Skocz do zawartości

The Last of Us Part II


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, aph napisał:

FF7R wyciekło i podbiło listy sprzedaży.

 

Trochę inna sytuacja, a raczej diametralnie inna, bo FF7R to gra, która potencjalnie każdy kto chciał zagrać i tak mógł znać już od wielu lat. Poza tym wycieki miały miejsce na krótko przed premierą, tutaj cała gra wycieka a my nawet nie mamy orientacyjnej daty premiery. Sytuacja jest kompletnie nieporównywalna, oczywiście ich sprawa ale zakładam, że bardzo wiele osób zrezygnuje z kupna jak ich dopadną spoilery a im dłużej będą zwlekać z wydaniem w tej chwili to szansa na to rośnie drastycznie, bo wszystkie wycieki są od wczoraj poza kontrolą i nie znikną, każdy może przypadkowo się nawet na nie natknąć. Przez pazerność Sony, że mniej pudełek by było na premierę niż zakładano mogą na tym teraz stracić znacznie więcej, ale w tej sytuacji nawet mi ich nie żal. To jest jedna z największych wtop w historii branży.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, bluber napisał:

Ja chce zagrać i przeczytałem spoilery, nie rozumiem problemu. 

Nie chcesz sam odkrywać historii jak już zagrasz? Nie przeszkadza Ci to, że już wiesz co się wydarzy więc w sumie jaki jest sens grać w grę, która stoi historią? 

 

Dla mnie czytanie spoilerów z gry, która stoi historią i w którą chcę zagrać to jak czytanie twistów filmu przed seansem. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, suteq napisał:

Nie chcesz sam odkrywać historii jak już zagrasz? Nie przeszkadza Ci to, że już wiesz co się wydarzy więc w sumie jaki jest sens grać w grę, która stoi historią? 

 

Dla mnie czytanie spoilerów z gry, która stoi historią i w którą chcę zagrać to jak czytanie twistów filmu przed seansem. 

 

Ale też bez przesady, fabuła w The Last of Us nie była niczym wybitnym, tutaj raczej chodzi o to jak to jest wykonane, reżyseria scen, dialogi a tego nie ogladałem, nie wiem jak to bedzie wyglądać, a to, że znam historie? Nie robi mi to żadnej różnicy, w gry gra się dla gameplay'u, których scenki są uzupełnieniem jeśli gra jest obdarta z dobrych założeń gameplay'owych to co mi z dobrej fabuły? 


Podobał mi się klimat, wykonanie, sam gameplay również w pierwszym The Last of Us i bardzo chętnie zobaczę czego dokonali ND w sequelu. Porównanie do filmu trochę chybione, bo tak jak mówie gry głownie składają się z mechaniki, która decyduje czy będę się bawił dobrze czy nie, film głownie opiera się na tym czy scenariusz jest dobry, czy postacie są dobrze zagrane jak i wydźwięk całej historii i tutaj wolę sobie niespoilować nigdy. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A ja mam troszkę inaczej. W grach, poza świetną rozgrywką, szukam też dobrej i wciągającej historii, którą lubię sam odkrywać. Potrafię znieść źle zaprojektowaną rozgrywkę jak wessie mnie historia jak np. w Deadly Premonition czy w pierwszym Mass Effect gdzie poruszanie się postacią i cała walka była mocno drewniania ale historia tak świetna, że skończyłem grę kilka razy. Podobnie w RDRII gdzie gra ma założenia gameplayowe już lekko zerdzewiałe ale mimo tego siedzi się i spędza kolejne godziny bo historia to palce lizać. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, suteq napisał:

A ja mam troszkę inaczej. W grach, poza świetną rozgrywką, szukam też dobrej i wciągającej historii, którą lubię sam odkrywać. Potrafię znieść źle zaprojektowaną rozgrywkę jak wessie mnie historia jak np. w Deadly Premonition czy w pierwszym Mass Effect gdzie poruszanie się postacią i cała walka była mocno drewniania ale historia tak świetna, że skończyłem grę kilka razy. Podobnie w RDRII gdzie gra ma założenia gameplayowe już lekko zerdzewiałe ale mimo tego siedzi się i spędza kolejne godziny bo historia to palce lizać. 


Rozumiem. Dobre przykłady podałeś bo akurat żadna z tych gier mi się nie podobała xD

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Hendrix napisał:

Nowa data to 19 czerwca (GoT zostaje przesunięte na 17 lipca)

edit: źródło - https://blog.us.playstation.com/2020/04/27/release-date-updates-for-the-last-of-us-part-ii-ghost-of-tsushima/

 

Akurat przed moim długim weekendem. 19.06 wypisze się wolne, wysprząta dom, założy garnitur, zrobi drinka i można przywitać Mesjasza Part II. 

  • Plusik 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
50 minut temu, Hendrix napisał:

Nowa data to 19 czerwca (GoT zostaje przesunięte na 17 lipca)

edit: źródło - https://blog.us.playstation.com/2020/04/27/release-date-updates-for-the-last-of-us-part-ii-ghost-of-tsushima/

Jak dożyję to obie giereczki wjeżdżają w dzień premiery. :banderas:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...