Skocz do zawartości

Final Fantasy VII Remake


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, 20inchDT napisał:

No tak, bo te turowe systemy wcale nie polegają na mashowaniu X. Nie przypominam sobie żadnego jRPG wymagającego myślenia. Jedynie podczas walk z bossami trzeba czasem przeplatać standardowy atak healem albo jakimś debuffem.

W Megami Tenseiach też tylko mashowałeś?

Odnośnik do komentarza

@Dr.Czekolada Od razu mówię, że lubię jRPG i nie przeszkadza mi system turowy, ale bez jaj, "głębi" to żadnej nie ma. Jak w SMT czy personie poznasz słabość danego demona, to potem używasz odpowiedniego czaru i koniec zabawy w pierwszej turze. Bez różnicy czy będziesz klikał X czy strzałkę w dół, X, X przez cały poziom/region. Mashowanie to mashowanie.

Edytowane przez 20inchDT
Odnośnik do komentarza

ATB nie był "turowym" systemem. W najlepszym razie można było przestawić tryb gry na wait ale nie kolejkowały sie tury. I jeżeli gotowymi do akcji byli nasi ziomkowie i przeciwnicy to po wykonaniu akcji na pewno komputer szybciej wyprowadzał atak. Także koniec końców liczył sie refleks aby z podstawowego menu szybko wskoczyć np do Magii lub summonów, bo to tam dopiero czas się pauzował).

Edytowane przez szczudel
Odnośnik do komentarza
W dniu 13.05.2019 o 08:38, 20inchDT napisał:

No tak, bo te turowe systemy wcale nie polegają na mashowaniu X. Nie przypominam sobie żadnego jRPG wymagającego myślenia. Jedynie podczas walk z bossami trzeba czasem przeplatać standardowy atak healem albo jakimś debuffem.

To polecam gatcha raka Final Fantasy Brave Exvius.

Odnośnik do komentarza

Podobno gra będzie podzielona na 2 części, 2x full price 60$.

Chodzi plotka że 1 część ma się kończyć po pamiętnym spotkaniu z Aerith .... nie nie tym w kościele if u know what i mean, było by grubo .

Nie jest źle tylko pytanie kiedy wyjdzie 2 część, za kolejne 3 lata? :/

 

Podobno ma być też demo na E3 które ma później trafić na psn, kopara :obama:

Odnośnik do komentarza

Gry video generalnie na tym polegają, by dawać ludziom proste zadania, ale sprawić, by robiąc je czuli, że robią coś niesamowitego... Ale niektóre chyba są w tym aż zbyt przekonujące, o czym świadczy dyskusja o systemach walki w Finalach. A trwa ona w najlepsze już od czasów "dwunastki", gdy pierwszy raz fani się oburzyli, że walki "same się walczą" (bo postaci "same atakują"). 

 

Jak na ironię, gdy te systemy zaczęły wymagać czegoś innego niż po prostu wciskanie A na jednej oczywistej opcji, to ludzie zaczęli je krytykować że "mało się robi".

 

Dla mnie sam w sobie system FF 13 jest chyba najepszym w całym gatunku (że większość faktycznej gry wygląda jak jego bardzo powolny tutorial, to inna sprawa). Daje duże możliwości, pozwala dostosować różne faktycznie odmienne taktycznie funkcje w zespole i atakować czy bronić na różne sposoby w pewnym balansie, wpływając na dynamikę walki (a nie "hm, słabością przeciwnika jest ogień... Może by tak... hm... używać najsilniejszego ognistego czaru jaki mam? I potem powtórzyć to 200 razy? Genialne!"). Nie za często to było jakoś bardzo wymagane w całej grze, ale jeśli jakiś system walki w dużym jRPG jakkolwiek "wymagał myślenia", to na pewno ten. Oczywiście ludzie narzekali, bo bardziej taktycznie jest wciskać "Attack" każdej postaci z osobna, z przerwami taktycznymi na namysł. 

 

 

 

Ogólnie jednak nie wiem, co oni z tym FF7 chcą zrobić. To wygląda jak kolejny projekt Square-Enix, który tak długo powstaje, że kompletnie się pogubił co do swojego miejsca w czasie. Ani to nie wygląda jak gra AAA z 2019 roku, ani z 1999 roku. To wygląda ewidentnie na "starszą" grę, niż FF13, który wyszedł 10 lat temu. Konstrukcja typu "historia opowiadana filmikami, na których wszystko wygląda inaczej niż podczas rozgrywki" ostatnio była użyta w grze AAA, hm... niech mi ktoś powie, kiedy. Na PS2 czy na Wii? Na filmiku trudno stwierdzić, czy tu będą jakieś trójwymiarowe lokacje do zwiedzania na współczesny sposób, czy odpicowane korytarzyki z oryginału, co byłoby prześmieszne biorąc pod uwagę czas produkcji (po zapowiedziach nastawiałem się, że to będzie wyglądało albo nieco jak Xenoblade w Midgarze, albo Wiedźmin/FFXV w Midgarze). Na razie to... nie wygląda jak superprodukcja ratująca firmę, której się spodziewałem.

 

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Od czasu kiedy pierwszy raz wspomniano o remaku FFVII zdążyłem już osiwieć, wyłysieć, zrobić przeszczep i znowu wyłysieć.
Na E3 z 2015 roku zapowiadano takie gry jak Horizon Zero Dawn, The Last Guardian a Sean Murray łgał jak pies na temat No Man's Sky.
No dobra... zapowiedziane wtedy Dreams jeszcze nie wyszło ale Dreams to po wielokroć bardziej skomplikowane dzieło.
A o tym nieszczęsnym FFVII Remake wciąż wiadomo niewiele. Modlę się, żeby to nie była kiszka.

Odnośnik do komentarza

To w IX też powinieneś ograć, bo tam też był turowy system walki, a każda z postaci ma przypisanego joba, nie masz mieszanych klas dla każdej postaci, co było dla Mnie plusem. No i klimat w tej grze jest taki bardzo mocno fajnalowy, baśń średniowiecza aż bije po oczach.

Edytowane przez Faka
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Faka napisał:

To w IX też powinieneś ograć, bo tam też był turowy system walki, a każda z postaci ma przypisanego joba, nie masz mieszanych klas dla każdej postaci, co było dla Mnie plusem. No i klimat w tej grze jest taki bardzo mocno fajnalowy, baśń średniowiecza aż bije po oczach.

To dziękuję za propozycję na pewno ogram :) Musze poszukać gdzieś na allegro czy gdzieś czy można kupić czy tylko cyfrówka.

Edytowane przez mario10
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...