Skocz do zawartości

Days Gone


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas mam ochotę do Days Gone wrócić ze względu na klimat, fajne miejscówki, eksplorację i jazdę na motorze. Chęć przejścia gry ponownie to zawsze wyznacznik, że gra był więcej niż dobra. A nie robię tego tylko ze względu na brak czasu. Dla mnie to był bardzo dobry open world, bo mapa nie była przesadnie duża, a bardziej zbita z ciekawymi miejscówkami. Do tego przejście gry nie zajmowało 100h albo więcej jak w Ubisofciakach, tylko 40h.

Edytowane przez Lukas_AT
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja po dwóch latach przerwy zacząłem sobie robić resztę hordy i obozów.

 

Warunki pogodowe w tej grze to  mistrzostwo,jazda na motorze jeszcze lepsza.

No i 60 FPS jednak robi gigantyczną robotę na ps5.

Klimat jest nie do podrobienia,babcia Tucker zleca mi zabójstwo typa bo 

Spoiler

Ukradł żarcie :kekw:

 

Tam w USA nie jest lekko :kekw:

Odnośnik do komentarza

No i mieliście rację, tym razem zassało, fakt że to dopiero mój drugi open world w tym roku - a pierwszy tpp też pewno pomaga, a 60ks na ps5 robi robotę. 
Może nie jest to dzieło sztuki, ale klimat, warunki pogodowe (chyba dla mnie najlepsze po RDR2 ever), lasy Oregonu czy surowy oraz mocno realistyczny klimat i sugestywny (jak na „komercyjnego” open worlda bardzo) gameplay robię robotę. 
20h za mną i chce mi się więcej. Aaaa oczywiście, jak w większości takich gier robie główne misje i ewentualnie coś pobocznego jak mam po drodze. Jak skończę i nie będę miał przesytu to może hordy zaatakuje.   
Deacon out

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Świat śliczny. Postaci interesujące, deek jest super. Fabuła z poznawaniem natury swirusów nawet intryguje.

Tylko potem wali cię w ryj format Sony the game, wchodzi tryb detektywistyczny , fetch questy, miliony rzeczy do zbierania, co trwa nieprzyzwoicie długo, crafting i kurwa hit, pogoń za paliwem do moplika.

No i za dużo o dużo za dużo walki z swirusami (oczywiście staram się omijać) 

Gdyby podkrecic system walki melee, podkręcić gunplay, bo strzelamy kapiszonami rodem z unchatred. Gdyby wyjebać zbieranie śmieci, gonitwę za paliwem, mniej pierdól do craftowania...  byłoby całkiem fajne granie.

A tak to jak na razie średnio, czasem irytujący, jednak na plus.

Odnośnik do komentarza

Kurde, właśnie ten niespieszny gameplay i chociażby konieczność szukania paliwa to jak dla mnie mechaniki wzmagające immersję i dające jakieś tam poczucie grania w survival.
No ale mi się podoba RDRII, parzenie kawy przy ognisku, szczotkowanie konika i polerowanie rewolweru :sir:
W sumie to nigdy chyba nie rozumiałem takiej chęci upraszczania gier (odzierania ich z dodatkowych bajerów/smaczków/możliwości), wręcz zawsze u mnie było na odwrót i często jakiś tytuł wydawał mi się "niedojebany", bo był właśnie zbyt ociosany i przez to prymitywny gameplayowo (Killzone 3 czy Gears of War 4 np.).
Days Gone to nie jest gra na szybkie zaliczenie, żeby sobie na listę ogranych w roku wpisać - to gierka, w której świat masz wsiąknąć, jeśli lubisz te klimaty i cieszyć się, że tak długo możesz tam zostać - jest zrobiona na tyle dobrze, że właśnie takie doznania oferuje i mogę tylko współczuć tym, którzy się męczą.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Paolo1986 napisał:

Jak tak piszecie w temacie Days Gone, to przypominam sobie, jak świetnie bawiłem się przy tej produkcji :banderas:

Nie mogę zrozumieć tylko, czemu nie będzie kontynuacji :(

 

Bo sony to kurwa i patrzy na średnią na meta, gdzie gra została skrzywdzona przez recenzentów :balon:

Nie przeszkadza im to jednak zrobić filmu Days Gone.

  • Haha 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Grałem na premierę na bazowej PS4 i wcale nie "działała jak gówno" - owszem, dropy animacji się zdarzały, ale w totalnie randomowych sytuacjach, najczęściej podczas nocnej jazdy w deszczu.
Reszta to pewnie jakieś typowe, open-worldowe bolączki, ale nic ponad standardy w branży, więc nie tutaj były powody słabej średniej ocen.
Jedyne, co mnie wkurzało to zaciemnienie po scenkach, gdy wracaliśmy do gameplayu - gry Sony przyzwyczaiły nas do płynnego przejścia, więc to trochę drażniło oczy.

Odnośnik do komentarza

Właśnie chciałem napisać o Cyberpunku, ale mi się zapomniało.
Średnią zaniżyły te dwie pizdy z "recenzjami" (a raczej feministycznymi wysrywami) 5 i 6/10, bo zombie są białe, bo nie ma grubasów, a bohater jest białą, szowinistyczną świnią, która patrzy na tyłek swojej dziewczyny i mówi o niej "my ol' lady" :reggie:

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Wredny napisał:

Właśnie chciałem napisać o Cyberpunku, ale mi się zapomniało.
Średnią zaniżyły te dwie pizdy z "recenzjami" (a raczej feministycznymi wysrywami) 5 i 6/10, bo zombie są białe, bo nie ma grubasów, a bohater jest białą, szowinistyczną śinią, która patrzy na tyłek swojej dziewczyny i mówi o niej "my ol' lady" :reggie:

…albo scena ze ślubu o tekst żony Deka. „Przyjmę ten pierścionek pod warunkiem, że będziesz ujeżdżał mnie tak jak swój motor”

:) 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Pupcio napisał:

Tak rzeczywiście cyberpunk same 9 i 10 w momencie gdy najwyższa średnia to na na xboxa z 87% 

 

Czyli 9/10 - tak jak Shen pisał :sir:
I zgadzam się z inchem - to dobra gra, ale z wadami, tylko że dużo gorszym produkcjom te wady się wybacza i o nich nie wspomina, a tutaj urosło to do rangi cyberpunkowej wtopy, mimo że tak niskiego poziomu technicznego DG nigdy nie prezentowało.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, balon napisał:

…albo scena ze ślubu o tekst żony Deka. „Przyjmę ten pierścionek pod warunkiem, że będziesz ujeżdżał mnie tak jak swój motor”

:) 

Też bym obniżył ocene za takie krindżowe dialogi A tych jest mnóstwo w tej grze

2 minuty temu, Wredny napisał:

 

Czyli 9/10 - tak jak Shen pisał :sir:
I zgadzam się z inchem - to dobra gra, ale z wadami, tylko że dużo gorszym produkcjom te wady się wybacza i o nich nie wspomina, a tutaj urosło to do rangi cyberpunkowej wtopy, mimo że tak niskiego poziomu technicznego DG nigdy nie prezentowało.

No tak ale pod toną technicznego gówna cyberpunk to zwyczajnie lepsza gra więc i oceny lepsze :usmiech:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...