Skocz do zawartości

Gran Turismo 7


Rekomendowane odpowiedzi

Klimat tych wszystkich garaży, salonów, wygląd giełdy aut używanych czy menu tuningu klasa, czuć ducha GT motzno. Tutaj moim zdaniem jako totalnego car-freaka GT zawsze miało przewagę na Forzą klimatem. Cieszy kariera od Hondy Jazz do bohatera, Sunday Cup vibes. Natomiast w samej grze widać crossgen bardzo mocno i od tego jak widać uciec się nie dało. Nie zdziwie się, jak za 2 lata wyjdzie GT Sport 2 już tylko na PS5.

Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, Bartg said:

Klimat tych wszystkich garaży, salonów, wygląd giełdy aut używanych czy menu tuningu klasa, czuć ducha GT motzno. Tutaj moim zdaniem jako totalnego car-freaka GT zawsze miało przewagę na Forzą klimatem. Cieszy kariera od Hondy Jazz do bohatera, Sunday Cup vibes. Natomiast w samej grze widać crossgen bardzo mocno i od tego jak widać uciec się nie dało. Nie zdziwie się, jak za 2 lata wyjdzie GT Sport 2 już tylko na PS5.

Może tutaj być casus GT3 A-Spec  początków PS2, które było takie sobie (aczkolwiek z wiadomych przyczyn graficznie miażdżyło poprzednika z PS2), a dopiero GT4 było grą kompletną. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Bartg napisał:

Klimat tych wszystkich garaży, salonów, wygląd giełdy aut używanych czy menu tuningu klasa, czuć ducha GT motzno. Tutaj moim zdaniem jako totalnego car-freaka GT zawsze miało przewagę na Forzą klimatem. Cieszy kariera od Hondy Jazz do bohatera, Sunday Cup vibes. Natomiast w samej grze widać crossgen bardzo mocno i od tego jak widać uciec się nie dało. Nie zdziwie się, jak za 2 lata wyjdzie GT Sport 2 już tylko na PS5.

 

A ja się zdziwię. Jeśli ma wyjść jeszcze jakieś GT na tą generację to raczej bliżej 2026 - pod koniec generacji, ale będą musieli to jakoś wyjaśnić istotnymi nowinkami, bo Kaz już zapowiedział, że nowe samochody i tory będą dodawane w aktualizacjach, tak jak w GTS. Ja bym jednak stawiał, że w tej generacji więcej GT nie będzie, a GT7 będzie usługą rozwijaną przez lata.

 

1 minutę temu, aset napisał:

Czy giełda aut używanych to giełda od innych użytkowników?

Np. kupiłem nowego focusa z salonu za 200k a potem mogę go opchnac np za 150 żeby odzyskać kasę? Czy jednak cała giełda jest offline?

 

Offline, tak jak w GT5 - codziennie inna pula, będą tam samochody starsze niż 2001, poza rarytasami, dla których będzie jeszcze osobny dealer.

Odnośnik do komentarza

Nowe GT za dwa lata to trochę za wcześnie ale za 3+ jak najbardziej. Musi być odcięcie od PS4 żeby porządnie skorzystać z PS5, no bo jeśli GT7 działa w 60fps i na PS4 i na PS5 to oznacza że CPU w PS5 korzysta z 30% zasobów? Może wtedy zobaczymy lepsze zniszczenia aut : ) Tak samo z SSD, jeśli będzie wyścig online to i tak trzeba czekać na to aż zniknie napis loading osobie grającej na PS4 mimo tego że ta grająca na PS5 mogła by być w wyścigu po sekundzie.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, łom napisał:

jeśli będzie wyścig online to i tak trzeba czekać na to aż zniknie napis loading osobie grającej na PS4 mimo tego że ta grająca na PS5 mogła by być w wyścigu po sekundzie.

 

To mnie chyba najbardziej wkurza w cross-genach... W F1 2021 czasem i po minutę trzeba czekać jak ktoś jeszcze ma beznadziejny internet.

Edytowane przez Chmielinski
Odnośnik do komentarza

U mnie preorderek już dawno trzaśnięty, także na 05.03 przewidziany urlop, więc odpalamy o północy.

 

Odnośnie grafiki. Może wraz z różnymi aktualizacjami spróbują podbić graficzny poziom na PS5 i niekoniecznie musimy się spodziewać nowej odsłony...?

 

Crossgen crossgenem, ale trzeba też zwrócić uwagę na to, że dzięki temu nie będzie problemu ze znalezieniem przeciwników do rozgrywki online.

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, ginn napisał:

Odnośnie grafiki. Może wraz z różnymi aktualizacjami spróbują podbić graficzny poziom na PS5 i niekoniecznie musimy się spodziewać nowej odsłony...?

zdarzały się takie przypadki w przypadku innych gier usług, więc jest na to szansa

Odnośnik do komentarza

Odnośnie dynamicznej pogody, będą jednak pewne ograniczenia, w tym m.in. brak deszczu na wszystkich torach.

 

Cytat

Zmiana czasu od rana do nocy będzie dostępna na wszystkich trasach, jednak w odwrotną stronę – od nocy do poranka – tylko na niektórych torach, głównie tych, gdzie odbywają się wyścigi 24-godzinne. Są to takie miejsca jak SPA, Le Mans, Daytona i Nurburgring oczywiście. Pogoda będzie mogła zmieniać się wszędzie ze słonecznej w pochmurną, ale opcja z pełnym deszczem ponownie została ograniczona tylko do paru torów. Największym wyzwaniem dla nas było zaimplementowanie wpływu pogody na fizykę jazdy. Aura wpłynie na kluczowe elementy w fizyce symulacji, takie jak temperatura asfaltu, to, jak dużo wody będzie na torze, czy na szybkość wysychania. Wszystkie te rzeczy będą oddziaływać na zachowanie samochodu i było dla nas dużym wyzwaniem poskładać to wszystko razem. Kazunori Yamauchi (Polyphony Digital)
Źródło: https://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=14590&STR=2

 

Idę poszukać sobie całego Q&A z Kazi.

 

Tutaj w skrócie najistotniejsze kwestie: https://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=14590

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza
45 minutes ago, Chmielinski said:

 

A ja się zdziwię. Jeśli ma wyjść jeszcze jakieś GT na tą generację to raczej bliżej 2026 - pod koniec generacji, ale będą musieli to jakoś wyjaśnić istotnymi nowinkami, bo Kaz już zapowiedział, że nowe samochody i tory będą dodawane w aktualizacjach, tak jak w GTS. Ja bym jednak stawiał, że w tej generacji więcej GT nie będzie, a GT7 będzie usługą rozwijaną przez lata.

 

 

Offline, tak jak w GT5 - codziennie inna pula, będą tam samochody starsze niż 2001, poza rarytasami, dla których będzie jeszcze osobny dealer.

Jezu pamiętam giełdę w GT4, gdzie trzeba było miesiąc realnego czasu czekać na niektóre auta :obama: Ale ma to swój klimacik polowania na rarytasy. Chyba jednak tęsknię trochę z takim prowadzeniem kariery, po tylu latach przejadły mi się losowania z Forzy, nie ma wtedy praktycznie żadnego sensu progresu jak po godzinie gry masz w garażu 5 Lambo bo akurat miałeś szczęście w losowaniu.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
To będzie moje pierwsze GT. Na PC ogrywam Assetto Corsa, Assetto Corsa Competizione, Automobilista 2 spatchowane w 2k. Żadna z tych gier nie wygląda lepiej od tego co wczoraj widziałem



Co z tego, że wygląda skoro model jazdy jest nieporównywalnie lepszy w grach które wymieniłeś.
A o efektach pogodowych w ACC nie wspomnę.

Poza tym, czy to wygląda gorzej od GT7?



  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Chmielinski napisał:

Ja bym jednak stawiał, że w tej generacji więcej GT nie będzie, a GT7 będzie usługą rozwijaną przez lata.


Mogłoby być jak w przypadku GTA Online. Po dwóch latach odcięcie od starej generacji i robienie aktualizacji stricte pod PS5. I wtedy byśmy mogli dostać nowe miejskie tory ze zmienną pogodą itd. Ale jest jeden problem - GTA Online nie miało cross playu starej generacji z nową.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy ktoś już wpomniał, ale wygląda na to że pojawią się w końcu swapy silników (pokazany VW Beetle z silnikiem 3.8l z Porsche 911 z 2001 roku). Nie wiadomo czy będzie też opcja zmiany napędu... ale wątpię.

 

Graficznie jednocześnie kosa co bije wszystko inne na głowę.. a w innych momentach przeciętność - znowu wszystko zależy od miejsca, trasy itp. Grafika jest nierówna.

 

Koniec końców na chwilę obecną to, co mnie najbardziej boli to brak nowych niemieckich aut (gdzie nowe R8 i inne nowe RSy.. gdzie nowe BMW M3?). Oby pojawiły się w niedalekiej przyszłości w aktualizacjach. 

 

Ogólnie już nie mogę się doczekać bo... po prostu brak klasycznego Gran Turismo.

 

Ps. @Bartg Powiem szczerze, że robiłem kilka podejść do Forzy i o ile Horizon, który ma jednak nieco inny styl jest świetny to np. FM7 jednak mi nie podeszła i prawdę mówiąc nie wiem co niektórzy w niej widzą takiego świetnego. Wzgledem GT Sport na pewno liczba aut i tuning ale sam gameplay i klimat to nie to. Chociaż swego czasu jak pograłrm w FM2, to w swoich latach zrobiła na mnie wrażenie. 

Zobaczymy jakie zmiany przyniesie nowa FM.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

"szef Polyphony Digital potwierdził również, że nowa odsłona na każdej trasie będzie się odznaczać „dynamicznymi chmurami”, lecz tylko kilka lokacji otrzyma rozbudowane warunki pogodowe i w trakcie jazdy doświadczymy opadów deszczu"

No (pipi)a, powtarzam, 2022 rok... Dynamiczne chmury. Czy tam kogoś po(pipi)iło?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, raulos napisał:

To będzie moje pierwsze GT. Na PC ogrywam Assetto Corsa, Assetto Corsa Competizione, Automobilista 2 spatchowane w 2k. Żadna z tych gier nie wygląda lepiej od tego co wczoraj widziałem

Jeśli ogrywasz Assetto i doceniasz w tej grze to co doceniać tam trzeba, czyli fizykę i model jazdy, to od Gran Turismo odbijesz się jak od betonowej ściany. 

To są dwa zupełnie inne światy. 

GT nigdy nie było i raczej już nigdy nie zostanie symulatorem. To ma być ładna i klimatyczna gra wyscigowa przystępna dla jak największej rzeszy odbiorców. 

Chociaż z tym "ładna" to tak średnio, bo nawet to Assetto w wielu aspektach wygląda znacznie lepiej. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...