Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, messer88 napisał:

 

To rozumiem że mają ludzie tylko wychwalać i pisać że będzie super i nad niczym się nie zastanawiać bo nowa sonka? Normalne że nie wszyscy łykają. 


Nie ale teksty, że będzie input lag bo jest w gierkach z ps2 na ps4 albo będzie się grzała, hałasowała czy psuła. No takie trochę to śmieszne jest w tym momencie.


Mi zajawaka zdecydowanie przeważa tak „mocne” minusy, no ale może jestem jakiś inny. Tak czy siak nie mogę się doczekać nowego sprzętu w domu.

Edytowane przez balon
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, devilbot napisał:

No jak ktoś nie potrafi przenieść np gry 2D z PS2 tak żeby była grywalna na kilkukrotnie mocniejszym sprzęcie to czarno widzę "wsteczną" na PS5. Jak za te lagujące klasyki z ps2 to piniądze nawet chcieli to na bank za darmoche dostaniecie top uługę.... XD

PS4 nie będzie emulowane, piątka jest na to za słaba. Ten sknocony Metal Slug już miał inputa na orginalnym ps2 a Patapony/Parapa mają input z konkretnego powodu.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

GTA czy Jaki z Ps2 też mają kosmiczny lag. Xbox też ma w swojej wstecznej input lag ale nie tak bardzo odczuwalny i gry są za darmo nie musimy ich drugi raz kupować.

Zresztą zobaczycie sami testy z gier PS4 na PS5. 

 

Ta wsteczna o której samo sony milczy i nie pokazuje to będzie taka biedna wersja wstecznej od zielonych coś jak PS Plus Classic jest biedną wersją game passa.

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, devilbot napisał:

GTA czy Jaki z Ps2 też mają kosmiczny lag. Xbox też ma w swojej wstecznej input lag ale nie tak bardzo odczuwalny i gry są za darmo nie musimy ich drugi raz kupować.

Zresztą zobaczycie sami testy z gier PS4 na PS5. 

 

Ta wsteczna o której samo sony milczy i nie pokazuje to będzie taka biedna wersja wstecznej od zielonych coś jak PS Plus Classic jest biedną wersją game passa.

Nie mówię, że nie masz racji z tą emulacją. Sam grałem w Jaka 1 i 2 czy Primala nie mam pamięci jak to działało w oryginale chociaż mógłbym nawet teraz sprawdzić. Jedynkę w każdym razie na ps4 skończyłem i podobała mi się, nie miałem dyskomfortu. Natomiast w grach muzycznych czy tym Metalu takie rzeczy od razu człowiek wyczuje. 

PS4 natomiast taką emulacją być nie może, tutaj nie da się tego ogarnąć softwarem. Nie ukrywam, że najbardziej czekam na materiał Digital Foundry jak to będzie wyglądało w praktyce.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@balon ma rację. Rozumiem krytykę ale jak się to czyta to takie szukanie na siłę. Zaloze się że wszyscy malkontenci jak przyjdzie premiera i nie będzie konsoli w sklepach będą jęczeć. 

Tak - też wpłaciłem magiczne 250 zeta na preorder w mm i ty też możesz. Zawsze jest provident. A jak nie to można grać na ps4. 

Kupowania xboxa na premiere nie kompetnuje bo dla mnie nie ma w co na tym grać. 

 

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, devilbot napisał:

GTA czy Jaki z Ps2 też mają kosmiczny lag. Xbox też ma w swojej wstecznej input lag ale nie tak bardzo odczuwalny i gry są za darmo nie musimy ich drugi raz kupować.

Zresztą zobaczycie sami testy z gier PS4 na PS5. 

 

Ta wsteczna o której samo sony milczy i nie pokazuje to będzie taka biedna wersja wstecznej od zielonych coś jak PS Plus Classic jest biedną wersją game passa.

Splatynowalem Jaka 2 i 3. Obie kupilem na storze za 19zl. Niczego nie żaluje

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, mozi napisał:

@balon ma rację. Rozumiem krytykę ale jak się to czyta to takie szukanie na siłę. Zaloze się że wszyscy malkontenci jak przyjdzie premiera i nie będzie konsoli w sklepach będą jęczeć. 

Tak - też wpłaciłem magiczne 250 zeta na preorder w mm i ty też możesz. Zawsze jest provident. A jak nie to można grać na ps4. 

Kupowania xboxa na premiere nie kompetnuje bo dla mnie nie ma w co na tym grać. 

 

To jest dokładnie ten argument, dla którego nie kupię Ps5 na premierę, bo kompletnie nie ma co do tego włożyć, a multi raczej zanosi się na to, że lepiej będą wyglądały na xie. Kupiłbym dla jednej gry tę konsole, ale teraz jej nie ma. Xa rozważam ze względu na  cyberpunk i gamepassa. A dla zajawki i nowego sprzętu? No jasne, ale mam jakieś granice. Dla mnie to jak kupowanie ps2 z fantavision, tylko że teraz jestem bogaty.

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, LukeSpidey napisał:

6E33F097-A3F2-46EF-854D-C3F2537FA60C.jpe

Pewnie już było, ale co tam. 

 

9. generacja jest ogromna. XSX jest szeroki za to PS5 jak wieżowiec. Tak czy siak na wszystko trzeba znaleźć sporo miejsca obok TV. 

 

Przydała by się dodatkowa informacja po jakim czasie wychodziły wersje SLIM. Na tej podstawie można by wywróżyć z fusów pojawienie się takiej wersji na nowej generacji. Mam nadzieję, że nie będą wydawali już więcej wersji PRO.

 

47 minut temu, balon napisał:

No dla mnie jest jeden główny - zajawka.

 

Ponadto chęć nowego sprzętu, szybsze wczytywanie, ray-ray czy więcej klatek, a to wszystko raz na 7 lat i za w sumie tak nieduże pieniądze? No way abym nie wziął day one.
Co do jakiś cyrków z konsolą to przecież mam gwarancje. 

 

Z jednej strony racja ale jest trochę tych ale ;). Dopóki nie zobaczę jak gry będą działać i jak wyglądają te różnice pomiędzy generacjami, to się wstrzymuję z zakupem. Jeżeli początkowo główną różnicą będzie dodanie Ray Tracingu, to będzie to trochę mało aby mnie przekonać. Na xoboxie porównują szybkość wczytywania się gier z dotychczasowej generacji. Nikt nie pokazuje szybkości wczytywania się nowych gier z nowej generacji. Może okazać się, że przez lepszej jakości tekstury czas wczytywania wcale nie będzie taki krótki. Tak samo nie wiadomo jak na sprzęcie Sony będą działały gry z PS4. Może okazać się, że nie będą się dużo szybciej wczytywać niż na PS4. Tylko teoretyzuję na podstawie wczytywania się gry Wasteland 3 na xoboxa i PC z dyskiem NVME. Na PC jest poprawa ale wcale nie jest aż tak bardzo odczuwalna. Dodatkowo pierwsze wersję sprzętu mogą cierpieć na różne mankamenty, które zostaną wyeliminowane w przyszłości. Mam nadzieję, że dyski stanieją dzięki czemu pojawi się wersja z większym dyskiem. mimo wszystko rozumiem tą chęć posiadania sprzętu day one i nie zdziwię się jak po wyjściu jakiegoś konkretnego tytułu kupię swój egzemplarz przed czasem, w którym zamierzałem wejść w nową generację ;)

Odnośnik do komentarza

Hej, nie wiecie czy ps4 dostanie emulator PS5? 

 

PS. Tak w ogóle to wspaniała dyskusja, nie przerywajcie.

 

35 minut temu, Fanek napisał:

Nie musicie się już zastanawiać czy preorderować PS5 bo w Polsce wszystko się wyprzedało, zostały digitale w jednym sklepie

Problem rozwiązany :kaz:

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Elitesse napisał:

 

Przydała by się dodatkowa informacja po jakim czasie wychodziły wersje SLIM. Na tej podstawie można by wywróżyć z fusów pojawienie się takiej wersji na nowej generacji. Mam nadzieję, że nie będą wydawali już więcej wersji PRO.

 

Myślę, że te 3 lata będzie trzeba poczekać. 

 

PS2 - 2000-2004

PS3 - 2006-2009

PS4 - 2013-2016

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...