Skocz do zawartości

Fallout 4


luk_ash

Rekomendowane odpowiedzi

Może to trochę dziwne pytanie ale czymś się różnią wersję Fallouta 4 na obie konsole? W tym przypadku głównie chodzi o grafikę, FPS.  Mam PS4 i XONE więc mogę sobie wybrać, do której kupki wstydu dorzucę kolejną pozycję ;) Gry z serii Fallout lubię  bardzo więc chciałem też zagrać w czwartą część na konsoli już razem ze wszystkimi dodatkami. Jeżeli budowa osad potrzebna jest tylko aby wpadło jakieś osiągnięcie to ten aspekt mnie nie interesuje. Jest tak czy są jakieś bonusy z tego tytułu albo dostęp do nowych questów? Interesujący jest tryb survival ale nie wiem jak to wygląda w praktyce. Kilka postów wcześniej był on polecany. Z tego co czytałem to na XBOX powinny być jakieś mody, które są dostępne też na PC. Warto z tego względu wybrać wersję na XONE? Wiem, że gra będzie w gamepassie jednak aby mieć wszystkie dodatki to bardziej opłaci się kupić GOTY.

Edytowane przez Elitesse
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Na questach dla Trasy również uważaj bo i tam się zdarzają glitche. Jeden z kumpli z pracy - Todd, nastawiał się na platynę ale grał na jednym sejwie przez większość gry, coś mu się tam popsuło przy jednym z początkowych zadań (szukanie kryjówki Trasy). Dialog z npc się nie dograł, Todd nieopatrznie zasejwował i szlag trafił trofkę. Niedługo potem powiedział że pyerdoli takie niedorobione gry i opchnął w jakimś Cex-ie. Morał? Przed graniem questów dla frakcji najlepiej robić dodatkowego sejwa.

Odnośnik do komentarza

Panowie, prośba: o ile pamiętacie, napiszcie tak z grubsza, bez spoilerów, jakie miejsca naprawdę warto zwiedzić i misje poboczne zrobić w F4, bo szczerze mówiąc powoli zaczynam się męczyć gierką i prędzej czy później zacznę dokańczać już tylko fabułę, ale nie chcę stracić jakichś ciekawszych epizodów. Nie uśmiecha mi się zabawa (szczególnie z tymi loadingami na PS4) w sprawdzanie kolejnych mało różniących się od siebie budynków, w których spędzę 15-20 minut na czyszczeniu z przeciwników, a w środku nie znajdę nawet żadnego komiksu czy bobbleheada, nie mówiąc o jakimś ciekawym wątku. Już ten błąd popełniłem grając w F3 i tym razem nie zamierzam. Obecnie jestem po zdobyciu Courser Chipa, mam zaliczoną "lojalnościówkę" Nicka, sporo fedexów dla wszystkich frakcji i kilka mniejszych randomowych misji typu eskorta dzieciaka z lodówki xd.

 

Wiadomo, że wypada sprawdzić wszystkie Vaulty, ale coś więcej? 

Odnośnik do komentarza

Wszystkie ciekawe (i "te mniej", czyli większość :P) są "otrofeowane". A z terminali to za wiele też czytać nie ma co bo historie w stosunku do F3/FNV krótkie i bez większego znaczenia. Fallout się kończy (albo nawet już się skończył sądząc po F76...). Mnie osobiście najbardziej z questów podobały się krypta-hotel (w DLC na wyspie); Polymer Labs (wystarczy tam wejść, nie morduj robociny i dokończ eksperyment, i idź za nią na górę do dyrektora ;)); odblokowanie siedziby szefa Nuka Coli (w ostatnim DLC). A tak to... questy średnie bądź marne.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 7 miesięcy temu...

Stwierdzilem ze dam tej grze druga szanse, nawet sie wciagnalem w to cale zwiedzanie pustkowi. Walka i zwiedzanie lokacji jest naprawde spoko ale gra ogolnie jest tak bezplciowa pod wzgledem fabularnym, ma tak tragiczne i denne historie w sidequestach, przefatalne pseudodialogi ze dziwie sie ze nie wstyd bylo tego wydawac xdddd dziwnych glupich akcji typu ze jakies chlopy w diamond xity zaczely do mnie strzelac a zolnierze nie robili nic. Non stop blokuje sie na psie etc...ehh ta Bethesda naprawde tak spierdolila.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No ja się mocno wciągnałem w ten swiat ale tylko ze wzgledu na nawet spoko walke i lokacje oraz ich lore. Questy, dialogi, fabula są tak żenujące że dziwie sie że nie wstyd komuś było napisać taka historie i zaproponować ja do takiej kultowej serii jaką jest fallout. Bo w post apo potencjał jest ogromny a oni poszli po najniższej lini oporu. 

Obecnie laze sobie po pustkowiach, odkrywam jakieś tam bronie, lokacje i sprawia mi to przyjemność. Kompletnie mnie nie ciekawi co się w tej grze wydarzy jesli chodzi o fabule. Szkoda że w Skyrmie wydanym tylko 4 lata wcześniej dało się zrobić historie i sidequesty które do czegoś prowadziły i które miały to coś. 

D

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, standby napisał:

w post apo potencjał jest ogromny a oni poszli po najniższej lini oporu. 

 

Po linii najmniejszego oporu :nosacz:

F4 przeszedlem wieki temu. Pamietam, ze wnerwialy mnie endless questy (napadnięto wioskę po raz 200), dialogi wybieralne z 4 przyciskow (tak, nie, może, potato). Nijak się to miało do drzew dialogowych z F1/F2 czy Vegas.

 

Ograniczyli bestiariusz i chyba pierwszy raz nie było w grze centaurów.

 

I chyba fajny plot twist pod koniec w instytucie, o ile nie mylę części xD

 

Odnośnik do komentarza

Mi się ta gra podobała tylko za pierwszym razem. Już nie pamiętam dlaczego jej nie skończyłem ale po każdym kolejnym podejściu ją zostawiałem. Za każdym takim podejściem tym razem miało być inaczej ale jak się okazywało, że muszę zbierać jakieś elementy do budowy rzeczy we wszystkich lokacjach to mi się jeszcze bardziej odechciewało. Za pierwszym razem kompletnie to olałem i pewnie dlatego zaszedłem w fabule tak daleko ;) Mojemu znajomemu z kolei bardzo się ten element budowania baz podobał. Co kto lubi. Ciekaw jestem czy na nową generację dostaniemy kolejną część czy dalej będzie rozwijany F76. Już jak go dobrze polatali to nawet miło mi się w niego pograło w gamepassie.

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, _Red_ napisał:

Postapo to mój ulubiony gatunek. Tylko ze eksploracja w F3 i Vegas oraz interakcje z NPCami były o dwie klasy wyżej niż te pojedyncze słowa w oknie dialogowym, z którego nawet ciężko było się domyślić, co tak naprawdę powiemy :frog:

Jak nasza postac mowi "AHA" albo "EHE" to brzmi to jakby to zostalo wykonane w jakiejs tragicznej, trzeciorzednej grze. 

 

Masakra

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...