Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Emet napisał:

W PS5 włączyłeś (chyba gdzieś na dole w ustawieniach obrazu) obsługę 120Hz? Zakładam, że tak. Ciekawi mnie jak to jest w końcu z trybem 120Hz na PS5 bez HDMI 2.1? Odbiornik musi mieć HDMI 2.1 nawet jeśli chce się 1080p 120Hz?

 

Przy uruchomieniu trybu 120Hz rozdzielczość spadnie po prostu do 1080p, ale cieszyć się będziesz mógł znacznie płynniejszym obrazem. Wiem, bo testowałem na Destiny 2 i Uncharted Legacy of Thieves na moim LG B8 który ma HDMI w wersji 2.0 właśnie - odbiornik (i oko) potwierdziło nadawanie w FHD/120.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Właśnie to mnie zastanawiało, bo w sieci niezbyt idzie znaleźć na to konkretną odpowiedź.

Z nieco innej beczki.. W DMC5 w trybie 120Hz w niektórych momentach widoczne jest migotanie (głównie ciemne sceny/fragmenty obrazu, ale i tu nie wszędzie). Coś kiedyś słyszałem o migotaniu w 120Hz w jakichś grach, ale nie pamiętam szczegółów...  TV LCD 4K 120Hz z HDMI 2.1 - Sony XR55X90J.

Da radę coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Emet napisał:

W PS5 włączyłeś (chyba gdzieś na dole w ustawieniach obrazu) obsługę 120Hz? Zakładam, że tak. Ciekawi mnie jak to jest w końcu z trybem 120Hz na PS5 bez HDMI 2.1? Odbiornik musi mieć HDMI 2.1 nawet jeśli chce się 1080p 120Hz? Jeśli tak, to tu jest problem bo ten monitor ma HDMI 2.0 (mimo, że powinno być inaczej bo HDMI 2.0 da radę przesłać sygnał nawet w 1440p w 120Hz). Ewentualnie jest jeszcze nadzieja, że najbliższa aktualizacja, która wprowadzi obsługę VRR (i 120Hz) w 1440p coś tu zaradzi...

Tak włączone wszystko.Z tym ,że po co by w takim razie robili monitor 165 HZ z wejściem hdmi 2.0 dlatego jest to dla mnie zagadka i kompletnie już nie mam pomysłu.A kiedy jest przewidziana ta aktualizacja wiadomo coś ? 

Odnośnik do komentarza

Szlag mnie trafia z Modern Warfare 2, miałem edycje międzygeneracyjną więc po zakupie PS5 wpisałem kod z pudełka MW 2 na pobranie edycji gry PS5 tylko, że ta wersja PS4 nadal się ciągle próbuje instalować z płyty lub aktualizować. Płytę muszę mieć włożoną do napędu żeby odpalić grę. Da się jakoś zablokować instalacje gier z konkretnej płyty bo ja potrzebuję na konsoli tylko jedną kopię gry a nie dwóch :balon:

Odnośnik do komentarza

Co tam dzisiaj obstawiacie na State of Play? Ja demko RE4R, gameplay FF XVI i teaser MGS Remake robionego przez Bluepoint :fsg:.

W dniu 21.02.2023 o 22:32, Szermac napisał:

A może cosik z Silent Hilla 2, albo tego Short Message w koncu, marzenia :ragus:

No i to oczywiście 

W dniu 21.02.2023 o 19:03, Szermac napisał:

Dawać date Stellar Blade'a 

To też pewnie będzie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...