Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Komar napisał:

To jak to taki fantastyczny pomysł, to dlaczego Sony niż wydaje TLoU czy Spidermana na Xboxa? Przecież podobno mogliby wtedy zarobić więcej. 

Ale wiesz ze gry na konsole sony sprzedaja sie lepiej niz na xboxa i to microsoft caly czas probuje gonic nie sony dokladajac do interesu?

 

2 minuty temu, Komar napisał:

Nie po to wydali ponad 7 baniek by wydawać ich gry na konsole Sony, brak ex’ów to był ciagle największy problem tej platformy i tym ruchem to zmieniają. 

A jaki problem  wydawac gry typu doom, fallout multiplatformowo , zarabiac na nich a do tego dolozyc exy jako nowe ip studia?

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Faka napisał:

No nie wiem, teraz gierki po 360 zł w nowej generacji, także Sony odczuje spadek. Z resztą nawet śmiem sądzić, że gry które będą wydawane na PS5 będą mogły mieć wybrakowane rzeczy typu grafika, czy zawartość w grze. 

Skąd taka myśl? Zawsze myślałem że wydawca/dev chce wydać jak najlepszy produkt aby był jak najlepiej oceniany / przyjęty a co za tym idzie jak najlepiej się sprzedał ($$$).

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, nikt napisał:

Skąd taka myśl? Zawsze myślałem że wydawca/dev chce wydać jak najlepszy produkt aby był jak najlepiej oceniany / przyjęty a co za tym idzie jak najlepiej się sprzedał ($$$).

 

Ostatnio taką praktykę robiło Sony, a teraz jest przykład z DMC bez RT.

Edytowane przez Faka
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, kanabis napisał:

Ale wiesz ze gry na konsole sony sprzedaja sie lepiej niz na xboxa i to microsoft caly czas probuje gonic nie sony dokladajac do interesu?

 

A jaki problem  wydawac gry typu doom, fallout multiplatformowo , zarabiac na nich a do tego dolozyc exy jako nowe ip studia?

 

Nie ma szans na to, kupili to by zwiększyć przewagę konkurencyjną. Nie wydając tej kasy na przejęcie wciąż te gry mieliby także u siebie, więc MS poszedł na zakupy i wydał zielone by w końcu dostać porządne exy i zmotywować graczy na przejście na ich platformę. 

 

Sony utrzymywało siłę PS właśnie przez exy, teraz MS wchodzi poważnie do gry. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przypomnę, że Street Fighter V, to też multiplatforma, która została zagrabiona. Moim zdaniem nie będą wydawać tego na PS5(oprócz tego, co muszą, bo Sony opłaciło czasówki DeathLoop i Tokyo).

Za dużo kasy weszło w grę, a właśnie takimi ruchami sprzedajesz konsole. Chcesz zagrać, to musisz kupić naszą skrzynkę i przy okazji abonament(pomijam chmurę, bo to jeszcze coś innego).

Odnośnik do komentarza

Przecież to jasne jest, dlaczego gry będą droższe na ps5. Wyjaśnienie tego fenomenu jest proste:

Firmy takie jak Ubi, EA, Biedezda, Capcom i inni w końcu zreflektowali się że mikropłatności, lootboxy są złe i niegodziwe, zrobiło im się przykro z powodu cierpienia graczy kupujących paczki i time savery. Wielkie studia uderzyły się w pierś żałując za swe winy, dlatego kosztem braku mikrotransakcji w grach na Plajstejszyn5 podnieśli lekko ceny swych produktów aby sobie te straty zrekompensować.

:ohboy:

Odnośnik do komentarza

Niestety Sony osiadło na laurach i przez swoje zagrywki traci klientów. W obecnej generacji grałem na Ps4 (wyjątkowo, wcześniej kupowałem wszystkie konsole) ale teraz szykuje się na XSX i większość moich znajomych również. Sony niestety nie ma obecnie do zaoferowania nic poza logiem God of War 2.

Odnośnik do komentarza

Czy traci klientów? Chyba nie bardzo. Fakt, akcja marketingowa PS5 to wymuszanie wszystkiego, niedomówienia i brak jasnego przekazu. Ale mimo to i tak mają first party studia z takimi markami o jakich Microsoft śni po nocach. Czy zakup Bethesdy to będzie dobry ruch czas pokaże, Rare cudów im nie przyniosło, tu może być podobnie. 

Edytowane przez addhoc
Odnośnik do komentarza

Ja jestem spokojny o niebieskich. Owszem, Sony działa w trybie roku 2006. Ich buta i olewactwo są straszne. Dostali plaskacza, za chwilę dostaną kolejnego (wierzę w plotę że M$ kupił duże polskie studio), ale przeczekamy to. Za rok o tej porze będziemy się ślinić do trailerów kolejnych gier ND, Santa Monica, Guerilla itd. M$ robi dobrą robotę, zdobędą wreszcie nowych klientów i obstawiam że sprzedaż PS5 i Xboxów będzie szła łeb w łeb. Sony jest trochę jak nasz PIS. Wierny i zadowolony elektorat wybaczy wszystko. Ja na pewno. Na M$ jestem strasznie wkur.wiony za fakap z Halo Infinite. To mnie odpycha od zakupu klocka. A jednocześnie podoba mi się ich ludzkie podejście do graczy (tania eSka, Game Pass i ten system ratalny). Zobaczymy co przyniesie start nowej generacji. Jedno jest pewne, będzie bardzo ciekawie.

 

 

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Welna napisał:

Normalne

 

Latwiej wchodzic na szczyt niz sie na nim utrzymac

 

Dla dobra graczy niech M$ napierdala $ony ile wlezie a my staniemy posrodku i spijemy smietanke z dwoch stron jak na prawdziwych graczy przystalo

 

Jutro do Preordera PS5 dolaczy XSX


+
Bardzo w punkt. Jak Sony nie zmieni podejścia w tej generacji będzie dla mnie maszynką dla exów. Resztę ogram na XSX którego jednak wezmę na premierę oczywiście z GP. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...