Skocz do zawartości

Final Fantasy VII Rebirth


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wywiad sprzed tygodnia z Hamaguchim, głównie potwierdzenie już powiedzianych wątków, plus ciekawostka na koniec.

 

- Rebirth ma dwa kluczowe aspekty. Jeden to eksploracja świata, uczucie podobne jak w oryginale, że chodzimy, potem chocobo pozwala nam na więcej, i kolejne pojazdy. Najważniejsze w Rebirth było oddanie tego uczucia

- drugi priorytet to zrobienie faktycznie nowej gry. Gracze mogą zastanawiać się: co się tutaj zmieni w porównaniu do Remake?

 

- więzi między postaciami to główny motyw Rebirth. Wszyscy wiedzą, że ta historia opisuje podróż z Midgaru do Forgotten City i zastanawiają się nad losem Aerith. Dlatego więzi rozwijające się między ekipą będą w centrum uwagi w systemie walki i w questach. Różne pary czy grupy postaci będą miały różne pomniejsze historie

 

- poboczna zawartość zajmuje godzinowo więcej, niż główny wątek

 

-  Dla Reda XIII, wiadoma scena jest bardzo ważnym momentem w charakterystyce postaci. Dlatego też każdy quest w Rebirth został niejako napisany w dwóch wersjach, w zależności czy tam byliśmy - zachowanie Reda będzie inne.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

"In the newly added “Dynamic” difficulty, enemies grow stronger as your characters do - perfect for players who crave constant challenge."

Czyli skalowanie jak w FF 8.

Pewnie zauwazyli ze playtesterzy robiacy content poboczny byli przelewelowani i szli jak przecinak przez wszystko, wiec cyk, skalowanko. Chyba nigdy sie nie naucza, jak to dobrze rozwiazac.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jezusie kochany, najbardziej wyczekiwana przeze mnie gra 2024 roku. Jak pomyślę, że za niecałe 3 miesiące zobaczę te wszystkie kultowe momenty w nowoczesnej oprawie to mam ciary na plecach :fsg:

Jedyne obawy to wątek Zacka i tych alternatywnych linii czasowych, ale z drugiej strony fajne to uczucie grać niby w remake, ale jednak do końca nie być pewnym, czy wszystko się potoczy tak samo jak w oryginale, więc są miejsca na niespodzianki. Oby tylko pozytywne niespodzianki. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Nie śledzę wszystkich materiałów o Rebirth, nie mam wiele czasu na granie, sam FFVII Remake mi się podobał, ale nie tak, żebym się zachwycał. Mimo tego ta garstka materiałów, jakie oglądałem z Rebirth połączone z nostalgią do tego tytułu również nie pozwalają mi przejść obok gry obojętnie. Luty będzie ciężki dla portfela, ale trudno. Wleci na premierę. Bo to po prostu będzie przeżycie. Gra wygląda ślicznie i naprawdę można odnieść wrażenie, że to spełnienie marzeń większości fanów siódemki, jeśli chodzi o rozmach odnowionej wersji.

 

Nie sądzę, żeby te zmiany w fabule czy kombinowanie z liniami czasowymi cokolwiek w tej kwestii zmieniło w odbiorze. Ja nie z tych, co się oburzą, bo "muh canon" zostanie zmieniony. Wierzę, że będzie dobrze. A to i tak nie koniec historii.

Odnośnik do komentarza

Pod nieobecność prawdopodobnie DS2 i na pewno GTA VI to moja zdecydowanie najbardziej oczekiwana gra 2024 i jeżeli wszystko pojdzie dobrze fabularnie, a jestem pewien, że zmiany będą ogromne, to prawdopodobnie, co pokazały już wyniki TGA to będzie oczekiwane wreszcie uniwersalne GOTY dla Finala (w ogole top 3 widzę z Japonii, Dogma 2 i ReFantazio jeszcze, chociaż tutaj mam największe obawy, mimo intrugujących zapowiedzi). To zupełnie inna pewność, niż przy XVI, gdzie jednak eksperymentowali z formułą RPG i akcji. Tutaj kazdy wie, że gamepayowo to będzie sztos nad sztosami i wszystko co fani uwielbiają, elementy RPG, minigry, dopieszczony lubiany system walki z 7R. Drugie części trylogii w grach i filmach to z reguły te najlepsze, jestem bardzo dobrej myśli :). 

Odnośnik do komentarza

Dopiero dzisiaj zauważyłem jak ktoś w necie płakał... zmieniono względem Intermission model Yuffie. Jak żyć... już nawet Japończyki CENZURUJOM. Jak mam grać laseczką z zapiętymi spodniami???

 

Swoją drogą, to, bez względu na jakość rysynku, nadal po 25 latach nie mam pojęcia, co ona nosi na lewej ręce.

 

image.png.087973a5be0d37db995fe1d41515999a.pngimage.png.4f280daf765f2b2dab6a240d7fc4bef6.png

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...