Skocz do zawartości

Resident Evil 8 Village


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem pobieżnie te Previewsy i grafika w tej części jest cholernie nierówna.

W jednej chwili są obłędnie wykonane wnętrza zamku z rzeźbionym drewnem, niesamowitym oświetleniem i efektami metali, a potem zbliżenie na drzwi chaty z rozpikselowanymi texturami, beczkami i skrzyniami wyjętymi żywcem z gry z 2005 roku, fatalnymi cegłami i trawą/zbiożem na polu rodem z ery PS2 oraz kanciaste owale.

Ale najgorsze jest to, że absolutnie każde ujęcie związane z walką trąci kupą na kilometr, te generyczne odpalane animacje śmierci i odrzutu po strzale z shotguna, ten brak reakcji na kapiszony ze spluwy (która brzmi jak jakaś zabawka dla dzieci), te przenikające przez wszystko ciała pozbawiona jakiejkolwiek fizyki :dunno:.

 

No i randomowa wieśniaczka mówiąca głosem Jill, nawet nie starająca się tego ukryć, Chris gadający głosem Carlosa i Heisenberg Nicholaia. Idę o zakład że przycięto na budżecie robiąc tę grę równolegle z RE3.

 

Wisienką na torcie jest użyta po raz czwarty mechanika Tyranta (Jacka) chodzącego po lokacji, babka ma chyba nawet animację przejścia przez drzwi identyczną co Mr X.

 

Na prawdę chcę w to zagrać, bo klimat z połączenia RE 4 i Bloodborne to strzał w 10, no ale nie za prawie 3 stówy na premierę, widząc jaki chamski recykling tutaj się serwuje.
Już mnie raz nabrali przy premierze RE3. Never again.

 

  • Plusik 5
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Obejrzałem trailer i gameplay' z dema i nie widzę tam nic, co by łączyło tą grę z serią RE. W zasadzie tytuł mógłby być każdy inny ale rozumiem, że REVIII ma po prostu sprzedać grę i dać znać, że to "horror".

 

Poza tym, jak wyżej wspomniano, gra jest strasznie nierówna - przynajmniej w tym co pokazano.

 

Edytowane przez k0zik
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

RE4 tez niewiele mial wspolnego. Trzeba przelknac, ze tak naprawde ta seria to antologia jesli chodzi o setting.

 

Gameplayowo to polaczenie czworki i siodemki, ktora to czerpala z jedynki. Takze szczerze mowiac jest tu w chuj RE. Skrzynie, ekwipunek, eksplor, puzzle, backtracking, sklepik, ulepszanie broni, save roomy, lokacje zerzniete z re4 zywcem w zasadzie. 

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Nemesis napisał:

Ta taktyka z czasowym udostępnianiem to nie jest pstryczek w nos dla streamerów w jakimś sensie?

Wątpię, wręcz może być zupełnie na odwrót. Jeśli komuś nie uda się wstrzelić w okienko czasowe to zrobi jedną z trzech rzeczy: poczeka na następne terminy i sprawdzi wtedy, oleje demo kompletnie lub obejrzy je sobie w necie. A jeśli obejrzy w necie to prawdopodobnie natknie się na jakiegoś strimera, który akurat zarezerwował sobie czas w kalendarzyku i nagrał swoje przejście dema z bonusowym darciem ryja w losowych momentach.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Nyu napisał:

RE4 tez niewiele mial wspolnego. Trzeba przelknac, ze tak naprawde ta seria to antologia jesli chodzi o setting.

 

Gameplayowo to polaczenie czworki i siodemki, ktora to czerpala z jedynki. Takze szczerze mowiac jest tu w chuj RE. Skrzynie, ekwipunek, eksplor, puzzle, backtracking, sklepik, ulepszanie broni, save roomy, lokacje zerzniete z re4 zywcem w zasadzie. 

Niektórym wystarczy brak zombiaków albo inną kamera żeby nie nazywać gry residentem xD

Odnośnik do komentarza

To demo bardziej zniechęciło mnie do gry niż zachęciło. Po pierwsze to ograniczenie czasowe. Po drugie wioska w demie to 2 domy na krzyż. Po trzecie praktycznie nieśmiertelne wilkołaki, które w komiczny sposób reagują na nasze kule. Te animacje po trafieniu...Le kabaret. Strzelanie jest tak mało satysfakcjonujące. Przeciez to jest śmieszne, że gra AAA ma tak zepsutą tak ważną mechanikę. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Pupcio napisał:

Niektórym wystarczy brak zombiaków albo inną kamera żeby nie nazywać gry residentem xD

 

Przecież nie tylko w serii RE są "Skrzynie, ekwipunek, eksplor, puzzle, backtracking, sklepik, ulepszanie broni, save roomy". Ostatni grałem w The Evil Within 1 + 2 i tutaj też jest dużo tych elementów. W shadow of damned podobnie. W dead Space też. Myślę, że znalazłoby się tych gier jeszcze trochę ;)

 

Chyba wszystkim w popkulturze do czasów 7 części RE kojarzył się właśnie z klimatami zombi. Filmy, animacje, gry kręciły się wokół tematu zombi. Twórcy podchodzą inaczej do tematu i równie dobrze mogliby produkt sprzedać pod inną nazwą ale mam wrażenie, że chodzi tylko o rozpoznawalność marki. 

Odnośnik do komentarza

Z tego co wiem to już od 15+ lat rezydentowi fanatycy mówią że resident to nie rezydent. Każdemu nie dogodzisz a taka 7 to dla mnie najbardziej rezydentowa część od czasów trójki mimo tego że w grze kolejny raz zmienili perspektywe i nie ma ani jednego zombiaka. Przy 8 jedynie boję się że przesadzą z ilością walki bo na to się zapowiada A to serio nie jest zbyt dobry element tej gry xD 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

W tym momencie to śmieszna sytuacja z gadaniem 'resident to nie resident'. 2 lata temu wyszedł RE2 Remake, rok temu RE3 Remake, łatwo dostępne są RE0, RE1 Remake, RECV i jak ktoś ma starszego PSa to oryginalne RE 1,2,3. Jak ktoś chce 'klasycznego' RE to ma 8 gier do wyboru, z czego min. 3 nadal bardzo grywalne. Jak by Capcom nie eksperymentował to był by płacz że Resident to kolejny tasiemiec jak COD.

Odnośnik do komentarza

No właśnie tak jak piszecie z jednej strony to marka sama w sobie musi coś zmieniać, rozwijać się żeby nie stała w miejscu. Ale dla mnie Resident Evil= zombiaki no taka jest geneza całej serii i motyw zombie jest elementem niezbędnym dla mnie. Ale ja jestem osobą, którą RE1,2,3 to były pierwsze gry, które ograłem na psx więc sentyment do całego uniwersum też ma znaczenie.
Ale lepiej zrobić im kolejne "Resident Evil" niż nowe IP.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, mario10 napisał:

No właśnie tak jak piszecie z jednej strony to marka sama w sobie musi coś zmieniać, rozwijać się żeby nie stała w miejscu. Ale dla mnie Resident Evil= zombiaki no taka jest geneza całej serii i motyw zombie jest elementem niezbędnym dla mnie. Ale ja jestem osobą, którą RE1,2,3 to były pierwsze gry, które ograłem na psx więc sentyment do całego uniwersum też ma znaczenie.
Ale lepiej zrobić im kolejne "Resident Evil" niż nowe IP.

Prawda jest też taka, że właściwy tytuł serii to Biohazard, a RE już po pierwszej części straciło sens. ;)

Dla mnie seria to także postacie. Wiem, że to nie są wysokiej jakości scenariusze, ale no kurde ja się cieszę, że jest Krzysiu w 7 i 8.

Lore o Umbrelli też cieszy.

 

Ale byłoby miło, gdy zombiakową podserię rozwijali.

Remake code veronica by się przydał. Jedynka/zero na nowym silniku albo jakiś zombiaczy spinnofik.

 

Btw ponoć (wg. plotek/przecieków z twittera) Sony zapłaciło, żeby przez rok RE8 nie było w game passie.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Basior napisał:

Prawda jest też taka, że właściwy tytuł serii to Biohazard, a RE już po pierwszej części straciło sens. ;)

Dla mnie seria to także postacie. Wiem, że to nie są wysokiej jakości scenariusze, ale no kurde ja się cieszę, że jest Krzysiu w 7 i 8.

Lore o Umbrelli też cieszy.

 

Ale byłoby miło, gdy zombiakową podserię rozwijali.

Remake code veronica by się przydał. Jedynka/zero na nowym silniku albo jakiś zombiaczy spinnofik.

 

Btw ponoć (wg. plotek/przecieków z twittera) Sony zapłaciło, żeby przez rok RE8 nie było w game passie.

W sumie tak, ale Resident Evil to dla mnie taka marka młodości :)  Nawet mi się podobały filmy Resident Evil z Milą Jovovich.

Odnośnik do komentarza

Rok mogę poczekać bylebym nie musiał za nią zapłacić ze względu na brak polskiej wersji ;) To prawda, że nie wszystkie gry z serii były równe i równie dobre. Choć grało się w nie fajnie. 4 część bardzo mi się podobała ale wtedy tylko wcześniej trochę grałem w 2 i 3. Może też mogliby ją wydać jako osobną grę (umiejscawiając tam innych bohaterów) jednak widocznie kontynuacja serii lepiej się sprzedaje niż "nowa gra od twórców residenta". Tutaj myślę, że jest podobnie. Może dla niektórych 7 i 8 część to te, w których jest największy powrót do korzeni serii ale gdyby te gry nazywały się inaczej (ze względu na rewolucję jaka w nich zaszła) to te skojarzenia prawdopodobnie byłyby podobne. Różnica by była taka, że mówiło by się o tym, że gra X czerpie dużo z pierwszych części serii RE i nawiązuje do korzeni tej serii. W zeszłym roku skończyłem remake RE 2, który mi się bardzo podobał. Polowałem na remake 3 części jednak cenowo cały czas za wysoko w kontekście do pojawiających się negatywnych opinii o grze. Kiedyś próbowałem grać w RE0 (ta część w pociągu) jednak przez archaizmy i chyba też łączący się z tym duży poziom trudności odbiłem się od tej części i skutecznie zniechęciłem do pozostałych klasyków.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, mario10 napisał:

W sumie tak, ale Resident Evil to dla mnie taka marka młodości :)  Nawet mi się podobały filmy Resident Evil z Milą Jovovich.

 

Też tak mam ;)

Ostatnio w deals pojawiły się w atrakcyjnych cenach RE0, RE1, RECV, i remake'i 2 i 3.

Póki co nie kupiłem tylko remake'ow 2 i 3 bo mam je na PC... w którym nie mam GPU i nie prędko mieć będę, więc chyba zakupię znowu na PS5 ;)

Odnośnik do komentarza

Seria Resident Evil jest obecnie tak bogatą i różnorodna, że powinna zadowolić fanów zarówno klasycznej formuły jak i tych którym podobało się RE7. Wspaniałe czasy dla serii, jeśli ktoś narzeka to polecam odpalić RE6, od razu będziecie mówić inaczej jak Wam się przypomni jaki to gniot był. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...