Skocz do zawartości

Horizon II Forbidden West


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,2 tys.
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
Gość suteq

Mam mniej-więcej jakieś 10 godzin na liczniku i myślę czy nie porzucić gry. Kontynuacja jest tak nijaka na wielu poziomach że jestem aż w szoku jak bardzo momentami nie chce mi się w to grać a jedynka mi się naprawdę podobała. 

Historia jest dosyć płaska od samego początku. Wiadomo, kontynuacja poprzedniczki ale jak w pierwszej części był lepszy trzon fabularny tak tutaj dla mnie jest wszystko takie na siłę zrobione. 

Spoiler

Jeszcze ta scenka w kotle i potem rozmowa z Gają. No strasznie to wszystko na siłę się wydaje jakby nie mieli solidnego pomysłu i sobie pograli w stare Asasyny i ponieśli wodze fantazji. xd

Wkurzyło mnie strasznie to że muszę biegać po mapie i gadać z różnymi plemieniami. Ja rozumiem zabieg fabularny ale osobiście nie cierpię takiego 'zbierania' drużyny pierścienia bo raczej jestem przekonany że w kwestii kolejnych odpałów fabularnych (które były nawet troszkę interesujące) będę musiał poczekać co najmniej kilka godzin przez co płynność opowiadania historii ucierpi. 

 

Rozgrywka to prawie niemal 1:1 poprzednia część. Owszem, są małe bądź większe zmiany ale z jednej strony oczekiwałem że będzie ich sporo a z drugiej w sumie co oni by mieli tam zmienić skoro w jedynce to działało? Po co zmieniać coś co teoretycznie działa? Tylko kurczę jak w jedynce walka z maszynami mi dawała sporo frajdy bo jednak to było coś świeżego tak w dwójce najchętniej wyjebalbym to całkowicie bo często miałem wrażenie że tracę niepotrzebnie na to czas, zwłaszcza jak potrzebuję się gdzieś dostać albo oczywiście w misji docieram do jakiegoś miejsca i mówią mi że 'o, maszyny, trzeba je pokonać'. W ogóle prolog i pierwsze 2-3h jest mega nudne, dopiero jak dostajemy otwarty świat to się robi lepiej. 

Mam wrażenie że w ekwipunku znowu jest bałagan i podział+modyfikacje broni są gorsze niż w jedynce. Misje poboczne są dalej słabe i nijakie. Podobnie walka wręcz. Mapa oczywiście przegigantyczna i zajebana gównami.

 

Ale najbardziej wkurwia mnie to że ta gra traktuje graczy jak kompletnych kretynów. Aloy i te jej wszędobylskie podpowiedzi 10 sekund po dotarciu do znacznika. Najbardziej rozjebało mnie to jak musiałem dostać się do jakiejś jaskini a Aloy powiedziała że powinna spróbować koło wodospadu wspiąć się po ścianie kiedy ja tam nawet nie byłem więc skąd ona może wiedzieć że takie coś istnieje. xD Jeszcze się nie da tego w ogóle wyłączyć, co za banda idiotów w tym Guerilla to zaprojektowała i zaakceptowała to nie mam słów. Denerwujące jest też to że Aloy przesadnie klei się do wszelkich półek, szczególnie niskich a czasem podczas jakiejś wspinaczki w ogóle nie łapie się odpowiednich wystających kamieni nawet jak wybijam się z odpowiedniego miejsca.  

 

Graficznie za to to jest prawdziwy next gen. Gram na PS5 w trybie performance i nawet tam szata graficzna to jest inny poziom, szczególnie w kwestii twarzy. Ale no grafika fajna do pojarania się przez 10 minut a gra jest na kilkadziesiąt godzin. :reggie: 

Odnośnik do komentarza

No te podpowiedzi w gierkach Sony to masakra jest. W pierwszym Uncharted jeszcze się dało to chyba wyłączyć, ale obecnie jest to wkurwiające. Milion opcji dostępności, a dalej brak tych najważniejszych.

Jak jesteś po bazie to może zrób jeszcze jedną misję (Eter albo Posejdona) z tych trzech dostępnych i wtedy ewentualnie porzuć, bo za wiele się nie zmieni w sprawie "zbierania drużyny".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.