Skocz do zawartości

Death Stranding


Fanek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja swoją kopię zamierzam na dniach dopiero kupić, więc podciągnę statystyki ;). 

Mam natomiast jedno pytanie, starałem się o grze dużo nie czytać, żeby nie psuć sobie przyjemności.

Zastanawia mnie kwestia tego połączenia z innymi graczami oraz wykorzystywanie budowli i innych rzeczy przez nich stworzonych.

Teraz gdy gra jest na rynku już prawie pół roku, czy dla gracza rozpoczynającego od nowa, świat gry nie będzie przepełniony "wkładem" innych co może wpłynąć negatywnie na rozgrywkę?

Pytanie może dziwne, ale nie wiem do końca na jakiej zasadzie to działa. Z góry dzięki za rozjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.03.2020 o 13:50, Artur_K napisał:

Zastanawia mnie kwestia tego połączenia z innymi graczami oraz wykorzystywanie budowli i innych rzeczy przez nich stworzonych.

Teraz gdy gra jest na rynku już prawie pół roku, czy dla gracza rozpoczynającego od nowa, świat gry nie będzie przepełniony "wkładem" innych co może wpłynąć negatywnie na rozgrywkę?

Pytanie może dziwne, ale nie wiem do końca na jakiej zasadzie to działa. Z góry dzięki za rozjaśnienie.

 

Gra jest tak skonstruowana, że na mapie nie będzie "nadwyżki" zbędnych konstrukcji zbudowanych przez graczy. Nie ma ani węcej, ani mniej obiektów "online". Tak więc o to się nie martw. Poza tym musisz najpierw połączyć bazy w sieć chiralną (o to głównie chodzi w kampanii), aby cokolwiek sie pojawilo w świecie. Scieżka fabularna to około 20-35 godz, i tutaj raczej będziesz chodził z buta bez większej pomocy innych graczy. Zabawa na większa skale w tej grze zaczyna sie w momencie kiedy robisz zadania poboczne, budujesz autostrady, mosty itd. Wtedy wszystkie te rzeczy wykreowane przez innch graczy są arcy-pomocne. Ja swoją zabawe w "Death Stranding" skończyłem mając około 160 godzin. Gdybym grał "offline", to pewnie grałbym z chyba 3-4 razy więcej czasu. Pozdrawiam i bądź wytrwało w grze Hideo Kojimy. To naprawdę genialna gra, ale trzeba trochę do niej cierpliwości i wytrwałości. 

 

Na prędko sklecony materiał. Dwa moje mosty z najwięksszą ilością "like'ów" oraz tyrolka (zpi-line) między Farmą a Muzykiem. 

 

 

PS. W końcu nadszedł oczekiwany update! Już można skipować animacje kółkiem (cut-scenki oraz kiedy z bazy wyjeżdzamy). Koniec combo Option+krzyżak w prawo+X. Wystraczy tylko O. :) Wszystko fajnie, tylke że już ukończyłem gre. LOL he he

Edytowane przez walek
Odnośnik do komentarza

Takie pytanie. Czy dużo stracę skupiając się głównie na linii fabularnej,  zlecenia podstawowej przyjmując sporadycznie przy okazji głównych zleceń?

Żeby nie było, nie gram na siłę, gra mnie wciągnęła, fabuła zaintrygowała, mechaniki zaciekawiły, po ostatnim Days Gone zupełnie inna zabawa.

Obawiam się jedynie czasu gry, jestem w 3 rozdziale, dotarłem właśnie do stacji meteo a na liczniku już kilkanaście godzin, samo czytanie wszystkich wiadomości itp. zabiera sporo czasu, ale tego nie odpuszczam. Boję się, że gdy będę biegał z każdą paczuszką przekroczę ze 100 godzin, a biorąc pod uwagę ile mam czasu na grę wolałbym zmieścić się w połowie tego czasu i z tego co czytam jest to wykonalne.

Pozostaje kwestia tego czy nie popsuję tym zabawy.

Odnośnik do komentarza

Raczej nie dużo, ale warto robić te poboczne zadania, które mają otoczkę fabularną jak np z roznoszeniem pizzy lub odkrywaniem smaczków (easter egg). A czytać wiadomości warto, bo dowiadujesz się sporo o świecie Death Stranding, gdzie czasami nie zrozumiesz czemu to tak się stało i czemu tak jest, bo sama linia fabularna do końca nie wyjaśnia, stąd te milion wiadomości do czytania (na przykład nie dowiesz się wszystkiego o Higgsie nie czytając wiadomości).

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza
Takie pytanie. Czy dużo stracę skupiając się głównie na linii fabularnej,  zlecenia podstawowej przyjmując sporadycznie przy okazji głównych zleceń?
Żeby nie było, nie gram na siłę, gra mnie wciągnęła, fabuła zaintrygowała, mechaniki zaciekawiły, po ostatnim Days Gone zupełnie inna zabawa.
Obawiam się jedynie czasu gry, jestem w 3 rozdziale, dotarłem właśnie do stacji meteo a na liczniku już kilkanaście godzin, samo czytanie wszystkich wiadomości itp. zabiera sporo czasu, ale tego nie odpuszczam. Boję się, że gdy będę biegał z każdą paczuszką przekroczę ze 100 godzin, a biorąc pod uwagę ile mam czasu na grę wolałbym zmieścić się w połowie tego czasu i z tego co czytam jest to wykonalne.
Pozostaje kwestia tego czy nie popsuję tym zabawy.
Nie musisz robic wszystkiego. Fajnie jak masz ochote ponosić te dodatkowe paczki, ale nic na sile. Pizze dostarczaj jak jest dostepne. Fajny motyw.
Odnośnik do komentarza

Pograłem kilka godzin i stała się rzecz której się nie spodziewałem. Bardziej pasuje mi gameplay od fabuły.

 Spodziewałem się na odwrót w końcu jestem fanem kojimy i mgs 4 uwielbiam mimo że to w sumie interaktywny film. Wciąga mnie roznoszenie paczek nudzi fabuła na razie. W sumie po tych kilku godzinach odpuściłem i do nioh 2 wrociłem. Death stranding na pewno skończę ale nie wiem czemu ta fabuła na razie nie chwyciła.

 

Za to gameplay to coś wspaniałego. Naprawdę się go obawiałem a wciąga. Daje powiew świeżości. Wiem że osoba z boku czyta to i mówi że jak fetch questy mogą wciągać? Sam takim niedowiarkiem byłem, a to naprawdę działa. Więcej napiszę jak porzadnie przysiąde do gry ale pewnie dopiero po ograniu nioh 2. 

Edytowane przez blantman
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, blantman napisał:

Pograłem kilka godzin i stała się rzecz której się nie spodziewałem. Bardziej pasuje mi gameplay od fabuły.

 Spodziewałem się na odwrót w końcu jestem fanem kojimy i mgs 4 uwielbiam mimo że to w sumie interaktywny film. Wciąga mnie roznoszenie paczek nudzi fabuła na razie. W sumie po tych kilku godzinach odpuściłem i do nioh 2 wrociłem. Death stranding na pewno skończę ale nie wiem czemu ta fabuła na razie nie chwyciła.

 

Za to gameplay to coś wspaniałego. Naprawdę się go obawiałem a wciąga. Daje powiew świeżości. Wiem że osoba z boku czyta to i mówi że jak fetch questy mogą wciągać? Sam takim niedowiarkiem byłem, a to naprawdę działa. Więcej napiszę jak porzadnie przysiąde do gry ale pewnie dopiero po ograniu nioh 2. 

 

To może pograj kolejne kilka godzin.

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, blantman napisał:

czemu ta fabuła na razie nie chwyciła

 

Bo jest zwyczajnie mętna, rozciągnięta i prowadzona w beznadziejny sposób, bohaterowie są w większości nieciekawymi głosicielami ekspozycji, a Kojima odleciał już parę lat temu. Król jest nagi i tyle. 

 

15 godzin temu, Nemesis napisał:

DS krytykują głównie ludzie, którzy nie mieli styczności z grą. Większość tych co już zagra wciąga się bez reszty. Piękny szpil.

 

Gdzie tak? Bo na forum akurat raczej merytorycznie, na podstawie samej gry. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
56 minut temu, Kmiot napisał:

 

Death Stranding? Jedna z pereł w naszyjniku generacji.

Mówcie co chcecie, ale ta gra jest JAKAŚ. Niepowtarzalna. Indywidualnego sznytu jej nikt nie odmówi.

 

Zgadzam się w 100%, mimo że mi do końca nie pykło. Z czasem zaczęło mnie nużyć, ale ostatnie co to bym odmawiał tej gierce niepowtarzalności i indywidualnego sznytu. Kiedyś może się nawrócę.

 

Ten klimat, te miejscówki, ta muza:banderas:

Edytowane przez balon
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

O boże tylko nie więcej fabuły. Gra się super dopóki nie wchodzi fabuła wtedy ziewam z nudów. I nie nie skipuje nawet sekundy ale cholera czasem mam ochotę. Tak głupiej fabuły i tak głupich dialogów nigdy mgs nie miał.  Dodatkowo momenty kiedy super gra ze świetnym gameplay ( uwielbiam budowanie dróg, roznoszenie przesyłek i małe historie w tym smutnym ale pięknym świecie) zmienia się w 

Spoiler

(pipi)owe call od duty że z(pipi)any strzelaniem z mgs

Mam dość wtedy na kilka dni grania w toxD. Ja nie wiem jak to możliwe ale kojima przeszedł sam siebie. Ja fan mgs który przymykał oko na oddychające skórka laski w bikini, genetyczne wampiry, przeszczepy świadomości przez rękę czy małpy w pampersach pijące browce tutaj stawiam veto. Jak ktoś wychwala ta fabułę to chyba dobrej w życiu nie widział. To największy stek bzdur i dziwnych wynurzeń jaki w życiu widziałem plus często 20-30 minut pitolenia o niczym. Jestem po 8 rozdziale i dla mnie na razie jest tak: gameplay i loop gry wspaniały 9+/10 , graficznie smutno i pięknie, dźwiękowo wspaniałe a fabuła 2/10 xd.

 

A te dziury logiczne co 5 minut jezzzuuuu. Więcej napiszę jak skończę bo wierzę że w końcu skończę. Na razie w weekend przerwa na lepsze gry FM i xcom nowy xD. 

 

 

Ocena wstępna  7/10 przez fabułę

 

Tam gdzie to coś wygrało nagrodę za narracje z disco elysium  to sędziowie powinni zapaść się pod ziemię. Disco elysium to tak 10000 poziomów wyżej jeżeli chodzi o  fabułę i narracje. 

Edytowane przez blantman
  • Plusik 2
  • Lubię! 2
  • Haha 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...