycieczkę na instagramie.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...