Skocz do zawartości

Właśnie zacząłem...


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Life is strange: Before the storm 

 

Pierwsza część mnie zauroczyła. Klimat był niesamowity Arcadia Bay miało swój niezwykły urok małego miasteczka z wielką tajemnicą. Do tego Blackwell.

 

Zaczynając historię Chloe spodziewałem się dokładnie tego samego co wcześniej i póki co się nie rozczarowałem. Jestem w połowie pierwszego epizodu i oczywiście całuję w platynę.

Odnośnik do komentarza

MANEATER

f97c28a60313d1dc.jpg

Wrażenia na szybko dla @devilbot:hi:

Open world action shark RPG? Ależ proszę :)

Lekko fabularyzowana opowieść o zemście małej rekinki (bo to samiczka) za śmierć swojej matki.
Po prologu zaczynamy od "szczenięcia" i musimy dużo jeść, a także zaliczać questy, by rosnąć i levelować. Za ubijanie konkretnych przeciwników możemy nawet odblokowywać części setów (w tym przypadku lepsze szczęki, płetwy itp).
Gierka lekko w ubisoftowym stylu, z zaliczaniem różnych aktywności i odkrywaniem landmarków na mapie (a także sporą ilością znajdziek), ale granie rekinem powoduje, że zupełnie to nie przeszkadza, a wręcz sprawia frajdę.
Mapka spora, czasem zakręcona (podwodne tunele, labirynty kanałów), do niektórych miejsc dostęp uzyskamy dopiero po podrośnięciu, a w niektóre póki co nie należy się zapuszczać, bo drapieżniki tam zamieszkujące są na dużo wyższym od nas levelu.
Klimacik super, dodatkowo buduje go świetny, zabawny narrator (aczkolwiek zgadzam się z tym, co napisał @Amer - Krystyna Czubówna idealnie by się tu wpasowała ze swoim głosem), graficzka bardzo przyjemna, podobnie jak udźwiękowienie...
Z mankamentów wymieniłbym tnącą animację (podstawowe PS4) i przede wszystkim kamerę podczas starć - lock on na przeciwniku jest jakiś dziwny i nie można go włączyć na stałe, a tylko wycentrować kamerę po tym, jak nas minął, więc walki często wyglądają bardzo chaotycznie.

W każdym razie póki co bardzo pozytywne wrażenia i polecam, choćby z powodu pewnej świeżości, że wreszcie gramy czymś innym niż człowiek i jest to bardzo orzeźwiające doznanie (a dla mnie swego rodzaju pokuta za te wszystkie ubite rekiny w Stranded Deep).

Edytowane przez Wredny
  • Plusik 4
  • Dzięki 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza

Właśnie zacząłem, a właściwie wróciłem do Remember Me od Dontnod. Zacząłem kilka lat temu, ale jakoś przerwałem na drugim rozdziale. Zupełnie nie pamiętam dlaczego, bo gierka po pierwszych dwóch rozdziałach wydaje się całkiem spoko. Fajny patent ze zmianą wspomnień, do tego ciekawy motyw z modyfikacją kombosów, super wykreowany świat przyszłości i do tego niczego sobie fabuła, przynajmnie po pierwszych dwóch godzinach. I najważniejsze, nasza protagoniska reaguje na nachylenie terenu i schody w czasie marszu zayebiscie kręcąc przy tym tyłeczkiem. :banderas:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Remember Me zostało okrzyknięte średniakiem. Zupełnie nie rozumiem dlaczego. Nie jest to arcydzieło, ale solidna produkcja, dla mnie bez większych wad. Do czego można się tam przyczepić? Dobra fabuła, dobra na swoje czasy grafika/design, dobra muzyka, dobry gameplay, choć nieco mało urozmaicony, a walka to kalka Batmanów. Moim zdaniem mocne 7, 8 z minusem.

Odnośnik do komentarza

Znaczy spoko jeżeli lubisz gry które każą ci "press F" żeby wdrapać się na balkon i nawet nie dają pełnej kontroli nad akcją, bo nawet zeskoczyć się nie da taka ta gra liniowa.

Nazywanie tej gry kalką batmanów to gruba przesada, bo Gacek ma znacznie więcej do pokazania od Nilin nawet naciskając jeden przycisk. Jedyne czym się ten tytuł wyróżnia to właśnie  ten mało urozmaicony wystukiwacz rytmu bo bez niego ta gra nie ma kompletnie nic do zaoferowania. Wszystko jest nijakie, muzyka też żaden utwór nie zachodzi w pamięć tytuł do odpukania i do żyda. Sorry ale nie widzę w niej niczego wyjątkowego.

 

Odnośnik do komentarza

Faktem jest, że gra jest liniowa do bólu, a do tego sztywna i drewniana. Te animacje wspinania się, gdzie czuć, że mamy zero kontroli, czy sporo niewidzialnych ścian w tych wąskich korytarzykach...
Ale ogólnie miło wspominam, nawet platynkę wbiłem. Pomysł z układaniem własnych combosów ciekawy, ale średnio wykorzystany, no i sama walka też do płynnych nie należy - strasznie to drewniane było, pamiętam...
To co w Remember Me robi najbardziej, to (oprócz naprawdę seksownej bohaterki i jej tyłeczka) ten cyberpunkowy setting, zayebisty klimat oraz całkiem zgrabna historyjka - myślę, że dzięki tym składnikom dałbym dziś 7/10.

Odnośnik do komentarza

Nadrabianie zaległości, ciąg dalszy...

 

inFamous Second Son

Po czterech latach czas na drugie przejście, tym razem jako dziad i ham. 

 

Gierka graficznie wciąż daje radę. Oczywiście mam niezły ubaw z tego, że gra jeszcze korzysta z ficzerów DS4. Gry na start generacji jeszcze to mają, że próbowały robić coś unikalnego z touchpadem czy żyroskopem.  Potem wszyscy już wiedzieli, że na chuy komu to potrzebne. 

 

Całuję oczywiście w platynkę a jak mi siądzie to może zaliczę też dodatek. 

 

Sterowanie i animacja niestety trąci myszką.

 

 

Edytowane przez LukeSpidey
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dokładnie to samo. Ale piszę w złym temacie bo właśnie skończyłem wraz z Left Behind :)Jutro zaczynam Part 2. Warto było przypomnieć sobie tą grę w wersji remastered. Raz, że wielu rzeczy nie pamiętałem albo zapamiętałem inaczej, dwa, że 60 klatek i ostry obraz sprawiają, że z gry 9.6/10 robi się gra 9.9/10. Szkoda, że to samo pewnie będzie z kontynuacją na PS5.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...