Skocz do zawartości

OFFTOPIC


yaczes

Rekomendowane odpowiedzi

Mam hantle 2x20kg więc ramiona i barki człowiek na upartego poćwiczy ale już nogi porządnie nie robiłem od połowy grudnia , to samo klatka i plecy . Spadki wiem że  w ciągu miesiąca spokojnie nadrobie ale problem jest czysto natury psychicznej bo czuje się tak zmulony i wyczerpany jak nigdy. Każda osoba co choć troche siedzi w jakimś sporcie wie o czym mówie , tak jak na początku kwarantanny było ok, tak teraz to już jest katastrofa . Myślałem o dokupieniu ciężaru ale ludzie wyczuli biznes i tak 80kg + sztanga to wydatek rzędu 300-400e.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja mam w sumie wszystko procz maszyn, porecze do pompek, drazek, gryf prosty, gryf lamany, laweczke, hantle no i ok 170kg ciezaru takze w zupelnosci mi wystarcza. 

 

Moze popatrz ogloszenia uzywanych, przynajmniej obciazen bo na rynku wtornym bardzo duzo taniej to chodzi niz nowki. No chyba ze przez covid i na uzywanych janusze wyczuli interes.

 

Oczywiscie ze tutaj chodzi o psychike. Z tym ze ja po perypetiach z nerwicą tylko sie utwierdzilem i  poczulem na wlasnej skorze ze nie ma nic wazniejszego niz glowa. Szczegolnie w sporcie. Miesiac w plecy to duzo ale nie oszukujmy sie idzie to zaraz nadrobic. Ja sobie nie wyobrazam sytuacji jak np moj kumpel ktorego na treningu kolarskim zahaczyl samochod wyjebal sie w row i cos sobie polamal w lokciu. Pol roku z bani. Juz 10kg przybral

 

Odnośnik do komentarza

 Wydaje mi się, że jestem w stanie sobie wyobrazić jaki to musi być mentalny zjazd przy takiej przymusowej pauzie od treningów. Przyznam szczerze, że z ciężarami nigdy nie było u mnie jakoś szczególnie po drodze i samemu "pompowanie" to tak po łebkach bardziej, ale jak juz od udaje się z kimś zgrać na wspólny wypad na siłkę to wtedy też inaczej to wygląda. I przez zamknięcie siłę tego też najbardziej teraz brakuje, możliwości spotkania się na trening "na mieście" (ze o basenie to już nie wspomnę). 

 

 No ale właśnie, jest za to rowerek, bieganie czy inne kopanie piłki, póki to nie jest zabronione to endorfiny wciąż się zgadzają i dzięki jest też motywacja do działania. Zdecydowanie pozwala to nie ochujeć do reszty w tych trudnych czasach.

 

btw. no i oczywiście to co się da poćwiczyć w domu i na ogrodzie. Rozciaganie, pompeczki, ćwiczenia na abs, skakanka czy też... BeatSaber gdzie godzinna sesja to ~450/500 kcal. No, nie jest źle. 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

No to teraz już całkiem nikt nie poćwiczy na siłkach. Wczoraj ponoć weszły przepisy ukrócające wszystkie kombinacje typu "polski związek przeciągania liny". Pocieszające jest to, że aura coraz bardziej sprzyja ćwiczeniom w plenerze. Niedawno skorzystałem z siłowni na otwartej przestrzeni, na której wyposażeniu były maszyny prawie jak z siłowni, z regulowanym obciążeniem etc. Są tam nawet hantle przyczepione łańcuchami, jak sztućce w barze w Misiu xD. Ogólnie rewelka.

Edytowane przez kotlet_schabowy
Odnośnik do komentarza

To na jakich zasadach, skoro "bez kombinacji"? Jeśli mówisz o lokalach operujących typowo na czarno, dla wtajemniczonych, to inna bajka i od tego abstrahuję, bo wiadomo, że w ten sposób to można ćwiczyć cały czas od marca 2020, no ale jednak zakres klientów i dostępność jest mocno ograniczona. A jeśli mówimy o oficjalnie działających, to zważywszy, że już przed najświeższymi zmianami było z nimi ciężko (w Krakowie funkcjonowało praktycznie tylko Platinium i to w jednej lokalizacji, wyrabianie licencji included, a od paru tygodni prawie nie dało się zapisać na normalne godziny) to ciekaw jestem, jak to niby funkcjonuje teraz.

Odnośnik do komentarza

U nas siłownia jest otwarta jako centrum rehabilitacyjne. Właściciel koks zrobił kurs na masażystę i heja. Tłok na siłce jak nigdy - D O S Ł  O W N I E - ja już zrezygnowałem parę miesięcy temu bo w kolejce do sprzętu nie będę stał...

Policja potrafi stać 100 metrów od wejścia do siłki i suszyć na przejeżdżających równoległą ulicą a za plecami mieć zayebany parking od siłowni.

Odnośnik do komentarza

Pale paczke dziennie i to setek i serio sie pytam, hipotermia ma jakis wplyw ma budowe miesni? Wiem ze chlod i zimno ma jakis wplyw na miesnie

 

Tak btw zrobilem dzisiaj 25 pompek po kilku miesiacach przerwy albo nawet i roku :pawel: Co tydzien bedzie chyba raport i poprosze o feedback 

 

EDIT: :lapka:

Edytowane przez Sven Froost
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Sven Froost napisał:

Pale paczke dziennie i to setek i serio sie pytam, hipotermia ma jakis wplyw ma budowe miesni? Wiem ze chlod i zimno ma jakis wplyw na miesnie

 

Tak btw zrobilem dzisiaj 25 pompek po kilku miesiacach przerwy albo nawet i roku :pawel: Co tydzien bedzie chyba raport i poprosze o feedback 

 

EDIT: :lapka:

Załóż kanał na yt, będziemy podziwiać. Koniecznie zrób rozpiskę co i jak. xd

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Sven Froost napisał:

Nie, robie pompki na maxa w gore i w dol 10 cm od ziemi. Dobre zdjecie xD Napiszcie czy 25 na pierwszy raz to duzo bo nie wiem czy jest sie z czego cieszyc ze mam dalej forme :D 

Jeśli tylko jedną serię to tak nie za mocno. Zrób tak z 10 serii chociaż, albo tyle żeby się zmęczyć. No chyba, że te 25 tak cię już spompowało. Albo popatrz sobie na yt na różne rodzaje pompek, tego jest tyle, że książkę można by napisać. 

Odnośnik do komentarza

Ja robie tak jak sie nauczylem od kolesi z wojska USA i mi pasuje, zrobilem 4 serie i czasami pompki robilem najwolniej jak sie da :D Panowie, czy to ze niewazne ile bym jadl i nawet po wyjsciu ze szpitala nigdy nie wazylem mniej niz 73 kg to znaczy ze mam same miesnie czy co to znaczy? xd

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Boomcio napisał:

Ja proponuję czytającym ten temat literaturę  sprzed czterech dekad, która nadal jest aktualna. ( znalezione u mnie w jednej z szaf )  :

 

 

20210414-175704.jpg

 

 

20210414-175732.jpg

 

20210414-175848.jpg

 

20210414-175910.jpg

 

Na tym zdjęciu z okładki to chyba Filleborn. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, lpcl napisał:

Mój rok urodzenia. :)

Btw widziałem go kiedyś na saskiej, ale forma już nie ta tj. wyglądał jak połowa siebie z tego zdjęcia. ;)

 

I całą masę robił na sucho, na schabowym z ziemniakami, jajkach i mleku. A nie tak jak my. Mój dzisiejszy zakup uzupełniający, to cytrulina, mono i izolat :/

 

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, Boomcio napisał:

 

I całą masę robił na sucho, na schabowym z ziemniakami, jajkach i mleku. A nie tak jak my. Mój dzisiejszy zakup uzupełniający, to cytrulina, mono i izolat :/

 

Wiadomo i zapewne kuskus jeszcze jadł. xd A tak poza tym to sok z gumijagód. 

Ja stale to tylko bcaa, jak siłowo to dorzucam kreatynę i betaalaninę. 

Więcej to szkoda mi kasy, a i tak nie wydaję mi się, żeby to miało sens. 

Odnośnik do komentarza

Z ryciny 6 dowiedziałem się, że to co robię nazywa się wyciskaniem francuskim hantlami hehe już się czegoś z niej nauczyłem, niesamowita lektura.

Godzinę temu, lpcl napisał:

Wiadomo i zapewne kuskus jeszcze jadł. xd A tak poza tym to sok z gumijagód. 

Ja stale to tylko bcaa, jak siłowo to dorzucam kreatynę i betaalaninę. 

Więcej to szkoda mi kasy, a i tak nie wydaję mi się, żeby to miało sens. 

 

Też mi już szkoda kasy na suple, chociaż jakby ktoś mi kupił gainera trec mass xxl czekoladowy to bym opierdzielił z przyjemnością. Zamiast białka to wolę zjeść dwa dodatkowe jajka Lki, ale rozumiem, że komuś w bebech sie juz nie miesci żarcie i łyka białko.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...