Skocz do zawartości

NETFLIX


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

Serial Resident Evil: Remedium. Naprawdę polecam:banderas:

 

Oferuje świeże podejście do tematu eksperymentów Umbrelli i umarlaków. Odrywa się od tego co znamy z gier i jeśli my jako widz zrobimy to samo, czeka nas nawet dobra zabawa :hi: 

Czasami są nawiązania, czyli easter eggi względem gier budzące delikatny grymas radości ale główna linia fabularna trzyma się raczej z dala od gier. No i czarnoskóry Wesker do przecież czarny charakter :pawel: więc kolor skóry mi nie przeszkadza :i_am_so_happy:Oczywiście gdy pojawiły się pierwsze zdjęcia z kastingu to grzmiałem :facepalm: że tak być nie może. Ale dajcie spokój, już się z tego wyleczyłem gdy zaliczyłem pierwszy epizod. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Obejrzane. Są ze dwie w miarę fajne sceny, ale jako całość wyszło niesamowite szambo. Naprawdę dawno nie widziałem tak irytujących postaci w serialu, ta cała CEO Umbrelli i jej gruby przydupas to jakaś tragedia, ale dwie siostrunie i ich szkolne przygody są jeszcze gorsze. Nikogo nie da się tu polubić, nie ma komu kibicować i przez to show ogląda się z totalną obojętnością. Z Residentem to za dużo wspólnego też nie ma, kanonu wbrew temu co twierdzą twórcy w ogóle się ten serial nie trzyma, ot co jakiś czas randomowo pojawiają się migawki znane z gier, a mudżyn został nazwany Weskerem chyba tylko po to, żeby zirytować fanów. Natężenie głupot poraża, nawet jak na widowisko utrzymane w popcornowym stylu. Szczerze? To już lepiej bawiłem się w kinie oglądając Welcome to Raccoon City, to wprawdzie też była lekka kaszanka, no ale tam chociaż było czuć jakiś klimat i styl, a motywy z gier zostały przeniesione z większym wyczuciem. Tego barachła Netflixa nie ratuje absolutnie nic (no, może sporadycznie efekty specjalne) i spokojnie można to postawić zaraz obok abominacji Paula Andersona. 

 

Aha, ta średnia na IMDB i tak według mnie jest mocno zawyżona. 

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Skończyłem resident evil remedium i zastanawia mnie widząc jaki hate się rozlał na ten serial, czego by chcieli fani gier? Jak taka ekranizacja miałaby połączyć dwie cechy - być wierna grom i być dobrym serialem/filmem. Przecież gry to bez gameplayu od zawsze był kabaret, chyba tylko notatki znajdowane po kątach były klimatyczne, i może pojedyńcze sceny. Cała reszta to nawet nie klasa D. Więc pomimo że serial dobry nie jest, ale ma momenty, ciekaw jestem jak by miał wyglądać.

 

Przypomnę że tak sie kończy wierna adaptacja:

 

Edytowane przez Rtooj
Odnośnik do komentarza
W dniu 16.07.2022 o 23:32, Patricko napisał:

Jak po obejrzeniu tego nadal chcecie to oglądać to coś z wami jest nie tak emoji1787.png Jak ktoś napisał w komentarzach, oni robili jakiś serial o zombie, ale zorientowali się, że robią jakieś (pipi) i przykleili łatkę Residenta, żeby ludzie chociaż jeden odcinek włączyli.
 

Pierwsze 20 sekund i jestem kupiony :dynia: te c0rwy z netlfixa każdą marke zeszmacą pod swoje standardy

Odnośnik do komentarza

Good Doctor zacząłem wczoraj i łyknąłem wieczorem kilka odcinków. Kolejny fajny szpitalniak, cos jak milszy dr House z autyzmem plus sceny olśnień i dedukcji jak z Sherlocka. Zobaczymy jak będzie się toczyć, jest mnóstwo odcinków i każdy o czymś innym, więc nie ma spiny by robić cały sezon w jeden weekend.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, _Red_ napisał:

Good Doctor zacząłem wczoraj i łyknąłem wieczorem kilka odcinków. Kolejny fajny szpitalniak, cos jak milszy dr House z autyzmem plus sceny olśnień i dedukcji jak z Sherlocka. Zobaczymy jak będzie się toczyć, jest mnóstwo odcinków i każdy o czymś innym, więc nie ma spiny by robić cały sezon w jeden weekend.

Oryginał był spoko bo tylko 20 odcinków, bede musiał sprawdzic amerykanska wersje. :notsure:

Odnośnik do komentarza

Nie żebym się tego nie spodziewał, ale no wyszło jak zawsze z tym RE

 

słyszałem, że serialowy Wesker nie wiedział, że gra w adaptacji jakiejś gry.

 

Jestem ciekawy czy reżyser i scenarzysta też nie wiedzieli

 

 

Odnośnik do komentarza

Resident mnie tylko zmotywowal do anulowania subskrypcji. Po 3 odcinkach stwierdzam, ze kupsztal niestety. Ani to horror, ani Resident, ani nie trzyma w napieciu nic. A przeciez 

Spoiler

Eurotunel mial potencjal by byla jakas atmosfera zaszczucia. A tu nic - nudzilo mnie. Tak sie nie robi takich filmow. Jedyny plus to ten pająk, ktory sie pojawil, bo nigdy go w filmach nie bylo. Tylko po jaka cholere ten koles sie poswiecal jak od razu mogli pobiec za te brame? 


Szkolne przygody dziewczyn kompletnie tu nie pasuja. Tak jak impreza Halloween w ostatnim Predatorze. Ten film, pomimo ze od 18 roku, to chyba do jakis nastolatkow jest dedykowany, bo na pewno nie do fanow gier. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...