Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kufir
9 godzin temu, izon napisał:

Zauważyłem, że jak odpalam płytę z grą dedykowaną na PS5, to czytnik działa przez kilka sekund, a później zapada absolutna cisza. W grach z PS4 wydaje mi się, że napęd poci się zdecydowanie bardziej i dłużej. Czy ktoś z Was również ma podobne odczucia?:)

 

Tak, ale co z tego? Zamiast nasłuchiwać ciesz się graniem .

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Ukukuki napisał:

Trend znany od kilku lat, nic nowego. Następna generacja w wydaniu Sony i MS na 100% nie będzie miała nośników optycznych. Chyba ,że znowu będzie jakaś rewolucja i dysk optyczny za 4 dolce pomieści 1TB. 

Od czasów PS3 takie głosy się pojawiają i jakoś ziścić się nie mogą. Pudełkowcy nie pozwolom plasticzkom na szybkie odejście, pewnie skończy się na kompresji danych na dysku (jeśli nie wejdzie jakiś nowy i ultrapojemny) albo ściąganiem miliarda GB patchy żeby w ogóle grę uruchomić. Ale "co pudełko to pudełko, a jak ci zamkną serwery to nie pograsz!". Nie wspominając o tym, że cyfra na premierę jest droga i nieopłacalna, a i pewne podmioty nie pozwalają na zwrot cyfrowych zakupów, co popularności jej nie przysparza.

Odnośnik do komentarza

Wam też się tak mocno kurzy sama konsola? 

od 3 tygodni stoi i jak spojrzałem na łopatki między białymi panelami to zauważyłem że gromadzi się kurz. Chyba trzeba będzie czyscic ja częściej niż prosiaka, tam po 2 latach gdy otwarłem konsolę wentylatorek był praktycznie czysty. 

 

Ogólnie wkurza też trzeszczenie plastiku po nagrzaniu, jakość wykonania trochę rozczarowuje. 

Nie wspomnę o tym, że sama konsola była zapakowana w tak dziadowskie pudło, że szok :p

 

Jednak xbox daję w jakiś sposób odczuć, że jest bardziej premium xD 

 

Odnośnik do komentarza

Następna generacja będzie miała napęd choćby dlatego żeby pudełkowcy mogli odpalać gry we wstecznej, jedyne co się zmieni to to że na premierę więcej konsol w wersji digital będzie dostarczonych i z czasem trend produkcyjny się odwróci na korzyść konsol bez napędu. I obstawiam że to już podczas tej generacji będzie się ten trend odwracał.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, szurubur napisał:

Wam też się tak mocno kurzy sama konsola? 

od 3 tygodni stoi i jak spojrzałem na łopatki między białymi panelami to zauważyłem że gromadzi się kurz. Chyba trzeba będzie czyscic ja częściej niż prosiaka, tam po 2 latach gdy otwarłem konsolę wentylatorek był praktycznie czysty. 

 

Ogólnie wkurza też trzeszczenie plastiku po nagrzaniu, jakość wykonania trochę rozczarowuje. 

Nie wspomnę o tym, że sama konsola była zapakowana w tak dziadowskie pudło, że szok :p

 

Jednak xbox daję w jakiś sposób odczuć, że jest bardziej premium xD 

 

Ja trzymam na leżąco pod telewizorem. Nie ma w tyle półki obicia, bo nie montowałem, żeby przewiew był. Zero trzeszczenia i kurzu mało. Średnio raz na 2-3 tyg przecieram. Często na początku sprawdzałem czy konsola mocno się grzeje, ale było oki w każdej grze, więc dałem sobie na luz. 

Odnośnik do komentarza

Te dziwie z czym oni kurwa czekają mając PS NOW, sam się zastanawiam czy nie wykupić na koncie amerykańskim. Ilościowo tam jest gier w opór, jedyne czym przegrywają to brakiem własnch gier na premierę w usłudze no i PS3jkowe gry są stremowane w chmurze. Na ilu rynkach jest to dostępne 10?

Odnośnik do komentarza

Za kolejne 7 lat nikt się nie będzie przejmował tymi kilkoma procentami korzystających z nośników fizycznych. Plus gierki zajmują coraz więcej więc na płytce i tak będzie podstawowy instalator a reszta gierki będzie dociągana z neta. 

Godzinę temu, Bzduras napisał:

Od czasów PS3 takie głosy się pojawiają i jakoś ziścić się nie mogą. Pudełkowcy nie pozwolom plasticzkom na szybkie odejście, pewnie skończy się na kompresji danych na dysku (jeśli nie wejdzie jakiś nowy i ultrapojemny) albo ściąganiem miliarda GB patchy żeby w ogóle grę uruchomić. Ale "co pudełko to pudełko, a jak ci zamkną serwery to nie pograsz!". Nie wspominając o tym, że cyfra na premierę jest droga i nieopłacalna, a i pewne podmioty nie pozwalają na zwrot cyfrowych zakupów, co popularności jej nie przysparza.

 No od Ps3 ale wtedy mówiło się ,że góra dwie generacje i płytki znikną i wydaje mi się ,że to jest dobry strzał. Cyfra jest zwyczajnie wygodniejsza i dla odbiorcy i twórcy. A na premierę nie trzeba kupować tylu gier a jak kogoś nie stać to może poczekać. Gierki obecnie mega szybko tanieją. 

 

Nikt nie odetnie użytkowników od płytek, sami to zrobią głosując portfelem. 

 

Co do PS NOW nie widzą na razie w tym potencjału. Gdy nastroje na rynku się zmienią pewnie zaczną walkę hasełkami patrzcie mamy najstarszy abonament/chmurę z gierkami na rynku xd

Odnośnik do komentarza

Playstation Now jest na rynku już ponad 7 lat.

 

z tą usługą to jest dziwny przypadek bo gdy wchodziła na rynek to było o niej dosyć głośno, miała pozwolić na ogrywanie biblioteki z Playstation na wielu różnych urządzeniach, a koniec końców po 7 latach dziś działa tylko na trzech PS4, PS i PC, aplikacja na smartfony zniknęła, a na takich sprzętach jak Vita nigdy się nie pojawiła. Do tego biblioteka jest dosyć ograniczona i wciąż nie rozumiem dlaczego Sony wrzuca tam swoje gry tylko od święta i to jeszcze na ograniczony czas (zazwyczaj 3 miesiące).

psnow-f141dfc3fd765bd0a6faceeed1.jpg

Strasznie dziwna polityka, bo sam pomysł jest super i Sony trafnie na wiele lat przed Microsoftem i ich gamepassem przewidziało trend na rynku i byli pionierami na rynku. Ale chyba zabrakło im konsekwencji i teraz dali się wyprzedzić gamepassowi, który mimo że na rynku jest ponad 2 razy krócej już ma prawie 10 razy więcej subskrybentów.

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...