Skocz do zawartości

Spider-Man Miles Morales


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, MBeniek napisał:

Mi chodzi o upgrady dla podstawki. Nawet jak masz ją już na ps4 to minimum będziesz musiał zapłacić 20$ (czyli na nasze pewnie stówka) i to pod warunkiem, że kupisz wcześniej milesa. 

 

Tu to masz rozpisane:

https://twitter.com/Nibellion/status/1308816942803890184


No wiem, co, ale co z tego?, Spider-man to 2 letnia gra( przy której wykonano dodatkową pracę), czego się spodziewaliście? Remaster Spider-mana wychodzi tyle ile kosztuje obecnie edycja GOTY i jest przeznaczony ewidentnie dla osób, które nie ograły tej gry na PS4 (tym bardziej, że nie zamierzają tego sprzedawać, przynajmniej na razie).

Miles, Horizon II i Sackboy mają upgrade'y za darmo.  Rozumiem oburzenie jeśli będzie dotyczyło to gier z tego roku jak TLOU II i GoT, w przypadku tej nie. Oczywiście to moje zdanie, jeśli ktoś chce się oburzać droga wolna, forum w tym roku robi to codziennie.

  • WTF 1
  • Minusik 12
Odnośnik do komentarza

No jak dla mnie jest to mega słabe zagranie. Skoro firmy zewnętrzne potrafią wypuścić darmowy upgrade do starszych gier to tym bardziej oczekiwałem tego od Sony. Osobiście byłem pewien darmowych patchy do ich największych exsów jak Horizon, GoW czy właśnie Spider, a tu raczej będzie scenariusz, że za wszystko będą wołać nie małą kasę.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

@Hendrix najpierw piszesz, że insomniacy wykonali dodatkową pracę więc należy im się kasa, ale potem dodajesz, że jakby taką samą pracę wykonali twórcy GoT i TLoU2 to już powinno być za free. To w końcu, wg twojej logiki, płacimy im za extra włożoną pracę czy tylko za czas jaki minął od premiery? :reggie:

Odnośnik do komentarza

@MBeniek
2 lata różnicy to dużo, produkty wypuszczone w tym roku raczej brały pod uwagę start nowej generacji* (więc i workload potrzebny do tego), produkty wypuszczone w 2018 niespecjalnie. Zdecydowana większość starszych gier, które dostaną darmowy upgrade, to gry GaaS, które aby dalej zarabiać, potrzebują naturalnej ciągłości.


* gry oddane do certyfikacji po określonej dacie (w tym roku, ofc) wręcz musiały zapewnić wersję PS5

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Z innej beczki. W wersji Ultiamte ta dopasiona podstawka będzie miała RT? No i jak to jest z tym całym RT? Nie trzeba do tego jakiegoś specjalnego TV czy hdmi 2.1? Rozumiem że na dobrej klasy TV UHD będzie on normalnie widoczny przy hdmi 2.0?

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, balon napisał:

Z innej beczki. W wersji Ultiamte te dopasiona podstawka będzie miała RT? No i jak to jest z tym całym RT? Nie trzeba do tego jakiegoś specjalnego TV czy hdmi 2.1? Rozumiem że na dobrej klasy TV UHD będzie on normalnie widoczny?

Ray Tracing będzie normalnie widoczny, to nie HDR. I tak, tylko remastered ma mieć RT.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Hendrix napisał:

gry oddane do certyfikacji po określonej dacie (w tym roku, ofc) wręcz musiały zapewnić wersję PS5

Tak, wiem i nawet wiem co to była za data. Dzień po premierze GoT - tak, żeby nikt nie miał żadnych pretensji kiedy będą wymagać drugi raz kasę za upgrade do PS5.

 

$ony :wub:

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Hendrix napisał:


No wiem, co, ale co z tego?, Spider-man to 2 letnia gra( przy której wykonano dodatkową pracę), czego się spodziewaliście? Remaster Spider-mana wychodzi tyle ile kosztuje obecnie edycja GOTY i jest przeznaczony ewidentnie dla osób, które nie ograły tej gry na PS4 (tym bardziej, że nie zamierzają tego sprzedawać, przynajmniej na razie).

Miles, Horizon II i Sackboy mają upgrade'y za darmo.  Rozumiem oburzenie jeśli będzie dotyczyło to gier z tego roku jak TLOU II i GoT, w przypadku tej nie. Oczywiście to moje zdanie, jeśli ktoś chce się oburzać droga wolna, forum w tym roku robi to codziennie.

 

czego się spodziewaliscie xd

 

moze takich darmowych patchow jak do tych największych xboksowych gier? 

 

ale dobrze, głupie forum narzeka, jesteśmy straszni

  • Plusik 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Hendrix napisał:

No wiem, co, ale co z tego?, 

Stary ale było tak że Sony dało devsom wolną rękę w kwestii pobierania opłat za upgrade do PS5 ver i to jest jeszcze ok ale oni tez delikatnie sugerowali żeby nie pobierać za to hajsu bo miał być jakiś program wsparcia od niebieskich w tym temacie -  po czym odwalają coś takiego xD sorry ale to jest nie do obrony. Mówię to ja - fanboj Plejstejszyn! To jest żenada przez duże Ż. W tym temacie to oni powinni koorwa świecić przykładem a nie dej dej dej. Żeby to był jeszcze jakiś 3rd ale to jest 1st olo

Edytowane przez Ryo-San
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Odleciał, bo mam inne zdanie? Tak, generalnie uważam, że oburzanie się na COKOLWIEK związanego z grami (minus prawa devów) jest dziecinne - od tego macie portfele aby głosować, a nie krzyczeć w Internecie, nie cierpię współczesnej kultury outrage'u i nie cierpię tego jak ludzie są (za)bardzo uwiązani do marek, nie podoba ci się dokąd zmierza firma? Nie kupuj, ale damn, nie histeryzuj, to tylko zabawka., nie część twojej rodziny.

Nie rozumiałem tego w 2013 w stosunku do MS, nie rozumiem tego teraz, nie będę rozumiał nigdy. Żadna firma nie podejmuje decyzji w oparciu o twoje dobro, tylko o własny biznesplan i tyle. 

  • Haha 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

tak jak mówię, inni potrafią

 

https://www.theverge.com/2020/9/4/21422690/witcher-3-next-gen-free-upgrade-console-xbox-ps5-pc-ray-tracing

 

https://thewebgangs.com/news/2020/09/23/ps4-to-ps5-all-games-with-confirmed-free-upgrades/

 

tylko czekać na TLOU2 Definitive Ed w 4K, jeśli nie dołączą czegoś wartościowego (multi) to będą mieć czarny PR, to samo Tsushima 

Edytowane przez nero2082
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Sebas napisał:

Większość pracy związanej z udoskonaleniem podstawki i tak musiała być wykonana na potrzeby wydania miles morales na ps5. To jest oczywiste, że kasują fanów pająka dwa razy za tą samą robotę. Przecież to jest to samo miasto xD

 

Więcej - to jest ta sama gra przecież :yao:

Ale Hendrix przyjął dziwną strategię bronienia takich zagrywek:

 

7 godzin temu, Hendrix napisał:

Oferuje, bo to są nowe gry, Sony też oferuje to przy swoich cross-genowych grach.

 

A co to jest, ten cały Miles Morales, jeśli nie crossgen? :philosoraptor:

Odnośnik do komentarza

Listopad to tylko Cyberpunk, ale Milesa już będę chciał ograć na Święta na PS4. Klimat z gry będzie też pasował do klimatu za oknem :) I raz, że cena trochę spadnie, a dwa - jako konsument nie rzucę się na grę od razu na premierę i mam nadzieję, że wielu graczy też tak postąpi.

 

Przy tym co aktualnie robi Microsoft jestem wręcz zdumiony tak wieloma antykonsumenckimi posunięciami Sony. Chyba Don Mattick został potajemnie zatrudniony i działa z tylego siedzenia.

 

Oczywiście Sony pójdzie po rozum do głowy i w ciągu roku będzie można śmiało kupować PS5 co mam w planie, ale to akurat moje gdybanie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Wredny napisał:

A co to jest, ten cały Miles Morales, jeśli nie crossgen? :philosoraptor:


No, ale Miles ma darmowy patch.

I again, ciekawe gdzie widzicie "bronienie tych zagrywek", jest to w ogóle delikatnie absurdalne, bo wiele osób narzekających na to, jakoś w tej generacji kupowało remastery (o ironio, w bibliotece mam jeden kupiony remaster, bo osobiście nie wspieram remasterów, nie jestem klientem, do którego są kierowane, tak samo jak MTX i DLC). Moje uwagi w tym temacie są skierowane do tego jak to wszystko wygląda na forum (którego nie da się czytać od dobrych 6 miesięcy z hakiem).

I znowu, czego się spodziewaliście w przypadku oryginalnego  Spider-mana? Nic nie zapowiadało darmowego upgrade'u, to stricte singlowe'a gra, bez możliwości monetyzacji (i owszem, Witcher 3 dostanie darmowy upgrade, ale CDPR to wyjątek w tej branży, nie reguła). Konkurencja? Konkurencja przynajmniej na razie, też nie oferuje darmowych patchy do wszystkich swoich gier (a oferuje do gier nowych, albo takich, które dalej mogą być monetyzowane)

I jak pisałem w tym temacie, zamiast wylewania żali, lepiej jest nie kupić, ani tego remastera, ani tej konsoli, to znacznie zdrowsze podejście.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...