Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijam już ironiczne komentarze, ale wiecie, że moc = ładniejsze, bardziej zaawansowane gry, tak? :) Bo pisanie tym, że obecna generacja dostarcza "ło panie takie gierki ładne" gdy interakcja czy mechaniki siedzą korzeniami na przełomie PS2/PS3 to lekki kek.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

Jeśli te liczby podawane wcześniej się potwierdzą i PS5 będzie tak samo mocna, a nawet trochę mocniejsza od XSeX, to gracze obu obozów powinni się cieszyć, bo to oznacza eksy od Microsoftu (zbliżona wydajnościowo konsola może to wymusić, wbrew wcześniejszym informacjom) i/lub konkurencję dobrą ofertą na gierki. W końcu normalna walka na gry i usługi z równymi sobie technicznie sprzętami.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Pomijam już ironiczne komentarze, ale wiecie, że dobre, zdolne studia = ładniejsze, bardziej zaawansowane gry, tak? :) 

+ 100

Dokładnie tak, a takie gierki w tej generacji jak RDR2, Zelda BotW, Mario Odyssey, Spiderman czy zapewne nadchodzący TLoU2 tylko mnie w tym utwierdzają!

 

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Dobre, zdolne studio Remedy spróbowało zrobić coś bardziej interaktywnego niż dziure po kulach w teksturze i skończyło się na ilu? 17 klatkach na Xboxie? Spider-man co pokazał? Jakąś nową jakość gamingu czy graliśmy w inne gry?

 

Z resztą, fajnie jakby narzędzia i moc były na tyle ogólnodostępne, żeby prawdziwie interaktywne gry ze świetnym AI wychodziły jednak częściej niż raz na 7 lat.

 

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

Kurde czemu akurat o Zeldę się nie zapytałeś? :yakubu:

Co do spiajdiego to bardzo ładna gra z fajnym gameplayem. Nie wiem co jeszcze do szczęścia potrzeba w gierce?
Przepraszam ty myślisz, że co dostaniesz w nowej generacji? Jakieś wielkie przełomy w gameplayu? Bo na to bym nie liczył w dobie gejmingu gdzie zamiast sprzedaży gry bierze się pod uwagę ile osób ogląda jak ktoś w nią gra. Stary zmień nastawienie bo się możesz rozczarować, a tak to przynajmniej będzie zaskoczenie in plus.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, balon napisał:

Przepraszam ty myślisz, że co dostaniesz w nowej generacji? Jakieś wielkie przełomy w gameplayu?

 

Powiedzmy, że naiwnie liczę, że dokona się progres w branży jak za poprzedniej generacji, bo w tej mam wrażenie, że ogrywam PS360 w lepszej grafice. Dobra, kończę moje żale i czekam na jutrzejszą prezentację. Jak nie wypali zawsze mogę ogrywać indyczynę w 4K/60 z HDR-em.

 

BTW zauważyliście, że wczoraj nie padło ani jedno słowo o XSS?

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, zdrowywariat napisał:

Moim zdaniem ta generacja była najgorsza od lat. Nie mówię, że była zła, ale PS(tu wstaw sobie numer od 1 do 3) > PS4. Switch trochę uratował sytuację, ale Nintendo ma już swoją generację, taką plus pół.

Jak to potrafią być różne opinie..Dla mnie to najlepsza generacja od czasów PS2, przecież PS3 rozkręcało się tyle czasu ile na rynku jest PS4, a umówmy się gry na X360 od pewnego momentu nie powalały.. Teraz jest duzo lepiej, przynajmniej jeżeli chodzi o konsolę Sony. Switch miażdży, chociaż w większości gram na nim w remastery starszych gier..

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
39 minut temu, izon napisał:

Jak to potrafią być różne opinie..Dla mnie to najlepsza generacja od czasów PS2, przecież PS3 rozkręcało się tyle czasu ile na rynku jest PS4, a umówmy się gry na X360 od pewnego momentu nie powalały.. Teraz jest duzo lepiej, przynajmniej jeżeli chodzi o konsolę Sony. Switch miażdży, chociaż w większości gram na nim w remastery starszych gier..

 

Na PS3 i pozostałe konsole było dużo więcej fajnych gier: BioShock, Gearsy, Motorstorm, Killzone2, Batman, Uncharted2, TLOU, Super Mario Galaxy 1 i 2, Dead Space, DKCReturns itd.. Naprawdę miło wspominam. A wcześniejsza generacja była jeczcze lepsza.

Edytowane przez zdrowywariat
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, zdrowywariat napisał:

 

Na PS3 i pozostałe konsole było dużo więcej fajnych gier: BioShock, Gearsy, Motorstorm, Killzone2, Batman, Uncharted2, TLOU, Super Mario Galaxy 1 i 2, Dead Space, DKCReturns itd.. Naprawdę miło wspominam. A wcześniejsza generacja była jeczcze lepsza.

No tak, może ja nie mam takiego poczucia bo po 1. nie miałem w tamtych czasach Nintendo, po 2. Gearsy i Killzone mnie nie porwały, a Bioshocki, The Last Of Us i GTA 5 przeszedłem już na tej generacji..

 

Natomiast nie zapominajmy, że ta generacja trwa: również dostaliśmy mocarne Uncharted, niesamowitego Wiedźmaka 3, Personę 5( nie miałem wcześniej kontaktu z tą serią) mamy fantastyczne remaki m.in Resident Evilów ( na ps3/x360 - nie dostaliśmy jednego Residenta, który by się zbliżył poziomem do 7emki i remaku), zaraz FF7, TLOU 2 za półtora miesiąca, jak popatrzymy tak za rok, to ta generacja, obiektywnie na pewno nie jest gorsza. Nie wspomniałem nawet o innych doskonałych grach jak Doom, Alien Izolacja, Horizon, Spider-Man, ostatni Ratchet, Remake Shadow of Collosus itd. itd.

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza

 

Na PS4 i pozostałe konsole było dużo więcej fajnych gier: Wiedźmin 3, Super Mario Odyssey, Zelda BotW,  Nier: Automata, Ori, Spiderman, Life is Strange, RDR2 , Forza Horizon 3, Detroit, Adtro Bot, Uncharted 4, TLOU2, . Naprawdę miło wspominam.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

PS3? Ojezu siedzi u mnie w szafie w folii i mam nadzieje, że tam zostanie. Nie mówię że nie było fajnych gier, ale ten moment posuchy od launchu ... Pod koniec tamtej generacji dałem sobie spokój z konsolami i wróciłem do PC. PS4 czy Switcha nabyłem dłużej po premierze i to była najmądrzejsza decyzja, masa gierek, dużo zniżek. Tonę teraz w większych backlogach niż w latach 2007-2012 ale fakt, faktem wtedy człowieka stać było tylko na tą jedną (drogą) konsolę a nie jak teraz kilka platform i elo. Nie zmienia to jednak faktu ze patrzę na PS3 z dużym meh.

Odnośnik do komentarza
Teraz, Mani napisał:

Mnie tylko interesuje czy będzie wsteczna na pełnej ku.rwie czyli od Psxa aż do PS4 czy może w ogole oleja temat. A może jakaś wykastrowana PS4Only.

 

Jakby te 13.3TF okazało się prawdą i jeszcze dooyebaaali ze wsteczną od PSXa po PS4, choć dla mnie poza PS4 mało istotna opcja, tak wiem, że niektórzy by byli w siódmym niebie.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

interakcja czy mechaniki siedzą korzeniami na przełomie PS2/PS3

 

I czemu miałoby się to magicznie zmienić z nową generacją? Gry będą w większości po prostu piękniejsze. Skoro wg Ciebie korzenie są jeszcze w czasach PS2, to sam przyznajesz, że mimo dwóch dużych skoków technologicznych brakuje głębokich zmian. Więc same technikalia to nie wszystko. 

Odnośnik do komentarza

Obecna generacja? Wspaniała sprawa. Jeśli następna będzie chociaż w połowie tak dobra to zacznę nawet rozważać kupno sprzętu zamiast ogrywać backloga. I oczywiście standardzik, jeśli któraś z konsol nie dostanie DMC6 to nie ma prawa pobytu w moim mieszkaniu, bo po co złom trzymać :cool:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
41 minut temu, kotlet_schabowy napisał:

 

I czemu miałoby się to magicznie zmienić z nową generacją? Gry będą w większości po prostu piękniejsze. Skoro wg Ciebie korzenie są jeszcze w czasach PS2, to sam przyznajesz, że mimo dwóch dużych skoków technologicznych brakuje głębokich zmian. Więc same technikalia to nie wszystko. 


Nie wiem, może będzie mocy więcej, może mniejsze ograniczenie sprzętowe. Poprzednia generacja to był w (pipi) progres względem PS2, obecna to stagnacja bo żaden znaczący postęp nie powstał. Dlatego to boli, bo to kilka lat zmarnowanego potencjału.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Paolo de Vesir napisał:


Nie wiem, może będzie mocy więcej, może mniejsze ograniczenie sprzętowe. Poprzednia generacja to był w (pipi) progres względem PS2, obecna to stagnacja bo żaden znaczący postęp nie powstał. Dlatego to boli, bo to kilka lat zmarnowanego potencjału.

 

W tamtej było przejście w HD, w tej nic, a nadchodzącej tym czymś będzie oświetlenie, HDR z RT zrobi pewnie robotę.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Bzduras napisał:

Obecna generacja? Wspaniała sprawa. Jeśli następna będzie chociaż w połowie tak dobra to zacznę nawet rozważać kupno sprzętu zamiast ogrywać backloga. I oczywiście standardzik, jeśli któraś z konsol nie dostanie DMC6 to nie ma prawa pobytu w moim mieszkaniu, bo po co złom trzymać :cool:

 Rozumiem, że to ironia?

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, da$io napisał:

 Rozumiem, że to ironia?

Nie, to mój punkt widzenia na obecną i przyszłą generację. Kogoś jara teraflop w tę czy w drugą stronę, kogoś innego liczba eksów, dla mnie wybór platformy zależy od dostępności moich ukochanych gejmingowych marek, wśród których bryluje DMC. Co do obecnej generacji - uważam ją za świetną, poświęciłem kupę czasu na wiele gierek, które przyniosły mi masę frajdy na każdej platformie i... i w sumie tyle. Jeśli ktoś uważa inaczej - ma do tego pełne prawo.

Edytowane przez Bzduras
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Mocne podzespoły są ważne jesli chodzi o konsole, ale nie najważniejsze. Gram od PSOne  i nauczyłem sie, ze najwazniejsze w grach jes ich miodność. Nawet jesli pS5 będzie miało te 2 teraflopy mniej, to absolutnie sie nie martwie o jakośc gier. Nawet jesli chodzi o oprawe AV. Czasy sie troche zmienil i to jak wyglądaja gry niekoniecznie zależy od "poweru" sprzetu wyrażonej w tych teraflopach. Głowynymi "faktorami" jest wydajny silnik, utalentowany zespól developerski, czas i budżet na grę. Ps4 to udowodniło dobitnie. Nie ma na Xbox gry wyglądaj lepiej, niż Horizon: Zero Dawn, GoW, Uncharted 4 czy Death Stranding. Moc to nie wszystko, liczy się umijętność jej wykorzystania. Pozdro... Peace, no war! 

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...