Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

A czy przypadkiem Schreier przy okazji jak pisał o tlou remake, nie wspomniał, że multi jest już w fazie zaawansowanych testów? Więc może nawet jakaś alfa/beta jeszcze w tym roku? A te oferty pracy odnośnie multi mogą po prostu oznaczać, że projekt będzie stale wspierany kolejnym sezonami, mapkami, itp (gaas) 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Figuś napisał:

Będzie kolejny trailer DS: DC na pokazie

Albo zapowiedź remaku MGS od bluepointu pod czujnym okiem samego Kojimy :kojima:

 

@Figuś a tak bardziej serio to podejrzewam, że ten showcase mają już nagrany, więc raczej są to niepowiązanie ze sobą sprawy ;) 

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

Jak już co poniektórzy tak piszą co by chcieli zobaczyć na dzisiejszym showcase to i ja dodam coś od siebie odnośnie tego, czego można się spodziewać jak i tego co wisi w powietrzu w formie spekulacji:

 

- Horizon 2 - Z tą grą mam taki problem, że wygląda jak technologiczny majstersztyk, popisowy przykład zdolności devów, niesamowite osiągnięcie na płaszczyźnie graficznej. I problem polega na tym, że to wszystko. Po samym pokazie rozgrywki miałem wrażenie jakbym w to już gdzieś kilkadziesiąt razy grał. Gameplay wygląda niczym konsolidacja wszystkich znanych motywów z gier i nie wnosi kompletnie, ale to kompletnie nic nowego. Porównując jest to pokaz nowo wybudowanego domu od genialnych architektów, profesjonalnych inżynierów, kwiat kolektywnej współpracy. Z zewnątrz oglądasz taką chałupę i kiwasz z uznaniem głową chyląc czoła przez kunsztem, ale jak do niego wchodzisz to orientujesz się, że jest pusto. Nie ma żadnej magii, tej namiastki sprawiającej, że chciałbyś zostać na dłużej, czujesz brak duszy i indywidualizmu. Zewnętrznie klasa światowa, a wewnętrznie szara i powszechnie nijaka struktura. Więcej niż 5 minut obecności tej gierki na prezentacji będzie czasem straconym zwłaszcza mając na uwadze, że wcześniej dostała sporo uwagi, a i na pewno jeszcze przed premierą jakieś state of play mocno jej zrobi reklamę.

 

- God of war 2 - Po pierwsze obawiam się powtórki z E3 przy Uncharted 4, gdzie pokazali najlepszy moment całej gry. Po drugie nie widzę pola dla żadnej wielkiej rewolucji na płaszczyźnie rozgrywki, co oczywiście nie musi być czymś złym, ale uwzględniając plotki odnośnie znacznie większego rozmiaru gry, to tutaj rodzą się wątpliwości dotyczące tego, czy przy wydłużonej długości przygody twórcy będą w stanie odpowiednio utrzymać zainteresowanie gracza. Drugim aspektem jest fabuła, która przy kontynuacji będącej naturalną ewolucją poprzednika musi po prostu zagwarantować wysoką jakość. Jak przypominam sobie The last of Us 2, to od razu pojawiają się w głowie chwile zawodu i znużenia historią przedstawioną w grze, co w połączeniu z monotonnym gameplay'em w drugiej połowie gry stwarzało poczucie chęci jak najszybszego ukończenia kampanii i zapomnienia o niej. Przy czym TLOU2 znacznie usprawniło wszystkie mechaniki i grafikę od czasu jedynki, nawet coś od siebie dodało jak chociażby linię i czołganie, ale to i tak nie pomogło w powstrzymaniu efektu powtarzalności, a gry dzieliła różnica generacji. Kratos jak wiemy zostaje wciąż na ps4. Nie wiem co tam nowego będą chcieli wcisnąć oprócz zróżnicowania przeciwników i rozwinięcia tematu bossów, może też dodadzą czołganie i czekan xD, w końcu kamerę zgodnie z zasadą filmowego doświadczenia już zwalili od Naughty Dog. Chętnie dam się zaskoczyć, ale cudów się nie spodziewam. No oczywiście warto dodać, że premiera pewnie w 2023. Blisko trzy lata od wyjścia ps5 flagowym tytułem sony będzie crossgen.

 

- Gran Turismo 7 - tutaj za wiele do powiedzenia nie mam. Seria przestała mnie interesować z jakieś 10 lat temu.

 

- Deathloop - Za każdym razem widząc tę grę mam wrażenie, że premierę miała mniej więcej rok temu i ogłaszają DLC. Zainteresowanie sięga dna niestety.

 

- Kenya - Ujawnione wcześniej fragmenty rozgrywki ostudziły dość mocno zapał, ale wciąż pozostaje na mojej liście życzeń.
 

- Rockstar to dla mnie może (pipi)ć. Kolejny Remaster V, który na dodatek jeszcze nie wyszedł. Godny nadmienienia jest jeszcze w oddali majaczący starożytny tercet mający także dostać remaster, a ten niezależnie jak dobrze będzie wykonany to dla mnie może nadawać się jako dodatek do płatków śniadaniowych. Tymczasem Bully się kurzy, a GTA 6 wyjdzie może za 5 lat.

 

- Naughty Dog też nie będzie miało raczej nic do zaoferowania. Remake The last of us jest najmniej potrzebnym tego typu projektem chyba obecnie w branży. Subiektywnie multiplayer The last of us 2 niestety nie zapowiada się dla mnie czymś atrakcyjnym. Ratunkiem jest nowe IP i kolejne Uncharted, ale to jest raczej coś strasznie odległego. Ewentualna wersja reżyserska TLOU2 do mnie nie przemówi.

 

- Bluepoint i ich nowy projekt to całkiem wiarygodna perspektywa na dzisiaj. Jeśli to remake pierwszego MGS'a to warto się temu przyjrzeć, bo będzie to musiał być remake przez wielkie R. Samo przeniesienie tej gry do dzisiejszych standardów graficznych nie wystarczy moim skromnym zdaniem i będzie wymagało głębszej ingerencji w świat przedstawiony, aby wołać na premierę 3,5 bomby za tytuł. Cokolwiek innego niż Metal Gear Solid również powinno być pozytywnie odebrane, bo jak dotąd Bluepoint brał się za ciekawe i ekscytujące pozycje.

 

Moje specjalne życzenia na dziś: Sly Cooper 5, pełnoprawna i długa część Astro, zmartwychwstanie Resistance. Cokolwiek z tego byłoby świetną wiadomością, ale to się raczej nie stanie :frog:

Edytowane przez Quantum Flux
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

40 min to niewiele, chyba, że będą pokazywać grę za grą. Wtedy około 10 tytułów nawet mogłoby się zmieścić.

Moje przeczucia są takie, że nie będzie żadnej premierowej zapowiedzi lub maksymalnie jedna w stylu remake MGS czy SH (na pewno nie gra od FROM), a zostaną pokazane: 

 

God of War: Ragnarok 

Horizon: Forbidden West 

Kena: Bridge of Spirits 

Deathloop 

Gran Turismo 7 

Death Stranding: Directors Cut 

Forspoken 

Pragmata

Ghostwire: Tokyo

MGS lub SH Remake

 

Jak to pokażą to będę bardzo zadowolony. Szczególnie, że interesuje mnie Pragmata i Ghostwire: Tokyo

Edytowane przez Jordanensis
Odnośnik do komentarza
30 minut temu, mozi napisał:

Jak zapowiedzą coś od FS (BB2 raczej pewnie nie zrobią nigdy :() i będzie jakiś gameplay z nowego gowa to będzie dobrze. Ale znajac życie to pewnie jedyne co mają to deathloop i nowy trailer horizona. Ale i tak się obejrzy i już jest jaranko że to juz dzisiaj. 

 

Są jakieś realne powody i fakty dlaczego bb 2 miałby nie powstać? Słaba sprzedaż jedynki? Az ciężko uwierzyć, gra jest kultowa. 

Odnośnik do komentarza

Miyazaki ma zasady. Historia jest skończona i kropka. Sprzedaż była dobra, ale to nic nie zmienia. Podobnie było z Demon's Souls gdzie bezpośredniej kontynuacji nie uświadczyliśmy. 

 

Plotki natomiast wskazują (z dobrego źródła), że nowy ex na PS5 od FROM to będzie duchowy następca Bloodborne o tytule Velvet Veil - zatem możemy spodziewać się czegoś podobnego, ale w innych klimatach. Ja byłbym za czymś w Arabskich klimatach.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...