Skocz do zawartości

Horizon II Forbidden West


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

Inaczej: setting, wartwa audiowizualna i cała otoczka "postapokalipsa, ale ze swoim spinem" jak najbardziej na plus. Grafika to już na PS4 kopała dupsko srogo, więc tutaj też nie ma się do czego przyczepić.

 

Ale gameplay i gadające głowy były tak przeraźliwie nudne, że no nie wiem jak przy tym usiedzieć xD Próbowałem raz przy premierze, drugi raz na PC i w obu przypadkach w podobnym momencie powiedziałem "dobra, nie chce mi się, wolę pograć w coś innego". Do trzech razy sztuka?

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 4,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

9 minut temu, Bzduras napisał:

Inaczej: setting, wartwa audiowizualna i cała otoczka "postapokalipsa, ale ze swoim spinem" jak najbardziej na plus. Grafika to już na PS4 kopała dupsko srogo, więc tutaj też nie ma się do czego przyczepić.

 

Ale gameplay i gadające głowy były tak przeraźliwie nudne, że no nie wiem jak przy tym usiedzieć xD Próbowałem raz przy premierze, drugi raz na PC i w obu przypadkach w podobnym momencie powiedziałem "dobra, nie chce mi się, wolę pograć w coś innego". Do trzech razy sztuka?

Dwojeczka o wiele lepsza gameplayowo, bardzo mi się podobała, a granie na VH i walki z maszynami to :obama:

 

Fabule jebać, lepiej w to graj jak w MH skipowac wsio i tyle.

Odnośnik do komentarza

Jedynka mnie wymęczyła więc jej nie skończyłem, ta mnie tylko czasami straszy dostępnością w abonamencie i ładnymi widokami ale skoro oparłem się jej do tej pory to już zrezygnuje na stałe. Ogólnie szkoda, że marka zaiskrzyła bo do mnie nie trafiła kompletnie a Sony wpycha mi to od początku istnienia ps5 i nawet VR2 się oberwało :smutas:

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Jedynkę ledwo skończyłem, mimo iż nie gardzę ubisoftowymi grami, więc nie mam żadnego ciśnienia by grać w kontynuuacje. Zwłaszcza że jedyny interesujący wątek, co się wydarzyło na ziemi i skąd wzięły się te roboty, został wyjaśniony w jedynce. 

Odnośnik do komentarza

Ja mam graficzne schorzenie i tak wyglądające gry zawsze chętnie, nawet jak gdzieś tam nie domagają. Zresztą IMO gra dzięki świetnej walce z maszynami gameplayowo też się broni. A poza tym już zdążyłem się przyzwyczaić, że open worldy TPP zawsze mają nijaką fabułę i ten sam gameplay loop (chodzenie od łebka do łebka, cutscenka, rozmowa, gdzieś tam idź, przynieś, pozbieraj, zabij), więc jakoś to aż tak nie razi.

Odnośnik do komentarza
Teraz, easye napisał:

Ja 1dynki nawet nie skonczylem, wiec dwojka musi byc zdecydowanie lepsza pod każdym względem, ze scalakowalem.

Wpływ na to na pewno miała rewelacyjna oprawa audiowizualna i przyjemnym - w końcu PŁYNNY gameplay.

Też mam calaka w 2jce (a robie mega rzadko) i wcale nie był taki ubereasy, po prostu gameplay ta gra ma świetny, szczególnie pod koniec gry i w DLC, jak już mamy wszystko odblokowane. 

 

Jedynka była dużo gorsza pod tym względem, ale też dobra. No ogólnie, jak komuś się podobała bardziej jedynka, to nie wiem, dziwna sprawa :D. 

Odnośnik do komentarza

To gra która ma vibe MMORPG w singlu - dobrze się w nią gra, przyjemnie na nią patrzy, ale cała ta otoczka fabularna, crafting, aktywności poboczne to kwintesencja MMO.

 

IMO gra najlepiej sprawdzi się w opcji sieciowej, bo GG nie napisali pół dobrego dialogu aby trzymało się to jako gra single.

Odnośnik do komentarza
Teraz, Paolo de Vesir napisał:

To gra która ma vibe MMORPG w singlu - dobrze się w nią gra, przyjemnie na nią patrzy, ale cała ta otoczka fabularna, crafting, aktywności poboczne to kwintesencja MMO.

 

IMO gra najlepiej sprawdzi się w opcji sieciowej, bo GG nie napisali pół dobrego dialogu aby trzymało się to jako gra single.

Daj boże takie MMO, gdzie tak fajnie się obija maszynki :D. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, KrYcHu_89 napisał:

Też mam calaka w 2jce (a robie mega rzadko) i wcale nie był taki ubereasy, po prostu gameplay ta gra ma świetny, szczególnie pod koniec gry i w DLC, jak już mamy wszystko odblokowane. 

 

Jedynka była dużo gorsza pod tym względem, ale też dobra. No ogólnie, jak komuś się podobała bardziej jedynka, to nie wiem, dziwna sprawa :D. 

No i same questy poboczne też ciekawsze niż w jedynce, lepiej pomyślane, niektóre mają cały swój ciąg i np jest quest zawieszony do momentu gdy nie znajdziemy się na dalszym obszarze, całe te światy pod wodą, świetna gra mimo pewnych mankamentów open worlda, wziąłbym na PC chętnie już teraz ale wychodzą nowe gry w tych miesiącach i sam nie wiem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Grafika i design to zdecydowanie największa wartość tej gry (serii) i IMO granie w to na Steamdecku chyba mija się z celem. Jak już grać w Horizona to na wielkim ekranie żeby jakoś zanurzyć się w tym świecie i zapomnieć o nędznych dialogach, postaciach, takiej se fabule czy gameplayu

  • beka z typa 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Ja nie wiem, co wy macie do fabuły w tych grach - dla mnie właśnie główna oś fabularna, zarówno w jedynce, jak i dwójce, była głównym motorem napędowym i z zaciekawieniem odkrywałem karty tej historii.

Owszem, ma swoje potknięcia w szerokopojętym "delivery" (w jedynce kukły i śmieciowe sidequesty, a w dwójce dużo woke-gówna), ale na pewno nie zarzuciłbym Horizonom, że mają nieciekawą warstwę fabularną.

  • Lubię! 1
  • Haha 1
  • This 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, drozdu7 said:

Z Twojego opisu wygląda to co najwyżej jak zanurzanie się w guwnie xd

 

No to nie do końca tak, bo ten Horizon nie jest złą grą. Jest po prostu przeciętny i tyle. Problem w tym, że ta przeciętność jest uwypuklona przez cudowną oprawę, świat, fantastyczny design. Po czymś takim obiecujesz sobie o wiele więcej niż dostajesz, stąd rozczarowanie. Mnie obydwa Horizony porwały właśnie tym światem, ale po kilkunastu godzinach byłem już nimi potężnie zmęczony

1 minute ago, Wredny said:

Ja nie wiem, co wy macie do fabuły w tych grach - dla mnie właśnie główna oś fabularna, zarówno w jedynce, jak i dwójce, była głównym motorem napędowym i z zaciekawieniem odkrywałem karty tej historii.

Owszem, ma swoje potknięcia w szerokopojętym "delivery" (w jedynce kukły i śmieciowe sidequesty, a w dwójce dużo woke-gówna), ale na pewno nie zarzuciłbym Horizonom, że mają nieciekawą warstwę fabularną.

 

No o przedstawienie tej fabuły właśnie chodzi. Sama oś fabularna i budowa świata są super.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Bzduras napisał:

 

Stałe 30fps da się wyciągnąć, jak na świeżutki port z 2024 to całkiem nieźle się spisuje. Wersja na PS4 też chyba w 30 działała?

 

Tutaj na Decku OLED

 

 

 

Jak na premierę, to zaskakująco dobra wydajność. Może Valve trochę dopieści swoimi fixami, jakiś patch wleci i będzie jeszcze lepiej. :)

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

No już trochę pograne, ale tu się zajebiście z tymi maszynami walczy, pamiętałem po jedynce, że jest dobrze, ale już zapomniałem, że aż tak, a to tylko sam początek.

 

Co do grafiki powiem tak, na pewno nie jest to poziom odpalonego na full CP2077 (wiadomo, inne settingi, ale technologicznie CP jest w zupełnie innym miejscu niż Horizon), no i efekt łał też zmniejszył wydany ostatnio Avatar, tu już setting podobny i Avatar na full na luzie graficznie to podobny poziom. Co nie zmienia faktu, że gra jest PRZEPIĘKNA, do tego świetnie zoptymalizowana. Nixxes naprawdę ogarniają to co robią, wiadomo, mam takiego kompa jakiego mam, ale jak to wygląda w ruchu na max ustawieniach w rozdziałce 5120x2160 UW z DLAA zamiast TAA to trzeba zobaczyć, opisać się nie da, czystość i ostrość obrazu jest nie z tej ziemi, pod względem jakości obrazu i antyaliasingu najlepsze co moje oczy do tej pory widziały, przy tej ilości roślinności i drobnych szczegółów robi to wręcz niesamowitą robotę, można tak sobie tylko chodzić z gałeczką lekko wychyloną i podziwiać. Do tego przy takich ustawieniach (1/3 więcej pikseli niż w 4K + dodatkowo obciążający kartę DLAA) gra wyciąga na luzie 60+ fps.

Tylko ta japa Aloszki, można przecież było zrobić typ urody nie modelki bez takich zjebanych proporcji twarzy.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
W dniu 26.03.2024 o 11:42, Daffy napisał:

Niezbyt mnie to dziwi, jak chca się bawic w takie cebulowanie i wypuszczac swoje gry rok czy dwa po premierze to takie beda wyniki. Takie helldivers wyladowalo w topce na steamie, albo niech wypuszczaja day1 albo niech sprzedaja za 30-40$ inaczej niech sie nie dziwia przecietnych wynikow

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Ukukuki napisał:

No nie robią kampanii reklamowej to jest jak jest. Większość pewnie nawet nie wie ,że wychodzi albo co to za gra. 

Ci co chcieli, ograli na PS5, Ci co grają teraz to głównie zapaleni fani Alojki i zagorzali pecetowcy, czyli w sumie niewielu. Dodatkowo jak zwykle Horizon wychodzi dokładnie w tym samym oknie, co inna duża gra AAA i jak zwykle jest to bez sensu xD. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...