Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Kto jeszcze należy do master race, która używa palca środkowego do naciskania triggerów czy serdelki wam nie pozwalają?

 

Pod koniec poprzedniego roku postanowiłem, że spróbuję grać w ten sposób, bo w DMC5 ciężko wykorzystać wszystko co oferuje system walki posługując się tylko palcami wskazującymi, a i w gearsach daje większą swobodę. Na początku było ciężko, bo łapy były nie przyzwyczajone, ale teraz automatycznie chwytam w ten sposób pada (chociaż czasem czuję dyskomfort w palcu serdecznym :smutas:).

Edytowane przez 20inchDT
Odnośnik do komentarza

Co racja to racja, pierwsza Elitka szybko zaczęła pokazywać swoje braki konstrukcyjne, ale nadal - nawet zapakowana w silikonowy pokrowiec (żeby ukryć odklejające się ogumienie :pawel:) daje dostęp do czterech mapowalnych przycisków i dwóch profili na mapping. Czyli co? Czyli jako Dante wrzucam d-pada na łopatki do szybkiej zmiany styli bez odrywania kciuka od lewego analoga, drugi profil zrobiłem sobie pod Nero i V (o dziwo, problematyczne w feworze walki przyciski pokrywają się dla obu postaci) i combosy wychodzą takie, że łociepanie. Niech te łopaty albo jakieś dodatkowe przyciski na plecach staną się standardem wśród padów, bo rozwiązanie jest proste, a daje naprawdę ogrom możliwości do wykorzystania.

 

A co do serdeli - bliżej mi do Roziego niż Małogrzaty Rozenek jeśli chodzi o średnicę palucha i nie narzekam na operowanie triggerami środkowymi serdelami :lapka:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, 20inchDT napisał:

Kto jeszcze należy do master race, która używa palca środkowego do naciskania triggerów czy serdelki wam nie pozwalają?

 

W sensie, że cztery palce ułożyć na  obu spustach i triggerach? Aż musiałem sobie spróbować no i nie, dzięki xd. Trochę jakbym miał prowadzić auto mając jedną stopę na gazie, a drugą w gotowości na hamulcu. 

 

No ale nie mówię, może w jakichś wyjątkowych sytuacjach się sprawdzi. Czasem dana gra wymusza nietypowe podejście. Ostatnio np. w Sekiro, w gorętszych sytuacjach nauczyłem się biegać trzymając kółko palcem wskazującym, skok i prawy analog kciukiem, a ciachanie pod R1 środkowym. 

 

edyta poszła, bo coś mi się poje.bało, a akurat gram xd. 

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że pewnie fake bo dla fana HP jak Ja to byłby mokry sen

Cytat

work for WB Marketing. They plan this year to show off this game among others. Here is what I know about the game. It won’t be called Harry Potter anything.


Instead it’s called Hogwarts: A Dark Legacy

 

  1. You get to customize your character. It’s not super detailed but the models look good. Male or Female. You are a 5th Year Student at Hogwarts who transfers from another Wizard School (I don’t know why but it’s a major plot detail later in the game). You play through all the way until graduation and then in your first year as an Auror? You also get to determine if your character is muggle born, pure blood or half blood. That decision will provide unique dialogue and minor quest options.
  2. Based on decisions you make regarding your character in the creation screen determines the house you get sorted in at Hogwarts.
  3. Each of the four houses has a unique quest line. However regardless of the house you are in you can’t side with the villain. That doesn’t mean you will make good decisions all the time. We were told that there are major moments in the game that can result in the deaths of important characters based on your decisions.
  4. Game takes place after Harry Potter series and after his children go to and graduate from Hogwarts. Was told main antagonist is not Voldemort level but is formidable and a former Death Eater. There are multiple antagonists in the game. Expectations for multiple sequels. Your character has a set last name that everyone will call him/her by.
  5. Multiple book characters make appearances however they are keeping this under wraps. Expect Harry Potter to make an appearance at some point.
  6. Skill tree is robust. Five Different branches to focus your characters magical abilities as well as perks that can unlock after X amount of points in a tree. We were shown a perk that allows your character to slow combat for a brief moment. Another perk that allowed you to control monsters for a certain amount of time.There is also Good/Evil points. If you veer towards evil you can learn more powerful spells. However you cannot learn any of the major forbidden ones unfortunately . There is classroom “assignments” that have difficult puzzles which can provide significant bonuses to your character.
  7. Story and combat are a slow burn but we were told the game builds up to some insane moments. Combat is fluid but relies on timing and tactics. You cannot button mash and win. Your character also has so much energy at any given time. You fight other wizards, creatures, etc. There is also a duel system for rivals. In non missions your character doesn’t reload from a previous save instead wakes up in the infirmary with some temporary negative effects.
  8. A reimagined version of the Nemesis system used in the Shadow of Mordor games is in this one. It’s not as robust as those games in terms of quantity but instead is very detailed on the few rivals it generates. It creates rivals for your character. The main rival is randomly generated via this system. He/she will be unique to each play-through however voiced by the same voice actors. This rival can be beaten, killed or made an ally based on decisions you make in the game.
  9. Lots of exploring. Four different hubs that are extremely detailed and offer lots of npcs, interactions, secrets and quests. Hogwarts, Hogsmead, and The Ministry are the three I know of. Not sure of what the fourth one is. Most of the game takes place in Hogwarts. However you will have missions in some surprising locations and the end game takes place in London when you work for the Ministry.
  10. Game gets extremely dark and is not made for children so it won’t be a super kid friendly game. This game is more for the fans who read the books and are now older. Expect an T or possibly M rating for he violence and dark themes.
  11. Quidditch is in the game and it’s very detailed. You can play every year. House points are in the game. A Card game is also there and we were told is as detailed as Gwent.
  12. You play as a different character at some point in the game. I believe it’s the main antagonist but I don’t know. It’s only for a few missions and the developers said will be very fun and have a big surprise.
  13. Missions as the Auror were inspired by LA Noires investigations. However there isn’t many not sure if the actual amount.
  14. There are romance options. Your character can actually marry someone and they will be your spouse in the end game. There are also companions that go on missions with you and you can command.

 

Edytowane przez XM.
Odnośnik do komentarza
W dniu 24.05.2020 o 17:41, Wredny napisał:


Poboczne? Ja tam wcale pobocznych nie pamiętam, za to pamiętam do bólu schematyczne i powtarzalne zabijanie kolejnych celów fabularnych, 

Były takie misje dające info o celu.

Edit - i to zabijanie nie było takie schematyczne, jedni uciekali, drudzy walczyli itp. 

No zdecydowanie powinni wrócić do AC1 z zabojstwami.

Edytowane przez aph
Odnośnik do komentarza

No własnie ciężko nazwać te "dające info do celu" pobocznymi, skoro bez nich nie byłoby głównego zadania.
A same te zabójstwa to też tragedia bo nie szło nikogo cichaczem ubić - za każdym razem była zadyma, co strasznie mi nie pasowało po tych wszystkich zapowiedziach o swobodzie działania i nastawieniu na stealth.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Co się dzieje na resetera. Wypływ tematow, w których ktoś kogoś w świecie growym molestował, dyskryminował, zachowywał się w sposób seksistowski, rasistowski i tak dakej. Oskarżenia latają na prawo i lewo. Społeczność growa wydaje szybko wyrok, bez jakiegokolwiek "śledztwa" czy możliwości obrony strony oskarżonej.

Wchodzimy w nową generację, zawsze ekscytujący czas dla graczy, a my pływamy w oskarżeniach, oświadczeń, odcinaniu się od tego firm, kurde smutne. Szambo wy(pipi)ało nagle, jak jakaś fala, czy na forumku też ktoś wyda jakieś oświadczenie?

 

Ja bym chciał oświadczyć, że Spencer mnie napastuje nowymi grami w gamepasie. 

Edytowane przez zloto
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, zloto napisał:

Co się dzieje na resetera. Wypływ tematow, w których ktoś kogoś w świecie growym molestował, dyskryminował, zachowywał się w sposób seksistowski, rasistowski i tak dakej. Oskarżenia latają na prawo i lewo. Społeczność growa wydaje szybko wyrok, bez jakiegokolwiek "śledztwa" czy możliwości obrony strony oskarżonej.

Wchodzimy w nową generację, zawsze ekscytujący czas dla graczy, a my pływamy w oskarżeniach, oświadczeń, odcinaniu się od tego firm, kurde smutne. Szambo wy(pipi)ało nagle, jak jakaś fala, czy na forumku też ktoś wyda jakieś oświadczenie?

 

Ja bym chciał oświadczyć, że Spencer mnie napastuje nowymi grami w gamepasie. 

Bo taki smutno-zabawny safe space gdzie internetowe robactwo poklepuje sie wzajemnie po plecach a nazistowscy modzi banuja kazdego kto ma minimalnie inna opinie od reszty dronów. Wydaja wyroki bo te oskarzenia padaja z ust kobiet a o rasizm sa posadzani biali. Gdyby bylo w druga strone to nawet zaden temat by nie powstal. Zasada jest jedna. REEEEEEEsetera robi gnoj wokol jakiejs gierki? Insta buy. Kupilem tak np. kingdom come deliverance mimo ze nawet w nia nie zagralem jeszcze, teraz na celowniku jest little devil inside. Tak trzeba zyc

Odnośnik do komentarza

Ten temat to prawdziwe złoto. Oberwało się Frankowi O'Connorowi z 343i, który jest aktywnym userem na REEEE, a niektórzy linczują swojego, pomimo że tweety tej typiary to niestabilny emocjonalnie fanfic. Oskarża np. Bonnie Ross o prowadzenie morderczego kultu :dynia: Dobrze, niech się nawzajem powsadzają do paki.

 

BELIEVE ALL WOMEN

Edytowane przez 20inchDT
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, teddy napisał:

(...)teraz na celowniku jest little devil inside. Tak trzeba zyc

 

Jak zobaczyłem ten temat, w którym jest bulwers, bo postacie mają dredy i jakieś afrykańskie maski. Zaniemówiłem. Ja wiem, że mnie to nie dotyczy, gdyż mam inny kolor skóry. Może dlatego źle to odbieram, a może źle to odbieram bo to jeden wielki top kek.

 

 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, teddy napisał:

Bo taki smutno-zabawny safe space gdzie internetowe robactwo poklepuje sie wzajemnie po plecach a nazistowscy modzi banuja kazdego kto ma minimalnie inna opinie od reszty dronów. Wydaja wyroki bo te oskarzenia padaja z ust kobiet a o rasizm sa posadzani biali. Gdyby bylo w druga strone to nawet zaden temat by nie powstal. Zasada jest jedna. REEEEEEEsetera robi gnoj wokol jakiejs gierki? Insta buy. Kupilem tak np. kingdom come deliverance mimo ze nawet w nia nie zagralem jeszcze, teraz na celowniku jest little devil inside. Tak trzeba zyc

Tylko przy Litle Devil Inside twórcy się ugięli przed jakimiśi przychlastami, a Pan Vavra od dwóch pierwszych Mafii, oraz Kingdom Come Deliverance prawilnie nie dał się zaszczuć będzie ch.uja.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...