Skocz do zawartości

Właśnie zacząłem...


Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj wieczór namiętnie napierdzielam w Super Metroida z SNESa w ramach tego abo od Nintendo.

 

MAGIA, inaczej tej gry nie określę. W 1994, na 3 lata przed Symphony of the Night mieć rozkminione i dopracowane wszystkie elementy najwspanialszego gatunku jaki powstał w branży? Sterowanie momentami jest dość nieintuicyjne (zwłaszcza wygodny dostęp do minusa na joyconie), a i łatwo utknąć, bo nie o wszystkich mechanizmach gra informuje nas w samouczku, ale co z tego? Klimat ZABIJA, to gra ze SNESa a klimat horroru sci-fi wylewa się z ekranu, do tego niesamowita ścieżka dzwiękowa. :o Przecież w 1994 to musiałbyć muskrozyebany.png. :obama: Wspaniała jest to seria, pozdrawiam serdecznie.

  • Plusik 4
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Dr.Czekolada napisał:

Klimat super ale pływający gameplay to się nie zestarzał zbyt dobrze, szczególnie w porównaniu do późniejszych odsłon. Nie obrazilbym się szczerze nawet jakby fani kiedyś ogarnęli "cichaczem" taki remake na poziome AM2R.

 

Jak dla mnie trzyma się wręcz fenomenalnie jak na wiek, bo koniec końcow baza rozgrywki nie zmieniła się w metroidvaniach od lat. To co denerwuje to fakt, że gra wymaga myszkowania na poziomie który dzisiaj może uchodzić już za szalony - skaner który otrzymujemy nie zawsze pokazuje wszystkie informacje, mapa z map roomu nie jest nigdy kompletna, a ściany trzeba lizać aby popchnąć grę chociaż troszkę do przodu. Plus sekretne ruchy.

 

Sama gra trudna nie jest, ale bywa potężnie, ale to potężnie upierdliwa.

Odnośnik do komentarza

 

edit: z resztą obecnie jestem na etapie przechodzenia gry "od począku" żeby zobaczyć czy czegoś nie przeoczyłem :? 

Teraz, Dr.Czekolada napisał:

@Paolo de VesirA grałeś w Samus Returns, Dread? Po nich już nie ma powrotu. Legancko i przyjemnie się czyściło :fsg:

 

SR jeszcze nie, bo wciąż poluję na 3DSa w dobrej cenie, a Dread mam nawet w Edycji Kolekcjonerskiej którą wyrwałem za 3.5 stówki. ;) 

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.08.2022 o 10:47, Paolo de Vesir napisał:

Od wczoraj wieczór namiętnie napierdzielam w Super Metroida z SNESa w ramach tego abo od Nintendo.

 

MAGIA, inaczej tej gry nie określę.

 

Też polecam. Tak samo zacząłem w nią grać bo była w ofercie Nintendo Online na Switcha i nie załuję. Spodobał mi się właśnie wspomniany  klimat horroru sci-fi + klimatyczna ścieżka dzwiękowa. Po jej przejściu planuję kupić właśnie Metroid Dread. 

Odnośnik do komentarza

Zacząłem Astral Chain na pstryku.

 

2022081313402200_c.thumb.jpg.c08efa85fad52c90592523fd86ecdccb.jpg

 

Na razie niecałe 2h pograłem, ale kurde, jeśli miałbym w skrócie opisać pierwsze wrażenie z gry to byłoby to: :banderas:

 

Japońce/Platinum jednak potrafią. Futurystyczny cyberpunkowy setting i stylistyka anime lat 80-tych, świetna elektroniczna muzyka, efektowne cut-scenki. Cały ten klimat tylko potwierdza sama czołówka po ukończeniu pierwszego chaptera, którą na wszelki wypadek wrzucę w spoiler.

Spoiler

 

Gameplay za wcześnie by ocenić, ale tego trochę widziałem z filmików, to czuję, że się wciągnę. Ogólnie ja mam dwie lewe ręce do tego gatunku gier i jak na razie trochę mi się obrywa, ale liczę, że dam radę grę ukończyć bez większych problemów. Z tego co widzę będzie co robić i zbierać. Zdziwiło mnie tylko, że opcja zmiany języka pojawia się dopiero po ukończeniu pierwszego chaptera.

 

Graficznie spoko, jak na Switcha. Gram przenośnie, żeby nie kłuło po oczach i ogólnie ujdzie. Całość zdecydowanie ratuje stylistyka i cel-shading. Na screenach widać ząbki, ale w ruchu jest znacznie lepiej.

 

2022081313502001_c.thumb.jpg.b290cc31be19123217d575ac78ff807b.jpg

 

2022081313501600_c.thumb.jpg.dd751ea4dca123122a6d4e94b27d2425.jpg

 

2022081313170500_c.thumb.jpg.ee4661a0179155516d4efdf499eae0c9.jpg

 

2022081313231200_c.thumb.jpg.74b9ffb3b425276daab1e8344d646022.jpg

Odnośnik do komentarza
On 7/24/2022 at 3:36 PM, oFi said:

Zacząłem Dragon's dogma. Jezusku jakie tu są mechaniki, które tarmoszą siusiaka to ja nawet nie :obama:  Jak mnie mój Pawn złapał w locie to miałem lekki opad szczęki. Grafika PS2, ale nie mogę się oderwać od ekranu i kończy się ostatnio na dłuższych sesjach z tym tytułem :wub:

 

 

 

 

 

 

FYRdjAbXEAE8i5R.jpg

FYTOCh-XkAI9ixf.jpg

warto kupić w 2022?

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, michal napisał:

warto kupić w 2022?

Ogrywam na PC (bardzo średni port ale jest 60 fps) i warto dla samego systemu walki i możliwości rozwoju postaci, to jest coś pomiędzy Kingdoms of Amalur a Monster Hunter. Fajna gierka, już ponad 60 h mam nagrane a jeszcze dodatek do ukończenia. Ma swoje problemy ale to co jest najważniejsze, czyli potyczki są świetne.

Odnośnik do komentarza

Resident Evil 7. O rany, ależ to jest dobre! Emocje, strach przed tym co czai się za rogiem, klasyczne residentowe zagadki i te wszystkie rzeczy typu skrzynki, bezpieczne pokoje - to wszystko sprawia, że czuję się jak w tym 1996 gdy na wypożyczonym PSXie ogrywałem pierwszego Residenta (ze słownikiem na kolanach). Niesamowity tytuł, wracam grać!

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...