Skocz do zawartości

The Last of Us Part II


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, oFi napisał:

 

Ja skorzystałem. Ale jak poszedłem po odbiór, to takiej PRLowskiej obsługi to widziałem tylko na czarno białych zdjęciach. Stare baby za ladą, jak w warzywniaku do tego z bebechem położonym na ladzie.

 

Panie jak bym widział siebie. Podchodzę do lady z kodem w telefonie, a 4 kolesi robi jeden zwrot bo nie mogą sobie poradzić. 15 minut stania przy kasie w końcu gość zapytał co chce, powiedziałem, że odebrać grę 5 sekund i po temacie. Faktycznie obsługa trochę kuleje.

 

Mało tego kiedyś kupiłem przez neta z odbiorem w sklepie żonie jakąś wypasioną suszarkę do włosów na prezent. Poszedłem kobieta mi przynosi ale widzę, że pudełko było otwierane wyciągam przy niej i mówię to jest jakiś sprzęt używamy czy powystawowy, sama pani widzi jeszcze rysa była z boku. Mówię, że proszę wymienić na nowy bez wad i nie otwierany. Ona, że się nie da, to proszę zwrot towaru kupiłem przez internet mam 14 na zwrot dni bla, bla, bla kobieta przez 20 minut się ze mną spierała, że nie mogę tak oddać po czym poprosiłem kierownika i gość powiedział proszę przyjąć zwrot klient ma takie prawo.
Wiadomo, że różnie może być ale sam pracuję w handlu i wiem jakie prawa konsumentowi przysługują, ale nie raz słyszałem o takich akcjach w Euro.

Edytowane przez mario10
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie trzeba być specjalistą żeby uznać wysyłanie baby w zaawansowanej ciąży za dość głupi pomysł (przypominam że była lekarką. Tak, wysłali lekarke w ciąży w postapokaliptycznym świecie żeby biła się z jakimiś potomkami pisowców :) )

A mówiłem wam o moim ulubionym momencie tej farsy (mówiłem 100 razy :) )

Potężna Abby: twój chłop zgodził się żebyś jechała na misje w twoim stanie?

Baba lekarz: chłop który jest ojcem dziecka i ważną personą w społeczności będzie mi mówił co mam robić? Może gdyby to była jednka i ktoś hamował zapędy tego kutasiarza w loczkach dzięki któremu dalej nie mamy multi. Jak ja c0rwa nie cierpię tego lamusa  :))))

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Zeratul napisał:

Nie wiedziałem, że na forum o giereczkach wideo znajdę tylu ginekologów i specjalistów dotyczących ciąży. Powinniście dołączyć do Trybunału Konstytucyjnego i PiS tak się za*ebiście na tym znacie.

 

@Zeratul W jakim celu piszesz to co piszesz? Co chcesz tym osiągnąć?

Znamy się bo mamy żony, partnerki oraz dzieci z nimi (wraz z doświadczeniami okresu całej ciąży naszych Pań) więc nie wszyscy musimy być po studiach medycznych czy ratownictwie aby choć odrobinę orientować się w temacie i wyłapywać liczne niekonsekwencje z gier telewizyjnych. Ale być może jak kiedyś zasiejesz ziarno i będziesz codzień doglądał swojej partnerki czy aby wszystko dobrze to zmienisz swoje zdanie i narrację.

Edytowane przez SebaSan1981
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nigdy tak mocno nie rozkminiam gierek.

Rzekomy motyw też dostrzegłem podczas rozgrywki, ale jakoś szczególnie psychy mi nie potargał. Tłumaczę go sobie w ten sposób, że kobiety są różne. Jedna źle się czuje od początku ciąży i leżakuje, rezygnuje z pracy i wszelkich aktywności, a druga do końca jeździ do  pracy, ma siłę i zapał ( nawet do spuszczenia komuś wpierdolu ? Jest możliwe. Determinacja + zawziętość nie raz czyniły cuda. Poza tym to inny czas niż u nas, gdzie można za free po pały zadzwonić).

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.11.2021 o 14:16, łom napisał:

Gameplay i cała oprawa w TLOU2 są świetne tylko pod względem poprowadzenia fabuły i wydarzeń dla mnie to jest parę klas niżej niż jedynka. Nie ma moralnie szarych postaci i ich wyborów. W większości cutscenek zastanawiałem się co te postacie wyprawiają i czemu zachowują się jak banda psychopatów/idiotów. Tak jak ktoś napisał to wygląda trochę tak jak byś grał w Walking Dead/Heavy Rain itp. ale podejmował w każdym momencie najgorsze decyzje. Na pewno to wszystko jest szokujące ale jednak spodziewałem się mniej takich głupotek (szczególnie pamiętając genialną jedynkę).

Dlatego dotrwałem do połowy bo tak durnowaty jest ten scenariusz. Graficznie petarda. Klimacik post Apo rarytas. Ale historia to kurwa jedno wielkie meeh.

 

Sprawdziłem sobie jak tam na metacritic od graczy , a tam dalej stabilne 5,7 :kaz:. Czytając pierwsze wpisy okazuje się że ludziom chodzi głównie o fabułę, więc nie jestem wyjątkiem od reguły, tylko faktycznie coś jest na rzeczy.

Edytowane przez GSPdibbler
Odnośnik do komentarza
On 11/28/2021 at 5:15 PM, SebaSan1981 said:

 

@Zeratul W jakim celu piszesz to co piszesz? Co chcesz tym osiągnąć?

Znamy się bo mamy żony, partnerki oraz dzieci z nimi (wraz z doświadczeniami okresu całej ciąży naszych Pań) więc nie wszyscy musimy być po studiach medycznych czy ratownictwie aby choć odrobinę orientować się w temacie i wyłapywać liczne niekonsekwencje z gier telewizyjnych. Ale być może jak kiedyś zasiejesz ziarno i będziesz codzień doglądał swojej partnerki czy aby wszystko dobrze to zmienisz swoje zdanie i narrację.

Mel byla gdzies w 5-6 miesiacu ciazy. Czy musiala uwazac na dziecko? Tak. Czy podejmowala ryzyko? Tak. Ale robienie problemu z tego, ze jako lekarka jechala pomagac innym jest dziwne. Nie wiem jak twoja partnerka przechodzila ciaze, ale wiekszosc kobiet w tym okresie jeszcze normalnie funkcjonuje. Dziecko w tym okresie nie ma jeszcze nawet 2 kg wiec nie mowmy tu jakis problemach w poruszaniu sie.

Odnośnik do komentarza

Nie oszukujmy się, to był tylko pretekst 

Spoiler

Aby Ellie ją zabiła, ogólnie granie ciągle na zasadzie, Ellie to ta porąbana i zła, Abby ta super. 

 

Ogólnie postacie i ich motywy to takie średnie w tej części, problemy gimnazjalne, które mi nie podeszły, wolałem jedynkę. Dalej liczę na prequel Joel i Tess.

Odnośnik do komentarza

Trochę inne miałem odczucia.

 

Spoiler

Moim zdaniem nie ma znaczenia czy Mel była w ciąży czy nie, bo Abby i tak zależało tylko na Owenie. I to jego śmierć bardziej ją uderzyła. Waszym zdaniem ciąża Mel była na siłę i miała pokazać jaka zła jest Ellie i że jej się miało smutno zrobić. Moim zdaniem ciąża była ważniejsza w kontekście trójkątu miłosnego i wyjazdu do Santa Barbara.

 

Jakby nie było to Abby koniec końców jest ofiarą, to ona straciła ojca, to ona straciła przyjaciół i osoba która szuka na niej zemsty paradoksalnie zgadza się z nią.

 

Nie zgadzam się, że jedynka byla jakaś dojrzalsza fabularnie i lepsza.

Edytowane przez Zeratul
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 hours ago, Zeratul said:

Mel byla gdzies w 5-6 miesiacu ciazy. Czy musiala uwazac na dziecko? Tak. Czy podejmowala ryzyko? Tak. Ale robienie problemu z tego, ze jako lekarka jechala pomagac innym jest dziwne. Nie wiem jak twoja partnerka przechodzila ciaze, ale wiekszosc kobiet w tym okresie jeszcze normalnie funkcjonuje. Dziecko w tym okresie nie ma jeszcze nawet 2 kg wiec nie mowmy tu jakis problemach w poruszaniu sie.

A ilu oni tam mieli medykow? Zatrzesienie? Mel byla pewnie jedna z niewielu, a wysylanie jej miedzy Scars’ow to debilizm. Patrol z udzialem ciezarnej na ktorym moze wszystko sie wydarzyc w dzikim, bezwzglednym swiecie? Glupota. Niewazne czy byla medykiem czy nie, jej obecnosc tam byla nijak kluczowa, a tylko sie paletala pod nogami. Kolejne pytanie: skoro byla tak wazna jako medyk to czy brala udzial w takich eskapadach czesto, czy moze akurat w tym przypadku sobie to ubzdurala? Jako przyjaciel odstawilbym ja na bok i przeszedl do samochodu blokujac jej droge. Nie sadze by miala wiele do powiedzebia w takiej sytuacji. 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Moldar napisał:

Nie oszukujmy się, to był tylko pretekst 

  Pokaż ukrytą zawartość

Aby Ellie ją zabiła, ogólnie granie ciągle na zasadzie, Ellie to ta porąbana i zła, Abby ta super. 

 

Ogólnie postacie i ich motywy to takie średnie w tej części, problemy gimnazjalne, które mi nie podeszły, wolałem jedynkę. Dalej liczę na prequel Joel i Tess.

No przeciez bylo wlasnie na odwrot bo…

Spoiler

Przeciez Ellie nie wiedziala, ze Mel jest w ciazy a Abby z premedytacja chciala podciac gardlo Dinie wiedzac, ze nosi w sobie dziecko.

 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Yap napisał:

A ilu oni tam mieli medykow? Zatrzesienie? Mel byla pewnie jedna z niewielu, a wysylanie jej miedzy Scars’ow to debilizm. Patrol z udzialem ciezarnej na ktorym moze wszystko sie wydarzyc w dzikim, bezwzglednym swiecie? Glupota. Niewazne czy byla medykiem czy nie, jej obecnosc tam byla nijak kluczowa, a tylko sie paletala pod nogami. Kolejne pytanie: skoro byla tak wazna jako medyk to czy brala udzial w takich eskapadach czesto, czy moze akurat w tym przypadku sobie to ubzdurala? Jako przyjaciel odstawilbym ja na bok i przeszedl do samochodu blokujac jej droge. Nie sadze by miala wiele do powiedzebia w takiej sytuacji. 

Z tego co pamiętam to ona jeszcze mówi że nie lubi przemocy, ale chuj tam zapierdalam z bębnem na misję, w końcu strong female. Nie lubi przemocy, lekarz, a jak Terminator 

Spoiler

torturował Joela to spoko. Nikt nawet nie mrugnął, przecież tak się robi komuś kto przed chwilą uratował ci życie. Ta scena jest tak głupia, a to dopiero początek, później jest gorzej.

 

Odnośnik do komentarza

Szczerze powiedziawszy to nawet jeśli usunąć każdą głupotę w historii to dla mnie fabuła zwyczajnie nie dorównała tej z pierwszej części. 0 nowych fajnych bohaterów niezbyt pomaga przy śledzeniu tej historii. Jak nie uznawać tej gry za fabularną porażkę jeśli jej najlepsze momenty to retrospekcje z elie i joelem czyli powtórka jedynki

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...